Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hasonló anyagi helyzettel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló anyagi helyzettel hogy Oldjátok meg az ingatlan vásárlást?

Figyelt kérdés

Anyagilag nem állunk egy szinten eltérő anyagi tartalékkal kezdtünk a kapcsolatba. Külön kasszán vagyunk De együtt élünk.


Összeköltözés elején megbeszéltük hogy a lehető legtöbbet teszi mindenki félre, szülői segítséget is kapunk a mindennapokban Így még többet tudunk spórolni ( legalábbis én biztos).


Viszont a megtakarításunk nagyon eltér több millióval. Viszont én azt érzem hogy ha nem lenne ennyi tartalékom és ha nem teszem bele a leendő ingatlanba akkor sose lenne közösen semmink. Kissé kételyeim vannak h nélkülem semmink lenne..


2020. nov. 18. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is több van, én úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy így tudunk venni házat. Ha ez téged ennyire zavar, akkor beszéld meg, vagy írjatok szerződést, hogy ha szétmennétek és eladnátok a házat olyan arányban osszátok szét, ahogy beletettétek a pénzt.
2020. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék úgy csináltak, hogy ő ragaszkodott hozzá, hogy a barátja nagyobb százalékban legyen tulajdonos, mert neki több volt a megtakarítása. Ez egy teljesen jól működő kompromisszum szerintem.
2020. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 50-50%-ban tulajdonosnak lenni.
2020. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy nekem volt 14 millióm, vőlegényemnek 6 milliója. A lakás 70-30%-ban került így a nevünkre, teljesen jól működik így a dolog.
2020. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbben így vannak ezzel, hogy nem egyenlő megtakarítással rendelkeznek. Mègis negoldják. Nincs ezzel baj. A tulajdonjognak nem kötelező 50-50-nek lenni, lehet arányosítani a befektetett összeg szerint.
2020. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A többiek jól mondják!


Nálunk ezzel nem volt gond, csórók voltunk mindketten, nem volt túl sok félre tett pénz akkoriban még. De ha én nem regulázom meg a spórolást illetően, lehet pár évvel le lennénk maradva ígyis....

2020. nov. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is több pénzem volt, mert örököltem.


Utana is a fizetesem 3x annyi volt, mint a férjemé.


Ő semmilyen családi támogatást nem kapott, nyilván nem volt milliós megtakarítása.


Nálunk lett házassági szerződés. Bele lett írva, hogy ki mennyivel járult hozzá a ház vételhez. Ennyi

2020. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!