Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy fizetitek a heti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy fizetitek a heti bevásárlást, kiadásokat?

Figyelt kérdés

Nemsokára fogok összeköltözni a barátnőmmel és nem tudom, hogy a bevásárlás hogyan zajlik ilyenkor? Eddig csak egyedül éltem vagy külön-külön barátnővel, ezért az anyagiak sosem kerültek szóba max ha meghívtam valamire de ezek alkalmi kis összegek voltak. Utazást/nyaralást értelem szerűen felesbe fizettük.


Az ilyen általános heti bevásárlásra van valami praktikus megoldás? Ti hogyan osztjátok el?



2019. szept. 14. 15:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
18%
Hallgatólagos megegyezés, hogy amíg egy pasival nincs közös kassza, addig nem kell hűségesnek lenni hozzá.
2019. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyiket én, másikat ő. Fillérezni nem szoktuk a dolgokat.
2019. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk szerintem furának tűnhet, de ő mindig elutal a számlámra kb annyit, ami a havi bevásárlásaink fele. Ő külföldi és ha a kártyáját használja, akkor mindig aláírást kérnek tőle, így nekünk egyszerűbb ez. Még az összeköltözés elején kiszámoltuk, hogy mire mennyit szánunk heti illetve éves szinten, és ehhez próbáljuk tartani magunkat.


24N és 21F

2019. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Aki boltba megy az fizet. Előtte megkérdezzük a másikat, hogy kell-e valami.
2019. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor hozzám költözött a pasim, nem beszéltünk anyagiakról mert mindenről hasonlóan gondolkodtunk. Ő átvállalta a rezsimet teljes egészében, én meg az ennivalókat intéztem. Hétköznap meg mindenki evett menüt a munkahelyéhez közel, ki ki a saját kontójára, ugyanez a piperecuccokra is igaz, mosószereket felváltva vettük. Szóval a bevásárlás az én reszortom volt, de volt hogy leküldtem valamiért a boltba, azt ő fizette.

Szerintem ez így összességében felesbe ment minden.

2019. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi kő,papír, ollóval szoktuk eldönteni :D közös kasszán vagyunk, így szinte lényegtelen.
2019. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Közös a kassza. Az egyikünk fizetéséből élünk, rezsi, net, bevàsàrlàs, szórakozàs, mobilszàmlàink stb

A màsikunk fizetése a közös megtakarítàs, maximum extra hirtelen kiadàsokat fedezünk belőle, pl új hűtő, mosógép, mikró, laptop, mobiltelefonok stb, szükség szerint.

Nem fillérezgetünk , nem pakoljuk ide- oda a pénzt, így sokkal egyszerűbb. Akinek kell valami azt megvesszük és ennyi. Működik gond nélkül.

2019. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljes közös kassza, az első naptól fogva. Nálunk működött. Szeritnem nektek sem érdemes felezgetni, bár nem tudom hány évesek vagytok, kinek a pénzén éltek.
2019. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Először ki a boltba ment az fizetett,most közös kasszán vagyunk.
2019. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Külön kártya, de igazából tök mindegy melyikünként használjuk. Mégis megmarad valamennyire az érzése az embernek, hogy van zsebpénze, illetve, hogy amit keres, azt azért mégis csak ő keresi. Sose filléreskedünk, és egy érték rendünk, és a pénzköltési szokásaink. Általában egyébként ő akar fizetni, de én szoktam rászólni, hogy nyomja a zsebemet a pénz, had fizessek már én is.
2019. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!