Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a párom nem hajlandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom nem hajlandó közösen fizetni lakással kapcsolatosa kiadásokat, akkor ti hogyan oldanátok meg közös háztartásban a költségek megosztását?

Figyelt kérdés

Az én lakásomban élünk, van egy közös gyerekünk is. A fizetésünk kb. egyforma. Külön kasszán vagyunk, a párom nem hajlandó közösködni. Én fizetem a rezsit, a gyerekkel kapcsolatos kiadásokat, (osztálypénz, zsebpénz, ruházkodás) valamint az autóval kapcsolatos kiadásokat is. (az autó én nevemen van, de közösen használjuk) A párom csak az élelmiszert hajlandó fizetni, meg a saját hülyeségeit, lottó, tippmix, sör. Mikor kérem, hogy szálljon be, meg beszéljük át az anyagiakat, mert én nem győzöm, akkor fel van háborodva, hogy én nem tudom, hogy a kaja milyen sokba kerül, és szerinte ő rengeteget ezzel költ ránk. Ha a lakásba venni kell valamit, vagy lassan felújítani kellene, akkor ez őt nem érdekli, mert szerinte az én lakásom, az én gondom. Az autó szintén. Ha kérem, hogy írjuk össze a kiadásainkat, és felezzünk mindent, akkor csak veszekedés van, de megoldás nincs.

Volt 3 év, amikor nem volt jövedelme, akkor én tartottam el, de az akkor kialakult helyzet valahogy így maradt. Másoknál hogy van ez a külön kassza, külön vagyon? Hogy lehetne rávenni, hogy igazságosan osszuk el?


2017. jan. 30. 17:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Kiraknám a cuccait egy üzenettel "ha nem fizetsz akkor költözhetsz" na meg az autot nem adnám oda, zárat cserélnék stb..engem biztos nem huznának le...
2017. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem tudom sajnalni az ilyen embereket... ott villognak a veszjelzok, aztan azokat leszarvan meg vallalnak egy gyereket is biztos, ami tuti... most is ott villog a veszjelzo, hogy ki kene cseszned, nem hulyesegeken gondolkodni..
2017. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%

Ha az etelt mindannyiotoknak csak o veszi, akkor a szamlakba szerintem se feltetlenul kell beszallni. 3 emberre az etel egy honapban szerintem van annyi boven, mint a rezsi, kiveve ha valami borzalmas lakasban eltek ami rengeteget fogyaszt es az etelen meg iszonyuan sporol a parod. Megkerheted, hogy tegye el a szamlakat a vasarlasokrol es honap vegen osszevetitek a lakas szamlaival.

Az egyeb lakassal kapcsolatos koltsegeket viszont illene felezni, hiszen mindketten ott eltek. Nekem ebbol az jonne le, hogy o nem tervez sokaig maradni, ezert nem erdekli a lakas allapota, csak jo neki atmenetileg lakni valahol...

Nalunk sincs kozos kassza es nem felezunk forintra pontosan semmit, de szerintem kb ugyanolyan aranyban fizetunk, talan a parom tobbet, mert nekem tobb mindenre "kell" koltenem a sajat fizumat.

2017. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen önző szarrágónak gyereket szülni.. Wow.


Célszerű tételesen összeírni a havi kiadásokat és összehasonlítani, ki mit fizet. Ha ennyire fel van háborodva, akkor vezesse csak szépen egy hónapig, miket vásárol és mennyiből jön ki, ebből mi az, amit rátok költ és mi az, amit magára. Te is írd szépen össze az összes kiadásod és lebegtesd meg szépen az orra előtt. Lesznek majd meglepetések, ebben biztos vagyok!


Egyébként ha ezek után sem hajlandó beszállni semmibe, akkor nagyon elgondolkodnék, mennyi időt szeretnék még egy ilyen önző disznóra pazarolni az életemből.

2017. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem költöznék össze olyannal, aki a "közös" dolgokba nem hajlandó fizetni. Szerintem ez pont egy olyan dolog, amit meg kell beszélni egy összeköltözés előtt, főleg, ha nagy a különbség a fizetésetek között.
2017. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazságtalan. Nálunk a gyerekkel ketten 25 az étkezésünk és ez csokival meg mondjuk néha rák, libamáj, ételrendelés, ilyesmi. Az öcsém 45öt költ kajára egymagára. Ő 80 kg, mi a gyerekkel ketten 61.


A rezsink egy 40nm lakásban 40ezer upcvel és közösköltséggel.


Én ehhez viszonyítok. A kaja nagyrészét ő eszi gondolom, fogadni mernék, hogy házimunkát sem végez, rezsit nem fizet, nem újít fel. Kérjél csak tőle lakbért, és a rezsi felét, meg persze gyerektartást.


Undorító élősködő te meg papucs vagy.

2017. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el, amit leírtál.Tedd fel a kérdést, miért vagy még vele?
2017. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Andi80018 ***** válasza:
93%
Hogy a francba lehet egy ekkora paréj embernek nem hogy gyereket szülni, de még együtt is élni? :-) Mi az, hogy a te lakásod? Ha már van gyerek is, akkor ez miért napirendi kérdés? Ő is ott él, olyan, mintha az övé is lenne, hiszen egy család vagytok. Nem mindegy, kié a lakás eredetileg? Szerintem, ha neki ilyen gyepes gondolkodása van, akkor sehogy se tudod rávenni, ez gondolkodásmód kérdése. Nekem elég intelligens férjem van, nálunk sose volt az kérdés, hogy most kié a lakás. Sőt ő a pénzügyes, van egy táblázat minden hónapra, oda kerül a teljes bevétel, kiszámolva, tételesen lebontva, mire kell pénz. Mindkettőnknek vannak igényei minden hónapra, arra is elkülönítjük, mik férnek bele. Így a legegyszerűbb, mindent meg kell beszélni, hogy félre is tudjunk tenni. Ha úgy alakul, akkor le is mondunk néha ezekről a privát igényekről, főleg, ha pl. a gyerekre kell hirtelen valami, főleg hirtelen jött orvosi kezelés, stb.
2017. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Optimális esetben ezeket a dolgokat még a gyerekvállalás előtt érdemes rendbe tenni, nem pedig a gyerek után töprengeni, hogy vajon hogy fogunk megélni, ha ő csak tipmixre költ és nem rezsire.
2017. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is kitenném a szűrét. Persze a te lakásod, te költs rá, de azt is te mondod meg akkor, hogy ki lakhat benne és ki nem. Vagy szimplán mondd meg neki, hogy ezentúl vigye neked a blokkot a vásárlásból te összeírod, hogy mennyi a kosztpénz meg azt is mik az egyéb költségek aztán megnézheti hol van az amit ő fizet a többi költséghez képest. Én ezt biztos nem tűrném sokáig.
2017. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!