Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg baj, ha egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg baj, ha egy kapcsolat "nyugodt"?

Figyelt kérdés

Egy délután nálam volt anyukám és épp tévézett, azthiszem s fókusz(?) ment, egyébként nem tévézek, de egy olyan téma volt, amire felfigyeltem.

Kapcsolatokon belüli vitákról volt szó, megkérdeztek pár embert, mi a leggyakoribb vita tárgya náluk. Volt pár példa, némelyek a kamera előtt is szinte összekaptak. Végül arra a következtetésre jutottak,hogy nem gond, ha vannak ilyen vitázások, mert az a szenvedélyt jelenti és akkor van baj, ha ez nincs jelen és a kapcsolat túl nyugodt.


Eléggé elgondolkodtatott és kíváncsi vagyok mások hogy látják ezt. Közeli barátaink kapcsolata is abból áll, hogy napi szinten valamin összevesznek és a lány kiabál, kiakad, másik percben meg semmi baj és alapvetően szeretik egymást.


Namármost,én kb 17 evésen voltam hasonló, azóta ahogy felnőttem teljesen nyugodt lett a kapcsolatunk a párommal, szépen beszélünk egymással, ha valami nem is tetszik. Nem emelem fel a hangom, tisztán elmondom a problémám, higgadtak vagyunk,mindig összebújva, kedveskedve egymással fekszünk le, reggel szintén így kelünk. Nem is tudom mikor volt utoljára hiszti, sértődés. Együttléteink változóak, attól függően mennyire vagyunk kimerültek a munkától, heti 1-2, pihenőnapokon több.

Bízunk egymásban teljes mértékben, nincs "miért néztél rá?" számonkérés, sőt néha együtt nézzük. Barátnőm egy órán át veszekedett,mert a párja ránézett egy jó fenekű nőre.

Tehát a kapcsolatuk teljes mértékben kimeriti a nyugodtság fogalmát, úgy is mondhatnám,hogy tudjuk hogy összetartozunk, egymás nélkül el se tudnánk képzelni a jövőnk, szóval más apróság jelentéktelen. Kb így is leírhatnám.

Tényleg jobb ennél a szenvedélyes, vadabb kapcsolat? Tietek milyen ? 5 éve vagyunk együtt.

22n


2019. júl. 17. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek én is ilyen kapcsolatra vágyom. Sok ember szeret kötekedni és keresi a konfliktust, de ezeknek az embereknek legfőképp magukkal van bajuk.

Szerintem sokkal jobb a nyugodt kapcsolat.

2019. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nyugalmat keresem, de eddig nem sikerült megtalálni, úgyhogy kihátráltam.


28f

2019. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy is szenvedély, ha nem ölik egymást a felek. Nekem a dráma baromira nem vonzó. És értelmetlen is.
2019. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően a nyugodt a legtöbb ilyen esetben langyos szart jelent és egy unalmas kapcsolatot ahol megszokásból vannak együtt a felek.

Mi 10 év alatt szerintem egyszer sem veszekedtünk. Nem tudok olyat mondani ami valaha is komoly problémát okozott volna közöttünk. De az, hogy egy kapcsolat nyugodt számomra mindig negatív jelző lesz. Hiába nincs vita meg ilyesmi a kapcsolatunkra egyáltalán nem mondom, hogy nyugodt. Ha valakibe szerelmes vagy az fog adni egy löketet amitől nem lesz nyugodt a kapcsolat. A szenvedély nem a vitákat jelenti. Az én értelmezésem szerint egy jó kapcsolat nem nyugodt. Az azt jelenti, hogy valami már nincs meg. Az oké ha soha nincs veszekedés, ez lenne az alap, mi sem veszekszünk vagy vitázunk. De nem élnék olyan kapcsolatban ami "nyugodt".

2019. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Langyos, unalmas kapcsolatban nem lennék, de még mindig jobb, mintha a felek nem bírnák elviselni egymást. Ott lehet, hogy van szexuális feszültség, de az hamar elmúlik. A kedvencem az, amikor a párod a legjobb barátod is.
2019. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, azzal egyetertek, hogy a langyos 'szar' sem jobb ennél.

Nem is tudom hogy fejezzem ki magam,hogy teljes valójában jöjjön át nektek amit akarok sugallni a nyugodt jelzővel.

Nem az ellaposodást jelenti, hanem kb a teljes megnyugvást abban, hogy van egy eletre szóló társad és már nem izgulsz azon, hogy vajon mikor fog lelépni, átverni, mert egyszerűen azt érzed,hogy ilyen nem lesz, és azt,hogy ezen a téren nyugodt lehetsz, kiteljesedett. S ebben a tudatban, higgadtságban élitek meg a kapcsolatot. Mi is így csinálunk mindenfélét, amikor időnk engedi programokat csinálunk, vagy csupán csak itthon lazulunk, ha már nincs energia, van,hogy csak egész nap begubózunk, filmezünk és eszünk. Sok a fizikai kontaktus is, nincs olyan,hogy elmegyünk egymás mellett és ne érintenénk,puszilnánk még a másikat. S így olyan harmonikus az egész. Lehet ez már másnak az unalmas kategória?

2019. júl. 17. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem értem, mire gondolsz. Hogy van bizalom, 100%-ig megbízol a párodban, ami nem is feltétlenül azt jelenti, hogy tutira együtt lesztek örökre, hanem, hogy tudod, hogy azt is el fogja majd mondani, ha már úgy érzi, ellaposodott a kapcsolat, vagy beleszeretett másba, stb. Tehát nem fogod lesni, hogy most miért nézett rá egy másik nőre, mert hát valahova nézni kell, de nem gondolod egyből, hogy biztos a seggét. Aki még sosem volt ilyen kapcsolatban, az ezt úgysem értheti, hogy ez milyen. Azt is el kell felejteni, hogy a féltékenykedés romantikus. Az bizalmatlanság és birtoklási vágy keveréke. Ha biztos vagy magadban és a szerelmedben is, akkor nem fogsz ilyesmit érezni.

Én ezt a dumát, hogy ha nincs veszekedés, akkor nincs szenvedély a kapcsolatban, nem veszem be. Ez azoknak az önigazolása, akik rossz, veszekedős kapcsolatban élnek, de valamiért nem akarnak belőle kilépni. Mi még soha semmin nem vesztünk össze, hanem normális hangon megbeszéltük, ha valamiben nem értettünk egyet, és, láss csodát, meg is tudtuk még eddig mindig oldani. Szenvedély viszont van, ahol kell, nagyon is.

2019. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!