Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm az én lakásomban ál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm az én lakásomban ál, elvárhatom hogy fizesse a lakásfelújítási költségeket?

Figyelt kérdés

Barátnőm az én lakásomban él, ezzel nincs is gond, egy forintot nem kérek tőle ezért.


Viszont az utóbbi időben elkezdte mondogatni hogy Ő kicserélné a konyhabútort mert nem tetszik a stílusa, illetve xy konyhai gépekre lenne szüksége.


Következő a problémám:


5 éve épült lakóparki lakásom van, a konyhabútor jóformán vadonat új, alig használt. Az én igényeimet tökéletesen kielégíti, mivel a főző/sütő tudományom egy tea/kávé elkészítésében kimerül. Nyilván alap dolgok mint hűtő, tűzhely, mosogatógép, kávéfőző vannak a konyhában.


Mondtam neki hogy ha valamit szeretne ezen felül akkor finanszírozza Ő, mivel nekem ez igy tökéletesen megfelel.


2020. máj. 10. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó mondatodban minden benne van!!
2020. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Maximum ha lepapirozzatok, hogy ha elkoltozik, visszafizeted neki az osszeget. Normalis esetben felesben fizetnetek ki. Neked kimerul a teafozesben a tudomanyod, de o fozzon neked minden nap friss vacsit az ocska konyhaban, lol.
2020. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Amit az első is írt. Ha ő ennyire akarja cserélni, cserélje, de akkor az ő pénzén. Amúgy a tied a lakás, szóval te kéne döntsél a nap végén. Ha nem akarod, hogy szétverjék a lakást, akkor nem lesz szétverve.
2020. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezek alapján már azt mondom, hogy igen. Ha pl. mindenáron szükségét érzi egy aprítónak, akkor azt vegye meg ő, de azt majd viheti is magával, ha szakítotok. Ilyen feltételekkel biztos jobban tetszik majd neki a mostani konyhabútor.
2020. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy hosszútávú kapcsolat kezdetének tűnik...
2020. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy komoly kapcsolat lenne, fel sem merülne ez a kérdés. Így, hogy a barátnőd gyakorlatilag vendég nálad, ne alakíts át a kedvéért semmit, akkor sem, ha fizetné. (Ezért nem költöztem volna soha a férfi házába, kizárólag közösbe).
2020. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Már ott hülye voltál, hogy nem felesben fizettek mindent. A csaj gyakorlatilag egy élősködő és elvárja, hogy majd te átalakítod neki álmai lakását... Akinek nem egyértelmű, hogy beköltözök valakihez akkor minden költségből kiveszem a részem akkor eszedbe ne jusson vele tervezni.
2020. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Együttélés=közös rezsi. Ez alap.

A lakás átalakítása a te terhed. Kivéve, ha hosszú távon és egyetértésben, közös életet terveztek. De akkor is, java részt a te költséged. Ha minden megvan gépészetileg, eszközök is, csak valami szebbre, jobb márkára vágyik a hölgy, abban te döntesz.

Ma már alap a mikro, hűtő, mosogatógép, mosógép, zöldség aprító, kávéfőző. Egy aprító 5-8 ezer között már kapható.

Aki a háztartást vezeti, főz, bizony,annak lehetnek jogos elvárásai, hogy az alapeszközök meglegyenek. Valamit valamiért.

Persze, ha nem akarsz továbbra is tea/kávén élni, meg oizzát rendelni, vagy leugrani valami meleg takarmányért.

2020. máj. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
65%

"Aki a háztartást vezeti, főz, bizony,annak lehetnek jogos elvárásai, hogy az alapeszközök meglegyenek. Valamit valamiért."

Már bocs, ezzel az erővel a kérdező is felszámolhatna bérleti díjat, vagy a csajra verhetné a rezsi felét, ha már ott lakik, szálljon be a költségekbe. "Valamit valamiért"...

2020. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem ennek természetesnek kellene lennie, hogy a rezsit elfelezitek együtt élve. Ha csak én akarok valami kisebb pluszt a konyhába (pl. aprító vagy speciális kés) azt nem fizettetem ki, ő sem velem veteti a horgász felszerelést csakazért mert oda én is elmegyek.

Főleg így nem tetszik a nő hozzáállása, hogy lényegében új bútorokról és gépekről beszélünk, csak neki nem tetszik a színe.

Más az, ha okkal mondja a cserét, mert pl. villanytűzhely van de 1 óra alatt nem forr fel rajta a leves. Lehet új, csili-vili cucc is használhatatlan! Ezesetben felesben vennénk az újat és a régit letakarítanám majd eladva a férfi eltenné a pénzt.

Nekem nőként ez nem normális, hogy odaköltözök, nem fizetek semmit és még rinyálok egy fullos lakásban, hogy márpedig én ilyen márkájúval nem főzök, az ronda színű vegyél másikat..

Általánosan, ha olyan hiányzik, ami nincs még de milyen jó lenne azt közösen vesszük meg, úgy boldogabb az ember, hogy az is a "miénk" , de egy kenyérpirító vagy szendvicssütő, sütiforma azért külön is belefér és nem várom el mindenáron, hogy kapjak.

2020. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!