Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehet-e valakinek egyidejűleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e valakinek egyidejűleg házastársa és élettársa?

Figyelt kérdés
A nő élettársaként jelölte meg egy szerződésben egy ismerősöm férjét, holott ennek az embernek törvényes felesége van. A nő özvegy.

2019. nov. 10. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát nézd, nálunk ismeretségi körben volt olyan, hogy egy házas férfi meghalt, és egy nő, akit nem is ismertünk, bejelentkezett az özvegyi nyugdíjért azzal, hogy az elmúlt öt évben már ő élt együtt a Józsival, és konkrétan be kellett menni a szomszédoknak tanúskodni, hogy Józsi a feleségével élt és ezt a nőt soha nem is látták, és csak utána kapta meg a feleség az özvegyi nyugdíjat. A hatóságok teljesen komolyan kezelték a nőnek a bejelentését, miszerint ő egy nős férfi élettársa. Nekem is fura volt, de ezek szerint lehet...
2019. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Kérdés, hogy ismerősöd férje mit szól hozzá? Szerződésbe bele lehet írni egyáltalán valakit az engedélye nélkül?
2019. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
89%
Olyan nem lehet, hogy papíron a felesége csak nem váltak el de egy más nővel él együtt? Ebben az esetben lehet élettársa és felesége is nem?
2019. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is: papíron nem váltak el, tehát van törvényes felesége. De korábban már elköltözött a közös lakásból, és egy másik személlyel él közöz háztartásban, hivatalosan mondva: életvitelszerűen, vagy van élet-társa is.
2019. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Savlekotő ***** válasza:
66%
A feleség a mamlasz a történetben.. Tessék beadni a válást.. Ja tudom akkor macera van,pénz kiesés.
2019. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Jó pár évvel ezelőtt volt egy cikk egy pasiról, aki ilyen kettős életet élt. Két külön városban volt két családja. A hét egyik felében az egyikkel, másikban a másikkal töltötte az időt. A pasas halálakor derült ki, megosztott özvegyi nyugdíj került megállapításra. Előző munkám során én is találkoztam ilyen esettel (nyugdíjmegállapítással foglalkoztam). Igen kellemetlen szituáció volt, amikor egyszerre jelent meg az Igazgatóságon a feleség és az élettárs. Akkor és ott szereztek tudomást a másik létezéséről. Ebben az esetben is megosztott özvegyit kaptak a végén, hasonló volt a sztori, mint a fent említett cikkben.


Szóval a válasz egyszerűen: igen, lehetséges.

2019. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Hivatalosan nem.
2019. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

jog szerint nem:


élettársi viszony

(a) Két olyan együtt élő személy között jöhet létre, (b) akik házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (ezek együtt: életközösségben) élnek, (c) akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, (d) és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

2019. nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

" akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége"

Jó, ha tudod, hogy két, külön élő, de papíron még házas ember közt ez a jog szerint nem áll fenn. Nem házasságot ír, hanem házassági életközösséget.

2019. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A férj nem költözött el a közös lakásból, csak odajárogat a nőhöz.
2019. nov. 14. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!