Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak én vagyok furcsa vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vagyok furcsa vagy ez nem rossz dolog?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal (férfi) és javarészt külön kasszán vagyunk. Ez annyit takar, hogy lakbér+rezsit egyenlő arányban fizetjük, és kb ennyi a közös a pénzügyeinkben. A többi dolgot (kaja, hobbi, megtakarítás) mindenki magának intézi. Jó, a kaja kérdés mondjuk meg szokott dőlni néha, mert van, hogy oda-vissza meghívjuk egymást/vagy akinek szűkösebb a hónap, azt kisegítjük. De alapvetően nem úgy oldjuk meg, hogy "mindent a közösbe". Nem tudom miért, ezt én akartam így. Valahogy a pénzemmel óvatosan bánok. Nagyon jól spórolok, és képes vagyok úgy meghúzni a nadrágszíjat, ahogy a párom nem. Ő jóval többet keres, mégsem tud spórolni. Nyilván ajándékozás, romi vacsi stb ugyanúgy van és nem tartjuk úgy számon az árakat, de nagyjából minden kiegyenlítődik.

A kérdés csak az, hogy ez probléma e, vagy rossz?



2021. jan. 19. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem a kérdést. :)


Azt mondtad, hogy te szeretted volna így, ebből következik az, hogy neked így jó. A párod nem szólt, hogy számára ez rossz volna, tehát, ez azt jelenti, hogy ez így okés az Ő részéről is, hogy itt, ki hogyan és miként gondolja... amikor nektek jó, nem mindegy? :D

2021. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

+ az elsőnek.

Mi közös kasszán vagyunk a párommal, de mi ezt átbesézltük, kinek hogyan, mi hogy jó.

De ez embere válogatja, kinek mi ad biztonságérzetet. Érdemes beszélni róla és tisztázni. És az a jó, ami nektek közösen jó.

2021. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha nektek jó, akkor nem mindegy, más mit gondol? Mi is külön kasszán vagyunk, de azért nem ennyire. A rezsi, bérleti díj, autó költségek, otthoni kaja, közös szórakozás közös pénzből megy. El nem tudom képzelni, hogy a boltban kétfelé vásároljunk... :D D pl. ha a munkahelyen rendelünk kaját, azt mindenki maga fizeti.

A többi pénzzel meg mindenki maga gazdálkodik.

2021. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak te vagy furcsa. Furcsa társaid millioszámra vannak:-) (Ha ez mindkettötöknek megfelel akkor miért kérdezel?)
2021. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha ennyire különbözőek vagytok akkor ha most nem is, de később súlyos konfliktusaitok lesznek, ha pl akartok gyerekeket. Most még elvagytok a külön kasszával, de ha ennyire más a hozzáállásotok a pénzhez akkor lesznek gondok hosszú távon.
2021. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazából a barátaink hívták fel a figyelmünket. Kvázi lealáztak minket, merthogy "ha ennyire különcködünk nem bízunk egymásban" meg, hogy ez így nem is kapcsolat. És szerintük ami nem közös, az nem csak széthúz. Hat emberről van szó, akik így gondolták.

Utolsó, igen a későbbiekben tényleg bizonytalan vagyok. Mondjuk gyerek az pont nincs tervben.

2021. jan. 19. 13:20
 7/17 anonim ***** válasza:
16%
Tu gyakorlatilag nem egy pár vagytok hanem lakótársak akik szexelnek. A lakbért és a rezsit bárkivel megoszthatod, egyetemisták is ezt csinálják ha nincs koli
2021. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7

Létezik máshogy is párkapcsolat, nem a kassza dönti el. Kíváncsi volnék arra, hogy miért gondolod úgy, hogy miért csupán lakótársak lennének.

Akkor párkapcsolat volna, ha közös lenne a kassza?

Mitől számítana párkapcsolatnak a párkapcsolatuk, ami leírt dolgokban nem fedi le azt?

2021. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez teljesen oke, lathatolag neketk is megfelel. en azt nem ertem, a ‘barataitoknak’ megis mi a franc koze van ehhez!? en kiosztanam azt, aki ebbe bele akarna szolni vagy itelkezne.
2021. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

8 éve vagyunk együtt, mi is kb. ugyanígy. Nincs ebben semmi rossz szerintem. Nem érzem azt, hogy értéktelenebb a kapcsolatunk csak azért, mert nem vagyunk teljesen közös kasszán... Sőt, ahogy az ismerősi körömet nézem, sokkal mélyebb, stabilabb a kapcsolatunk, mint a legtöbb házas barátunknak.

25/N

2021. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!