Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar, ha egy lány/nő paraszto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, ha egy lány/nő parasztosan vagy "bután" beszél?

Figyelt kérdés

Igen, vidéki vagyok, de egy átlag városból származom és alapvetően nem is így beszél a családunk. Eredetileg tök normálisan beszélünk, mint bárki más. Viszont a családunk több tagja is olyan közegben dolgozik, ahol gyakran találkozik tanulatlanabb emberekkel, romákkal és tényleges parasztokkal vagy földművelőkkel vagy nem tudom, hogy hogyan nevezzem őket. Akik pedig jellemzően számunkra furcsa, ismeretlen kifejezéseket használnak, sok szlenggel vagy "parasztos" a kiejtésük és eleinte ezeket mindig meséltük és mondogattuk egymásnak otthon, mert érdekes vagy vicces volt. Így sok dolog pedig ránk is ragadt és használjuk ezeket a szavakat, utánozzuk a kiejtésüket. Nekünk ez úgymond természetes és mi tudjuk, hogy ez valahol csak poén és értjük egymást. Viszont a múltkor esett le, hogy amúgy ez másoknak nem biztos, hogy egyértelmű és ők azt gondolhatják, hogy mi alapból így beszélünk.


Amúgy mindenki tanul/tanult a családban, én is egyetemre járok és, ha lehet ilyet mondani, akkor a körülményeink, a megjelenésünk vagy a stílusunk sem ilyen rossz értelembe véve tipikus mélyről jövő, sötét falusi. Tudunk normálisan is beszélni, viszont családdal, baráti körben (szóval igazából hivatalos vagy komolyabb környezet kivételével) inkább ilyen mondhatni igénytelenül beszélünk egymással. Szóval ez kissé ilyen "kilóg a kapa a szájából" effektus.


Ez számotokra mennyire zavaró vagy mennyire gáz?


2019. jún. 11. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Éngömet nem zavar ez. Há né aggóggyá ezön!

31F

2019. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy zavar.
2019. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Ezen nem kell stresszelni.
2019. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Én is vidéki nő vagyok, az én nagyszüleim még tipikus parasztemberek voltak, igen komoly tájszólással. Anyu is így beszél, ha megfeledkezik magáról. Főleg, ha mérges. Nem érdekelt sosem, hogy mit gondolnak mások, akinek nem tetszik, az tolja el a biciklit.
2019. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Hát engem nagyon taszít amikor egy lány megrágja majd kiköpi a magyar nyelvet.

Járt még hozzánk anno egy szép lány, de az ahogy beszélt egyből a top csaj kategóriából bekerült az inkább hagyjukba.

2019. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, zavar.


De nem azért, mert vidéki vagy, hanem azért nem vagy olvasott ember. Ha sokat olvasnál olyan könyveket, amely ékes magyar nyelven vannak írva, akkor a szlenges, parasztos dialektus a háttérbe szorulna.


Semmit nem tettél tehát azért, hogy ezt a hibát kiküszöböld, szóval elég gáz vagy.

2019. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Ahogyan beszélsz , olyan vagy te is. Nem hiszem, hogy egy parasztos férfias hangnemben hallatszó nő , valaki számára kedvességet vagy nőiességet sugallna.
2019. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Ha először prezentálod, hogy tudsz disztingválni, nekem nincs vele bajom, én is le tudok menni parasztba, ha akarok.

32/f

2019. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Dik. Most mé köll bántani engemet, mer falusi jány vagyok. Vótam má városba, villamoson is.
2019. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Engem megnevettet. Ha amúgy cuki és aranyos, kedves stb. akkor semmi baj vele. Ha tősgyökeres bunkó mellé... na az már gáz.
2019. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!