Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kassza vagy közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza vagy közös kassza? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy kinek melyik vált be? Külön vagy közösen?

2018. okt. 28. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen közös. Szép is lenne, ha beosztanánk, hogy ki veszi a pelenkát és ki a mosószert... 😂
2018. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

külön kassza.

Én szeretem hogy van saját pénzem amivel senkinek nem kell elszámolnom és arra költöm amire akarom.

2018. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Első pár hónapban külön kassza volt. Láttuk, hogy kb. semmi értelme, így áttértünk a közösre.
2018. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A kettő egyvelege. Külön számlára érkeznek a fizetéseink, viszont a kiadásainkat közösnek tekintjük, nem tartjuk számon, ki fizeti. Amikor akinek éppen eszébe jut, aki előbb megoldja, az. Nem fillérezünk, nem megy a sárdobálás, "enyém-tiéd", de közben van ún. saját pénzünk is, amiből tudunk venni magunknak amit éppen szeretnénk. Nekünk így kényelmes, mindenünk megvan, ami kell, a nagyobb kiadásokra közösen gyűjtünk, a komolyabb dolgokat megbeszéljük. Szerintem azért van az a szint már a kapcsolatban, amikor a külön kassza fenntarthatatlanná válik, mert közös életről és közös jövőről beszélünk, ahol csak hátráltat a fillérezés.
2018. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
44%
A négyes válaszolónak igaza van.
2018. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Kaja, háztartási cikkek, közös programok közösen mennek, de ruhát meg kozmetikust a saját pénzemből intézek, ahogy a párom is magának fizeti a cigit, stb.
2018. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Közös. Régebben külön számlánk volt, de csak a bank járt jól. Egyesítettünk. Oda érkezik minden, két kártya van hozzá. Nincs én pénzem, te pénzed. Közös van. Közösen építjük a családunkat, a gyerekeink jövőjét. Attól még költök magamra (fodráz, manikűr). És a férjem is a hobbijára. Soha nem hánytorgatjuk, hogy ki "mennyit vesz ki" a közösből magára.
2018. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes.

Fogjuk a közös kiadásokat (rezsi, kaja, kozmetikumok, tisztítószerek, közös szórakozás, utazás, ajándékok közös ismerősöknek, satöbbi satöbbi satöbbi), és jó nagy ráhagyással berakjuk egy közös kasszába. Ami marad belőle hó végén, az közös megtakarítás, gyűlik gyűlik, aztán vagy elmegyünk belőle valahova, vagy veszünk belőle valami drágább dolgot (pl hűtőszekrény)

Emellett mindkettőnknek marad némi saját zsebpénze, amit saját hobbira, vagy ilyesmikre költhetünk - persze ezzel se vagyunk irigyek, nem egyszer volt már, hogy egyikünk kipótolta a másikunk megtakarított összegét, hogy megvehessen valamit, szóval ennél se vesszük véresen komolyan az "enyém-tiéd" dolgot, inkább csak egyszerűbb így a logisztika.

2018. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Közös kassza.

Minden bevételt közösnek tekintünk. A férjem fizetése kicsit előbb jön, készpénzben kapja és ő keres többet, ezért abból a pénzből élünk, fizetjük a számlákat, mobilszámláinkat, szórakozást, hobbit, akármit.

Az én fizetésem picit később utalják a bankszámlámra, az a közös megtakarításunk. A nincs extra nagy kiadás nem nyúlunk hozzá, ha van akkor abból fizetjük. Pl idén tönkrement a mikrónk, a hűtőnk és a mosógépünk is. Utóbbi kettő 1 hónapon belül. Szóval -200 ezer ment el fél éven belül összességében. Szépen gyarapszik mióta összeköltöztünk. (7.5 éve).

Soha semmi gondunk nem volt pénzügyekben. Így volt a legegyszerűbb is kezelni a pénzt, nem felezgetünk, nem fillérezgetünk, nem utalunk ide-oda semmit, nincs 2-3 bankszámla, feleslegesnek tartjuk.

2018. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Külön kassza. Számomra csak az jöhet szoba nekem az vált be eddig
2018. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!