Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom kutyát akar tartani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kutyát akar tartani a saját kertemben az akaratom ellenére. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhány éve vettem egy nagy telekkel rendelkező családi házat. A kertet hosszú éveken át szépítgettem, s tavaly végre igazán szép lett (szinte már- már angolparkra hasonlít) az amúgy régen (mikor megkaptam a házat) még eléggé elhanyagoltnak tűnő kert.

Közel hét hónapja megismerkedtem egy 24 éves lánnyal (én 29 éves férfi vagyok, és már 5 éve dolgozom), aki azóta velem lakik.

Ez még így nem gond.

A gond ott kezdődik, hogy mikor meglátta a nagy kertet (~2000m2), kijelentette, hogy kutyát akar tartani. Az ÉN kertemben. Ő tudja, hogy én utálom a kutyákat, de mégis azt hajtogatja, hogy a kertes házba kutya kell.

Én márpedig NEM akarok kutyát. Most már hetek óta erről folyik a vita. Kezd bosszantani.

Most már napok óta gondolkodok, hogy mi legyen. Eléggé lehangol ez a dolog.


Ti mit tennétek a helyemben?

Adjatok tanácsot, hogyan beszélhetném le őt erről?



2018. febr. 15. 20:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Közlöd vele, hoyg a TE kerted és NEM akarsz kutyát.


Ha erösköddik, akkor öt se akart ott tartani

2018. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
22%
Kössetek kompromisszumot. Pl. egy benti kutya, aki csak néha mehet ki, és a párod azonnal eltakarít utána mindent, aztan ha ezt nem tudja betartani, akkor a kutyanak mennie kell.
2018. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Mondd, hogy te gyereket szeretnél. Semmiképp se köss kompromisszumot, ha ennyire nem akarsz kutyát. Rossz helye lenne szegény állatnak ott nálatok. Az nem úgy megy, hogy bevállalom, aztán mégsem kell.
2018. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sokat dolgoztál, hogy szép legyen, egy kutya pedig "felforgatná" ha másért nem, mert nyilván itt-ott kerítés kell, hogy korlátozd a mozgását a kényesebb terület, növények védelmére.

Persze ígéret az lesz, hogy, ó az a kutya nem olyan, de mondd, hogy nem szeretnéd ezt kipróbálni, mert ha mégse, akkor nincs visszaút.

2018. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

Én megengedném neki, hogy legyen kutyája. :D Csak nem nálam!


De tényleg! Kategórikusan kijelenteném, hogy nem vita tárgya, hogy itt nem lesz kutya. Mi nem világos ezen? Mondjuk én elgondolkodnék ezek után a kapcsolatomon... Nem azt mondom hogy szakítani kell, de..

2018. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

Mutass neki a kert sarkában egy helyet, hogy oda tehet egy kennelt, amit persze teljes egészében ő állhat pénzügyileg, legyen kiásva-alapozva, jó mélyen betonozva, mert a kutya mélyen tud ám ásni, ha rájön az ösztön... valamint levasazva, kerítés téve, de stabil ám, és magas, valamint tető is, bent pedig megfelelő ól mindenestül, és a kutyának ott lenne a helye, a kertben véletlen sem. Időközönként fertőtlenítéssel egybekötött takarítás kell majd az egész helyre, és minden nap sétáltatás az utcán, hogy meglegyen a kutya mozgása, a kert tabu, mert a tiéd, a kutya gondozása-etetése-oltásai és egyéb velejáró pénzbeli dolgok is teljesen a csaj felelőssége, mert mint mondtad, nem szeretnél kutyát a házadnál.

Na, ha ezt mindenestül vállalja... (nem hiszem, hogy vállalni fogja).

2018. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
Kutyásként mondom, hogy ne menj bele. Egy kutyának - és a családnak - csak akkor jó ha mindenki szereti őt a családban. Ha te nem szereted őket, akkor nem szereted, szíved joga, nem kötelezhet téged a kutyatartásra. Ez nem lenne jó senkinek. Egyszerűen mond meg neki, hogy nem szereted őket, és kész. Ha tetszik tetszik, ha nem nem. Ebben tényleg felesleges kompromisszumot kötni, mert csak a kutyának lesz rossz.
2018. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%
ÉN kertemben.. Akkor nem kell párkapcsolat,én kertem én házam,én pénzem,én gyerekem.. Nem mindenki utálja az állatokat,hagyd el,ennyi nem illetek össze,mindenben korlátoznád szerencsétlent,ma épp kutya van teritéken..
2018. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%

Az én olvasatomban a történet valójában a következő:

Egy 24 éves lány meglátta, hogy egy 29 éves férfinak van egy saját háza a hozzá tartózó hatalmas telekkel amit a férfi olyannyira rendbehozott, hogy már szinte angolparkra emlékeztet. A lány már évek óta arról álmodozott, hogy majd gyönyörű kutyákkal éli le az életét. Ez az "angolparkos" férfi éppen kapóra jött. Angolpark és nőtlen 29 éves férfi ? Ez kell nekem, ujjongott magában és hagyta, hogy a férfi megismerkedjen vele és oda is költözött az angolparkos házba. Aztán úgy 7 hónap után, amikor már a férfi kezdte egészen jól érezni magát, kaja-pia-nő, a lány felvetette a kutya tartás ötletét és a történet vajon hogyan fog folytatódni ??? Van rá egy nagyobb összegű fogadásom.

2018. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Lehet nem leszek népszerű, de a barátnőd kijelentésétől végigfutott a hátamon a hideg. Mi az hogy kertes házba kutya kell? És így lesz a sok kikötött, boldogtalan kutya, akit évek óta nem vittek sehova, illetve jobb esetben elvitték orvoshoz, de sokszor még oda se. A kutyával foglalkozni kell és nem csak dísznek kell a kertbe főleg úgy, hogy te utálod a kutyákat. Nem lenne senki boldog.
2018. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!