Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A közös és külön kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös és külön kassza között van átmenet?

Figyelt kérdés

Én nettó 200-at keresek nőként. Ha összejövök egy férfivel, aki mondjuk 50-100 ezerrel többet keres(vagy ugyanannyit/kevesebbet mint én), akkor szerintetek működne az alábbi modell?


Egy fix összeget mindketten átutalunk egy közös számlára.

A maradék mindenkinek a "sajátja". A közös élet dolgait a közös számláról vesszük. A saját magunkra költött pénzt pedig a sajátból. Pl.: hobbi, fodrász, ruha stb...



2020. okt. 30. 18:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezt sokan csinálják.
2020. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez a legjobb megoldás. Nem kell mindent számolgatni, hogy ki mennyit adjon bele, mégis pontosan tökéletesen fele-fele fizetitek a közös dolgokat.

Ha esetleg szakítás van, akkor elszámolni is könnyű. Leveszitek a számláról a maradék pénzt és elfelezitek.

Ha valamelyikőtöknek gondjai adódnának, még mindig mondhatja azt a másik, hogy segít és most átvállal a részedből stb.

Szerintem ez a legélhetőbb amíg nincs gyerek. Ha megszületik, akkor természetes, hogy a nőnek kevesebb lesz a bevétele amíg a gyerek(ekkel) van. Utána viszont, ha vissza ment dolgozni akár vissza is állhat ugyanúgy ez a rendszer.

2020. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mi is így csináljuk ahogy leírtad. Így van közös is meg külön is.
2020. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

Sok nőnek ez nem szokott tetszeni, mert ha van egy pasija, aki jól keres akkor elkezdi a fickó fizetéséhez mérni az igényeit nem a sajátjához. Egyből a ciprusi, máltai kiruccanás, síelés már "közös program"-ként lesz felvéve, holott faszikám egyáltalán nem akart volna elmenni, de tudod kellenek instára a képek.

A pali saját hobbijait pedig elkezdi tiltani neki mint "drága hülyeség" és jön a "már megint kiadtál 100ezret erre a baromságra???".

Így szoktak bohócot csinálni a férfiakból a nők és amikor teljesen megtörte a nyomorultat és már tényleg azt csinál, amit akar, és ő osztja a zsebpénzt a fickónak, mint az anyukája, akkor jön a "már nem tudok férfiként tekinteni rá", "egyszerűen nem izgat fel".

Persze megcsalja ilyenkor az első adandó alkalommal és azt mondja, "drágám érezted te is, hogy nincs már meg az a tűz". :D

Uram isten hány ilyet láttam életemben.

2020. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

18:51 igen, rengeteg ilyen nő van. Nekem az ilyenektől feláll a szőr a hátamon. Mondjuk tőlem az insta r***nckodás is elég távol áll, de ez más téma.


Örülök, hogy másoknál bejön ez az átmeneti modell. Természetesen én is arra a helyzetre gondolok, amikor nincs (még) gyerek. Utána más.


Szerintetek ha ismerkedés elején (nem a legelején) felvetem a férfinek, akkor ez rosszul is elsülhet?

2020. okt. 30. 18:55
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
#5 Szerintem nem kellene rosszul elsüljön. Ez a legkorrektebb modell, amit felvethetsz. Ha a közös kasszát vetnéd fel úgy, hogy jelentős a különbség az furcsán venné ki magát, de ez nem.
2020. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Működhet, csak akkor a személyes részből is félre kell tenni elég rendesen!

Ezt sokan elfelejtik. Mert a közös az hiába megtakarítás, az általában nem arra van h elmenj iszogatni a haverokkal, hanem hogy legyen mit ennetek, meg ha elromlik a fűtés, legyen pénz szerelőre.

Szóval ha mondjuk 2-3 hónapig nem lesz melód és nem akarsz úgy élni mint egy remete (holott előtte szépen tettél félre - a közösbe) akkor jobb ha gondolsz erre.

Így viszont már még több felé kell osztani a pénzt, tehát még több a matek.


Ez az apróbetűs szöveg amit nem mond el senki! Én már beszívtam egyszer. Hiába volt nagyon jó fizum évekig. Amit magamnak megtakaríthattam volna, az ment a közös megtakarításba. Annyit hagytam magamnak ami fedezte a hobbijaimat. Aztán márciusban elvesztettem az állásomat, és 3 hónapig nem találtam semmit. A feleségem fizuja épp elég volt a költségeink fedezésére. Viszont tájékoztatott, h a megtakarítás az arra van h majd házat vegyünk x év múlva (megjegyzem sose akartam házba költözni na mindegy) és a vésztartalék meg arra ha elromlik a bojler.

Szóval ott vagy, hogy ott van az a relative sok pénz amit nagyobb részben te raktál bele, de nem nyúlhatsz hozzá, és könyörögnöd kell hogy kapj párezer Ft-ot amit aztán hónap végéig kell beosztanod.

2020. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os. Pont emiatt gondoltam. Nem keresek jól, ezért nem szeretném a leendő társamat kellemetlen helyzetbe hozni. Nem szeretném, ha azt érezné, hogy el kell engem tartania. Amennyire lehet, igazságosan szeretném az anyagiakat intézni. Úgy, hogy közben egyikünk önbecsülése se sérüljön.
2020. okt. 30. 19:01
 9/31 anonim ***** válasza:

#8 Ez a lehető legigazságosabb rendszer. Ha esetleg arra kerülne a sor valakivel, hogy van valamilyen nagy közös tervetek valakivel, amit mindketten nagyon szeretnétek, akkor emellett még lehet az is megegyezés, hogy mivel ő sokkal többet keres, így valamennyivel többet dob a közösbe abban a tervben, de te mindig lehetőséget hagysz rá, hogy ezt ő külön-külön eldönthesse alkalmanként.

Tehát még így is megoldhatóak ezek a dolgok is és ez sem gáz feltétlen. Én is volt hogy többet raktam 1-2 nyaralásba, mert megtehetem és amiért én is lelkes vagyok arra nem is sajnálom.

2020. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50-100 ezer nem olyan hatalmas összeg.
2020. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!