Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár napja vihar volt és nem...

Pár napja vihar volt és nem tudtam a sz. Gépet időben áramtalanítani. Azóta hangosabban zúg. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
Már aludtam és későn vettem észre a vihart. Olyankor nem csak a konnektorból szoktam kihúzni az elosztót, hanem a koax kábelt is kiszoktam húzni a modemből, ami biztos. Azon az estén viszont már tartott vagy félórája a vihar, mire észrevettem. Lehetett ettől baja a gépemnek?

2017. aug. 10. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
volt áramkimaradás? ha nem, akkor semmi baja, portalanítsd.
2017. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze. Fúj, esik villámlik semmi totál mindegy. Ha rohadt nagyokat csattok akkor fossál. Mert akkor veszélyes. Mikor villámlik mint állat, de soká jön a mennydörgés akkor az messze van. Mikor villám után máris dörren na akkor tépjed ki a konnektorból.
2017. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos párszor megingott az áram. Volt mikor 1-2mp-re el is ment, ezt utólag mondták nekem.
2017. aug. 10. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:

ha volt áramkimaradás, akkor már csak táp kérdése.

Az én gépem már vagy 20x elszállt viharok alatt, de mivel egy corsair hx 650-ról van szó meg se kottyan neki.

2017. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Túláram védős elosztót használok egyébként, de nem tudom az mennyit ér ilyenkor.
2017. aug. 10. 21:25
 6/7 A kérdező kommentje:
A tápom egy FSP Hyper 600W.
2017. aug. 10. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy táp. Az fsp hyper-ek azért nem rosszak. A szükséges védelmekkel el vannak látva. Bár a kondik amik bennük vannak nem a legjobb minőségüek. (már a sima hyper verziókban. az újabbakkal nem tudom mi a helyzet). Nálunk is nagy vihar volt többszöri áramingadozással, a monitor ment el olyankor és kapcsolt vissza, de a gép ment töretlenül. Egy EVGA GQ 650-es táp van benne. Azóta is atom stabil.
2017. aug. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!