Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagyon sokszor hallom a külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon sokszor hallom a külön kassza ötletét, de akik ezt mondják, azok olyan helyen nőttek fel, hogy a szüleik külön kasszán voltak?

Figyelt kérdés

Mert még egy kapcsolat első néhány évében ezt el tudom képzelni valamilyen formában, de úgy, hogy legalább egy-két évtized és egy-két gyerek után is még külön kasszán legyenek a felek, azt nem nagyon. Ez hogy néz ki hosszú távon?


25/F


2019. aug. 7. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ezt olyanok mondták, akik azt tapasztalták hogy valamelyik szülő (vagy már ők maguk) piszkosul megszívta a közös kasszával.

Amúgy mindkettőt lehet jól és rosszul is csinálni. Gyerekvállalásnál nem tudom elképzelni, de ha nincs gyerek,akkor simán. Szerintem a félig közös kassza a legjobb, ha mondjuk mindketten beleadtok 100 ezret (most mondtam egy számot, kiadás függő) és utána a fennmaradó mindenkinek saját.

2019. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az első írja. Plusz, ahol van gyerek, ott mindkét fél költhet magától is a gyerekére, ott nem nézik, hogy mennyi az annyi, a gyereké lesz, amit vesznek...
2019. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Gyerek mellett nem lehet külünkasszázni. Nem normális, aki így nekiáll szülni.

Friss összeköltözőknél a kezdeti időszakban teljesen rendben van.

Házasságban meg ugye közös vagyon van.

2019. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem. A szüleimnél közös kassza volt és mindennapos volt az ordibálás, többek közt erről. Nálunk a hibrid kassza vált be a legjobban, amit élethelyzetenként váltogattunk. Amikor például a férjem visszament tanulni és részmunkaidős állás mellett az ötödét kereste a fizetésemnek, akkor én vállaltam a többletköltségeket (ha fordított helyzetbe kerülnénk, akkor ugyanígy megoldanánk, csak ő állná a költségek nagy részét). Amikor kiegyenlítődött a fizetésünk átálltunk arra, hogy a közös kiadásokat felesben álljuk (centizgetés és fillérezgetés nélkül, albérletdíj közös, a rezsit ő fizeti, a havi kajánkat én, úgyis én főzök). Ha elmegyünk valahová, az fizet, akinél előbb ott a pénztárca, de itt is megvan az egyensúly, a megtakarítási számlára pedig minden hónapban ugyanannyit utalunk, ebből fedezzük a nagyobb közös kiadásokat. Gyerekünk nem lesz, így ez nem szempont.

Tökéletesen műküdik, egyetlen alkalommal sem vitáztunk még össze anyagiakon. Külföldön élünk és itt nincs automatikus vagyonközösség házasságban - mielőtt valaki kommentelné, hogy tök mindegy mit csinálunk, mert úgyis közös minden, itt nem az :)

2019. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Szüleim közös kasszán voltak. Anyum többet keresett, mert külföldön volt értékesítő. És mikor kb könyörögnie kellett apumnak, hogy hadd mehessen el fodrászhoz, mert apum nem akart arra költeni...na erre gondolva kicsit fel megy bennem a pumpa. Na meg válás után apum egyből tudott házat venni a szeretőjével, vajon kinek a pénzéből? Na, én ezért nem leszek soha közös kasszán :) Én sem akarok más pénzéből élősködni, és rajtam sem fog senki.
2019. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

#1


Szerintem ez az egyetlen jó megoldás👏🏻A közös költségeket felezitek, a gyerek költségeit is. A fennmaradó részt pedig mindenki arra költi, amire akarja.

2019. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez alól nyilván kivétel az az időszak, amikor az egyik fél otthon van a gyerekkel. Akkor a másiknak át kell vállalnia több költséget, de ez evidens, ha már a másik cserébe a gyerekedet neveli.
2019. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Hibridkassza, emellett lesz házassági szerződés
2019. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem ez az egyetlen jó megoldás👏🏻A közös költségeket felezitek, a gyerek költségeit is. A fennmaradó részt pedig mindenki arra költi, amire akarja."


Csak hogy ez nem így van. Az otthon lévő félnek nincs keresete, csak a gyes, és megtorpan a karrierje is a közös gyerek miatt.

Későbbiekben szintén megsínyli a karrierje annak a félnek, aki bölcsibe, oviba visszi-hozza a gyereket, otthon van vele míg beteg. Valamiért soha nem a du. munkaidőt szorosan betartó, sokat betegszabira menő kisgyerekes anyukákat léptetik elő, kapnak fizu emelést.

Ez miért csak a nő sara legyen?

2019. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
# 9: Hát elég nagy baj, ha valaki úgy megy szülni, hogy csak GYES-t kapjon. Ha tudatosan tervez valaki, akkor max. GYED-et is ki lehet hozni (nem tudom most hogy hívják, de azt tudom, hogy a minimálbér kétszerese). Azért abból már lehet betenni a közösbe is és még marad is saját kiadásokra.
2019. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!