Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Átállás közös kasszára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Átállás közös kasszára?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után, mióta éltetek együtt stb.. ilyen részletek érdekelnének, mert sok helyen hallom, hogy összeköltözésnél egyből váltottatok is, de nekem ez nagyon gyors lenne.

2020. máj. 24. 18:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Én ezt letudnám annyival, hogy adnék egy bankkártyát a sok közül (Tényleg sok van) a barátnőmnek és ha szüksége van rá tud azzal fizetni. A számla, rezsi ilyesmi meg menne a megbeszéltek szerint.
2020. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor összeköltöztünk, az albérletet meg ilyen fix dolgokat feleztünk, a bevásárlás/ilyesmit pedig hol én, hol ő fizette. A saját dolgokat, mint ruha, telefon, miegymás, sajátból fizettük. Olyan 2,5-3 éve éltünk együtt, mikor arra váltottunk, hogy mindketten betettünk x összeget egy dobozba, ez fedezte az albérletet és minden közös dolgot. Kb fél évvel később lett teljesen közös minden, de ez is részleteiben, mikor már egyre több dolgot éreztünk magunktól, megbeszélés nélkül közösnek. Azóta közös a megtakarításunk is, ez kb egybe esik az esküvőnkkel is.
2020. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Nekem még nem volt párkapcsolatom, de úgy csinálnánk, ha lenne már párom -ebben biztos vagyok - hogy lenne ugye egy nagy rész a jövedelmünkből, amit bedobunk a közösre, pl élelmiszerre, javításokra a házban, villany-gáz-vízszámlára, internetre; a gyerekek ruháinak megvétele is ebből lenne, kutyakaja is, tusfürdő, fogkrém, fogkefe is. meg satöbbi. | Aztán lenne ezeken kívül egy saját rész, amit csak arra költök, ami nekem jólesik. Tehát ha épp kedvem támad magamnak venni egy új felsőt, vagy venni egy süteményt magamnak, akkor ez abból menne, tehát magamra abból gazdálkodnék. Még a cipőt nem tudom, mert az szükséglet is, hogy minimum egy pár legyen; tehát a cipők még mehetnének akár a közösből is, de tehát alapvetően nekem is, meg a férjemnek is lenne külön része, amivel ő gazdálkodhat, amit úgy oszt be, ahogy akar. Meg pl az ilyen extra dolgok is talán mehetnének az önrészből, hogyha pl valaki el akar ugrani a konditerembe. Meg ha pl egyszer-egyszer csinálunk egy naaagy, családi színházazást; az meg pedig mehetne a közösből, mert akkor ugye az egész családból mindenki megy. Kivéve mondjuk Morzsit és Fricit, mert háziállatok nem mennek színházba. :) A konditermeshez meg, ha mondjuk annyit az önrészből nem tudna kigazdálkodni az ember; akkor egy nagyon picit; de tényleg csak egy nagyon kicsi összeget át lehetne csoportosítani a közösből, de csak tényleg, ha nagyon akarná az ember. Mert szóval saját rész is kell, amivel nem kell elszámolni. De szóval mondjuk egy pár új cipő is mehetne még a szülőknek is a közös részből; mert számomra azért pl a cipő az létszükséglet; de mondjuk szóval pl ha a szülőknek is csak egy pár volt, és az is szétment, akkor nyilván kell új; de ha azon felül, hobbiból akarna még magának vásárolni a szülő, hogy több pár legyen, meg pl meglát valahol egy cipőt mondjuk egy kirakatban, és belészeret; tehát a több cipő az már számomra a luxus-kategória; tehát, ha több cipőt akar már egy szülő magának, vagy pl mondjuk csak szívesen elmenne vásárolni, és szóval több cipőt akar, az már menjen mindenképp az önrészből. A gyerekek cipői meg közös részből mindenképpen. Ha egyre van szükségük, ha többet szeretnének, vagy csak jól jön. De mondjuk pl lehet úgyis gondolkodni, hogy egy edzőcipő minden évszakra jó, de papucsuk is lenne mindenkinek, az egész családnak; tehát egy pár cipője, egy pár papucs, az a minimum, hogy legyen a családban mindenkinek; meg esetleg még téli cipők. Na, szóval a gyerekeknek az összesféle a létszükségleti -és az azon túli cipők is a közösből mennének; és a szülőknek pedig az egy cipő, ami alap, mehet a közösből, de ha nem szükségszerű, csak hobbiból akar még vásárolni; akkor azt már fizesse a saját magának elkülönítettből; amiből hobbiszinten bármennyit költekezhet, amíg a készlete tart; és tehát azzal már nem kell elszámolni, mert az direkt csak arra lett átcsoportosítva, hogy saját magára költse az ember. De a jövedelem nagy százalékát azt mindenki bedobná a közösbe, és a saját rész lenne a jóval kevesebb. Egyszer régebben már kitaláltam, hogy hogyan számítanánk, szerintem úgy gondolkodtam, hogy anyuka is eltesz a saját keresetéből magának 20 ezret, és azt bármire költheti, apuka is eltesz magának saját keresetéből 20 ezret, és azt bármire költheti; és akkor az azon felüli részt pedig mindenki automatikusan dobja be a közösbe. Tehát havi 20ezer önrész mindkettő szülőnek; és az azon felüli többi pedig közös kasszába megy. Én így képzeltem.
2020. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
*Ja igen,ha albérlet is van, akkor az is természetesen a közösbe bedobált pénzből megy; abból finanszírozódik.
2020. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát márpedig nálunk az összeköltözéssel együtt lett a kassza is közös. Nagyjából olyan másfél hónapja ismertem, amikor közös albérletbe költöztünk, és nekünk valahogy természetesen jött a közös kassza is, valahogy a felezgetés mindkettőnknek csak felesleges bonyodalmakat okozott, egyszerűbb volt így. Na meg oké, hogy a bevásárlást meg a mozit azt tudjuk számlával felezni, de a "természetben" hozott dolgokat már nem igazán lehet így elszámolni, egy portörlés pl nem biztos, hogy egyenértékű a szemét levitelével, a főzés meg nem kiváltható a porszívózással mondjuk, márpedig ezekre sem árcédulát nem tudsz tenni, sem úgy igazán igazságosan elfelezni nem lehet (szerintem). Akkoriban amikor összeköltöztünk, én még diákmunkáztam, ő meg már pár éve azért teljesállásban dolgozott, megközelítőleg sem volt hasonló a fizetésünk, így fizetésarányosan nem összegekre, hanem inkább "dolgokra" lett lebontva a költség- az albérletet pl ő fizetette, de a bevásárlás inkább az én felelősségem volt (aztán ha mondjuk vizsgaidőszakban kevesebb órában tudtam dolgozni, akkor ott is beszállt, de ez mindig aktuális megbeszélés kérdése volt).

Onnantól kezdve, hogy nekem is lett normálisan fizető munkám, megmaradt az eredeti rendszer, csak a megtakarítási számlánkra utaltam havi X összeget, illetve a hónap végén ő is a számláján maradt pénz nagyobb részét átutalta, és arról a számláról fizettük aztán a közös nagy költéseket- akár nyaralás, akár esküvő, akár a lakás, most a gyereknek a dolgai, szóval így mindent. Nálunk amúgy az a rendszer most, hogy saját számláink vannak, még külön banknál is vagyunk, de egy-két megbeszélt fix költséget leszámítva (az autó pl továbbra is az ő felelőssége, de a lakáshitelt tőlem vonják pl) nem figyeljük, mikor ki fizet és mit, akinek éppen könnyebb, és a hónap végén a megmaradt összeg (nagyobb részét) mindketten továbbra is átutaljuk az említett közös megtakarítási számlára. Ez a rendszer egyébként azért jó, mert így nem kell "engedélyt kérni" sem a hobbinkra, vagy egy új cipőre-ruhára-akármire, ha szeretnénk költeni, ajándékot is tudunk egymásnak venni teljesen szuperül meglepve a másikat, de mégsem azon megy az agyalás, hogy akkor most ki fizetett és mennyit legutóbb, hanem alapvetően közösként kezeljük a háztartásba befolyó összegeket.

2020. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
de akkor hogy kell ezt a közös kasszát elképzelni, nincs külön bankszámlátok?
2020. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Csak akkor térjetek át közös kasszára, ha már komoly a kapcsolat köztetek és - igaz, papír hiányában, de - már úgy éltek, mint házastársak. Ezzel (esetleg) idővel sok civódástól menekültök meg...
2020. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi is az összeköltözéssel váltottunk, de előtte is hol ő fizetett, hol én, és nem volt semmi titkunk egymás előtt anyagi téren (sem), és nem okozott gondot pl. elkérni egy ezrest, ha egyikünk otthon felejtette a tárcáját, vagy reggelit venni a másiknak.

Lehet, hogy még az összeköltözés a korai, és nem a közös kassza?

2020. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Összeköltözéskor még korainak éreztük mi is, elég volt megszokni a költözést, nemhogy még ezt is...

1 évvel később, eljegyzéskor lettünk közös kasszán.

2020. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, sztm őszeköltözéskor a leg aktuálisabb!

N27

2020. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!