Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen egy buta emberrel az élet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy buta emberrel az élet?

Figyelt kérdés

A párommal már együtt vagyok egy ideje és kezd halványulni az a bizonyos rózsaszín köd. Most látom azt, ahogy intézi a dolgait az életben, azt ahogyan bánik a pénzzel, azt amilyen a nézőpontja a világ dolgairól (bár igazából nem nagyon van neki). Nehezen lehet vele bármilyen felmerülő problémát megoldani, mert nem érti magát a problémát. Kifejezni sem tudja magát úgy ahogyan azt kellene, sőt sokszor minden kimerül abban, hogy igen-nem-nem tudom. Most már nagyon sok mindent látok, amit eddig nem láttam. Szerintem az intelligencia szintje bőven az átlag alatt van.

Nem voltam még ezelőtt együtt olyan emberrel, aki buta lett volna. Persze ezelőtt voltak olyan párkapcsolataim, ahol nem értettük egyet vagy más volt a gondolkodásunk, életfelfogásunk, de ez teljesen más. Ő tényleg buta.


33 éves jelenleg, nincs gyereke, nem volt még házas, nem élt együtt még senkivel sem, a szüleivel és a testvérével él.


Lehet-e ezen változtatni valahogy, vagy lehet-e együtt élni egy ilyen emberrel? Milyen következményei lehetnek annak, hogyha összekötöm vele az életemet. Mit kellene most tennem így, hogy már látom ezeket?


Nagyon jóravaló ember egyébként, hűséges, nem kacsintgat másfelé, szeret engem és mindig kedvesen bánik velem. Ha szeretnék menni valahova, akkor oda általában el is megyünk. Nem lusta ember, ha azt vesszük ilyen téren lesi minden kívánságomat. Vannak ilyen jó tulajdonságai is, ami ritka.


Mindezek ellenére úgy érzem rengeteg problémánk lehet a jövőben mindebből kifolyólag. Valakinek esetleg személyes tapasztalatai arról, hogy milyen egy ilyen emberrel hosszútávra tervezi? Volt már veletek hasonló, vagy esetleg vannak itt olyanok, akik olyan emberrel élnek együtt, aki buta?



2021. jan. 7. 18:57
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
36%
Egyszeru pasival jobban egyutt lehet elni. Nincs annyi kombinalas,nincs szivatas. En kizarolag egyszeru pasikra bukom. Most is ilyennel elek egyutt teljes boldogsagban. Penzugyi dolgokban en adok tanacsot. A rezsit en adom fel a postan.
2021. jan. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
93%

Én is voltam másfél évig ilyen férfival, bár nem éltünk együtt. Részemről ahogy elmúlt a rózsaszín köd, az értetlekedése és butasága olyan indulatokat váltott ki belőlem, ami nem volt emberi a másik féllel szemben semmilyen esetben sem. Persze nem szerettem volna szándékosan bántani, hisz egy nagyon jó ember, egyszerűen ezt hozta ki belőlem. Mi közösen döntöttünk a szakítás mellett, nem tudtunk volna így együtt élni.

Szerintem ha ezt gondolod róla hosszútávon nem lesz működőképes a kapcsolat, egy idő után már annyira idegesíteni fog, hogy elviselhetetlen lesz számodra.

2021. jan. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Az én exem nem volt buta, csak lusta és érdektelen, mint a fene. Az adóbevallásával nem volt képes foglalkozni, a pénzzel nem tudott bánni, hivatalos dolgait nem volt képes intézni. Elsúvasztott minden hivatalos felszólítást, vagy pl. fizetési határidőket, mert szerintem kb. azt gondolta, hogyha nem foglalkozik vele, akkor majd megoldódik magától - valamilyen szinten azért ez is butaság, viszont úgy értem, hogy nem volt buta, hogy azért vele lehetett beszélgetni, gyakran kifejezte a véleményét, voltak önálló gondolatai, olvasott is volt, tájékozott. Iskolázatlan azért volt, mert letojta a kötelességeit, és a felelősségvállalást nem akarta elfogadni.

Egy idő múlva már nem tudtam rá felnézni, sőt egyenrangú partnerként sem tudtam kezelni, mert olyan volt, mint egy kisfiú, akinek fogni kell a kezét, és mindent a szájába kell rágni. Ellenőrizni "megcsinálta-e már a leckéjét", stb. Sokszor volt hosszabb-rövidebb ideig munkanélküli, mert neki a munka csak arra volt jó, hogy egy kis zsebpénzhez jusson, én úgyis eltartom. Semmi fejlődésre való hajlandóság, de azért álmodozott arról, hogy majd szép nagy házunk lesz, meg gyerekek, meg ide-oda fogunk menni. Megjegyzem sehová nem jártunk, csak ha én kifizettem az utat/programot. Ettől persze frusztrált volt, hogy milyen dolog, hogy a nő fizet. Duzzogott, puffogott, passzív-agresszív volt, de az, hogy tegyen valamit a változásért? Na azt nem.

Én küldözgettem az önéletrajzát, én jelentkeztem munkákra helyette, mert ő nem volt erre sem képes! Elkértem az e-mail címét, hogy akkor majd én, és ő ezt jóvá is hagyta. Aztán arra sem volt képes, hogy felvegye a telefont, amikor 1-1 ilyen munkáról felhívták, mert ő éppen játszott a számítógépen.


Tudom, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszoltam, de azért szerintem valamennyi átfedés van a párod, és az exem között. A lényeg az, hogy hosszú távon nem lesz mindig ilyen rendes, hogy a kedvedért elutazik veled, stb. Ezek addig tartanak, amíg felszáll a rózsaszín köd. Amikor már beleesel a csapdába, és nem hagyod el egykönnyen - és ezzel ő is tudatában lesz, akkor fogsz csak igazán szenvedni. Én 5 év után hagytam el az exem, nyilván csak az utolsó 1-2 évben játszott ennyire nyílt lapokkal, amikor azt hitte, hogy már örökre vele maradok, és elnézem a hülyeségeit, és én leszek a második anyukája (persze ezt kikérte magának, hogyha ilyeneket mondtam róla).

Egy buta embert nem lehet tisztelni. Nem fogsz rá férfiként nézni. Főleg, ha te intézed majd a pénzügyeit, meg a dolgait, mert ő képtelen lesz rá. Nem számíthatsz, nem támaszkodhatsz rá. Hogyan vállalnál vele családot? Előbb-utóbb pedig ő is érezni fogja, hogy nem tekinted őt egyenrangú partnernek.

Tudom, hogy nehéz, de jobb az elején lezárni egy ilyen kapcsolatot. Én bármit megadtam volna azért, hogy az exem dolgai már az elején kiderüljenek, és ne pazarolják rá annyi évet, energiát. Bárcsak már akkor látszott volna, hogy milyen! Valahol azért ő is érezte, hogy gáz ez a jellem, mert jó ideig sikerült elrejtenie előlem az igazi énjét - kb. mikor még nem éltünk együtt.

30N

2021. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
78%

Igazából erre mondják, hogy egyszerű, mint a faék.

A jó hír az, hogy az ilyen pasikat jól lehet irányítani.

2021. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
98%

Miért gondolja mindenki azt, hogy az ilyen pasikat jól lehet irányítani?

Csak nézzetek meg egy tipik vidéki (mielőtt bárki félreértené nem a vidékieket szidom, hanem a vidéki emberek ezen rétegét) suttyó életképtelen embert, aki segélyeken él, a 8 általánost nem tudta elvégezni, kb. egy papucsállatka szintjén lévő embert. Milyen mondjuk egy ilyennel kapcsolatban lenni? Lehet irányítani? Nem! Pontosan ezért is problémásak. Nem minden ostoba ember irányítható. Ez igazából csak egy példa volt arra, hogy nem minden esetben irányítható egy retardált.

2021. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
44%

Hát elolvastam a kérdésed.


Láttad már a Forrest Gump című filmet?


Nem minden az ész! Két fej pedig mindíg többet gondol mint egy.

2021. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Szar. Szakíts
2021. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire azt érzed, hogy nem illetek össze, akkor szerintem szakítsatok mert ennek így, ebben a formában semmi értelme. Bár szerintem ezt te is tudod, csak megerősítést vársz.
2021. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
29%

37es


"A fejemben ott van minden, de ahogy elkezdek beszélni a mondanivalóm eleje nem mindig van összhangban a végével"


2 diolomám van es 3 nyelven beszelek (+egyen makogok) es igyanigy vagykk:D


Ez azért van mert NŐ vagy, NŐK vagyunk! Ízig vérig! :D

2021. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt írom, hogy ha felszállt a rózsaszín köd és nem tiszteled akkor ideje tovább lépni. Én már éltem hülyével és a vége felé már fájt ha beszélt hozzám.
2021. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!