Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés: Ha a nő odakölt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés: Ha a nő odaköltözik a férfihoz, hogyan szokták megosztani a költségeket? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 20:45
1 2
 1/13 RRR ***** válasza:

vagy minden fele

vagy van amit én, van amit ő fizet

vagy pénz függő...ha nem volt a csajnak mindent én fizettem

megbeszélés kérdése

2016. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 90-ben született F.. ***** válasza:
36%

Alapból fele-fele, azon felül pedig ahogy tudja fizetni.


Összeköltözni csak olyannal költözök össze, akivel az életemet is összekötném. Onnantól kezdve pedig egy pár vagyunk, közös felelősséggel, közös problémákkal, közös mindennel. Az ő kiadásai az én kiadásaim és fordítva is.

2016. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és mit jelent az, hogy mindennek a fele?

Pl. lakásbiztosítás, ingatlanadó, ilyesmik is?

Vagy ha vesztek egy új szekrényt?


A rezsi felén kívül nem kértek mást, pl karbantartásra, amortizációra, ilyesmi?

2016. ápr. 8. 21:00
 4/13 90-ben született F.. ***** válasza:
62%

Nem kiadom a lakást a páromnak, hanem összeköltözök vele. :)

Ne agyald ezt túl. Vannak a közös költségek, amik mindkettőtök által vannak, azt közösen fizetitek és ennyi. Ebben gondolkodj.

Egyébként az egész megbeszélés kérdése.


Nem ismerjük sem a te, sem az ő anyagi lehetőségeit. Én szerencsére jól keresek, így annyira nem számít, hogy éppen ki fizeti az új szekrényt. Ha én is 120 körül keresnék csak, akkor lehet máshogy gondolnám.

2016. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 hete költöztünk össze a párommal, mindkettőnknek volt már saját lakása, és az én bútoraimból is került át hozzá, meg amihez épp ragaszkodtam. A felmerülő költségeket meg épp az fizeti, akinél a csekk van. Mindketten nagyon jól keresünk, egy cégnél dolgozunk, vezető beosztásban, így ezen nem szoktunk vitatkozni. De nálunk ez még friss dolog, de a bevásárlásokat is úgy csináljuk, hogy mikor ki fizet. Ebből sem csinálunk gondot, de ha kevesebb lenne a fizetés, akkor felesben fizetnénk mindent.
2016. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy fele-fele közös költségek + saját költségek külön (pl. saját autó, benzin, stb.) vagy közös költségek keresetarányosan + saját költségek külön.
2016. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Springfield01 válasza:

Én voltam már minden helyzetben egy lakásban nővel. Fele-fele, kinek mi kerül a kezébe (csekk), meg minden külön-külön fizetve...

Szerintem az a legjobb és legkorrektebb amiből nem alakul ki vita.. ha az általános rezsi költséget megfelezitek (közösköltség, viz, villany, gáz, tv, internet) Egyéb konkrétan a lakással kapcsolatos költséget Pl: biztosítás, illeték, adó, lakás hitel, felújítás, beruházás, javítás (pl csőtörés) stb... A tulajdonos álja. (Én pl voltam úgy, hogy a párom azt akarta, hogy fizessem a fele lakáshitelét is, mert ott lakok az is rezsi kiadás. Hát az nem az! Mivel az egy az egyben az ő tulajdona ő vett rá fel hitelt, ezért semmi közöm nincs és nem is lesz hozzá.)

Ingóságot (bútor, tv stb...) nyilván lehet közösen is venni , csak annak fenn áll a veszélye, hogy egy szétdurranás miatt költözés van, probléma lehet az elszámolással. Amire sajnos gondolni kell. Már nem a nagyanyáink korában élünk ahol halálukig együtt éltek az emberek. Bármikor elszakadhat a cérna, és akkor risztelni kell, ki mit vett és mit vihet.

A kaja kiadáson nem akadtunk még meg soha. Van, hogy én fizetek van hogy a párom. Ha egy nagyobb hétvégi bevásárlás van akkor átlag a párom fizet én meg otthon odadom a felét.

2016. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Közös kassza. Nincs olyan, hogy "én pénzem, te pénzed"
2016. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze 8-as, álmaidban :D Még a házasságok fele is válással végződik, az összeköltözéseknek meg a 80%-a. Még szép, hogy nincs közös kassza.
2016. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. És ha mindkettőnek
2016. ápr. 10. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!