Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nektek hogy sikerült?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

A párommal gondolkozunk egy ideje az összeköltözésen, nyilván a helyzetre való tekintettel ezt most elhalasztottuk...

A kérdésem az lenne, hogy nektek hogy sikerült az első közös lakás/ház megvétele, mennyire önerőből tudtátok megvenni, valamint mennyi ideje voltatok kapcsolatban?

A válaszokat előre is köszönöm



2020. máj. 2. 03:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Hozzám költözött, ami már az enyém volt. A következőt is megpróbálom majd én megvenni a saját nevemre ha zuhannak az árak.

Jobb a békesség, ha esetleg úgy alakul ezen nem lesz vita.

Az ő nevére majd csokolni szeretnék ha úgy alakul, és megvan a 3 gyerek 3 ingatlanja amivel el tud indulni az életben.

2020. máj. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
3 év járás után költöztünk albérletbe. Aztán 4 év után másik albérletbe költöztünk, ekkor már külföldön. Ebben a lakásban 2 évet éltünk. Aztán saját házat vettünk. A pesti albérletet ismerősön keresztül találtuk, szinte jelképes összegért, havi 40 ezer forintért béreltünk egy 40 négyzetméteres házat. A külföldre költözéshez baráti segítséget kaptunk. Anyukám barátja hitelt vett fel, és nekünk adta az összeget. Ebből ki tudtuk fizetni a kauciót, meg éltünk az első fizetésig. A saját háznál összeakadtunk egy nagyon rámenős ügyintézővel, aki lealkudott nekünk az árból, és kiharcolt a banknál egy egyedi hitelkonstrukciót. Így önerő nélkül vettünk házat, viszont 40 évig fizetjük.
2020. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem látom reálisnak, hogy saját ingatlanunk legyen. Talán majd mikor a szüleink kipusztulnak, kb 20-40 év múlva, és öröklünk. Addig albérlet.


Vagy ha valami nagy okosságot kitalálunk, vagy jól forgatunk pár lapot, és akkor összejön a pénz rá. Esetleg CSOK, de az majd a 2. gyerek után lesz átgondolandó.


Szóval elment négy és fél év, és örülünk, hogy már egy éve nem a szüleinkkel kell laknunk, hanem tudunk fizetni egy albérletet.


27f

2020. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi három hónapja voltunk együtt, amikor albérletbe költöztünk. Szerintem még akkor is, ha évek óta együtt vagytok, az összeköltözést nem rögtön saját ingatlannal/hitellel kéne kezdeni, túl sok ismerősöm ment szét 1-2 hónappal az összeköltözés után, hogy be merjek vállalni egy ilyet.

Az albérletből viszont saját lakásba költöztünk, a 20% minimális önerőt valahogy összekapartuk (inkább nem vittük el a kocsit szerelőhöz és gyalog jártunk, olyan szinten nem költöttünk semmi másra a legfontosabbakon túl, nem volt egy jó időszak), a többit hitellel. Ez már esküvő után volt, 4 éve éltünk addigra már együtt.

2020. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Én saját lakásban lakom. Pontosabban a szüleim anno vettek egy lakást a tesómnak és nekem, mikor egyetemre mentünk. Azóta tesóm elköltözött, így maradtam egyedül. Párom költözött hozzám. A későbbiekben pedig (ha eldöntöttük, hogy egyáltalán hol telepedünk le hosszabb távon) szeretnénk venni egy lakást, vagy inkább házat. Szerintem kb. 17-20 millió önerőt össze tudunk szedni, a maradék meg hitel.
2020. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összeköltözést biztos, hogy nem közös ingatlan vételével kellene indítanotok. Sok probléma egy kapcsolatban csak az összeköltözés után derül ki és olyankor megnő a szakítások száma néhány hónapon belül. A következő 1-2 évben nyugodtan lakjatok közösen albérletben akkor is, ha meglenne az ingatlanra az önerő, vagy akár az egész összeg.


1-2 év múlva ha már annyit kibírtatok együtt élve, akkor elég erős lábakon áll már a kapcsolatotok, vehettek ingatlant, de akkor már a gyerek is jöhet.

2020. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Azt elfelejtettem írni, de maximálisan egyetértek a többi válaszadóval. Az összeköltözést közös lakással indítani iszonyat nagy hiba lenne. Először éljetek együtt pár évet albérletben, és ha minden ok, mehet a lakás/házvásárlás. De úgy nekivágni egy hitelnek (de akár önerőből is lakást venni), hogy sosem laktatok együtt...hát bátor. Vagy inkább merész.
2020. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, nem szabad rögtön közösen vett lakásba költözni. Még évek múlva is tud újat mutatni az ember, tehát kezdetnek szigorúan csak albérletbe.


Mi 4 éve laktunk együtt albiban mikor 5%-os önerővel vettünk lakást. A hitelt 30 évre vettük fel, de úgy néz ki, hamarosan letudjuk. Tehát kb. fele idő alatt ki tudjuk fizetni.

2020. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, most látom hogy kicsit rosszul fogalmaztam éjjel, először albérletbe mennénk, viszont nem látom reálisnak, hogy alberletből valaha is önerőből saját lakásba/házba költözzünk, mert az albérlet fizetése mellett alig tudnánk félre tenni.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld kéz!

2020. máj. 2. 11:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Fél év után költöztünk össze. Ő jött hozzám az akkori albérletembe, amikor a lakótársam elköltözött. Egy éve éltünk kb együtt, amikor megvettük a lakásunkat. Szinte minimális 25 %—nyi önerőnk volt, a többi lakáshitel. Ezt úgy vettük fel, hogy egy fizetésből is könnyedén fizetni tudjuk, ha úgy alakulna. Inkább kötöttünk mellé még két lakástakarékot az eredeti kettő mellém. Az előtörlesztéseinknek köszönhetően, amint lejárnak az ltp-k, úgy gyakorlatilag ki is fizetjük a hitelünket. Vagyis 6 évvel a lakásvásárlás után lesz egy tehermentes lakásunk (már csak 3,5 év). :)
2020. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!