Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak én vagyok furcsa vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vagyok furcsa vagy ez nem rossz dolog?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal (férfi) és javarészt külön kasszán vagyunk. Ez annyit takar, hogy lakbér+rezsit egyenlő arányban fizetjük, és kb ennyi a közös a pénzügyeinkben. A többi dolgot (kaja, hobbi, megtakarítás) mindenki magának intézi. Jó, a kaja kérdés mondjuk meg szokott dőlni néha, mert van, hogy oda-vissza meghívjuk egymást/vagy akinek szűkösebb a hónap, azt kisegítjük. De alapvetően nem úgy oldjuk meg, hogy "mindent a közösbe". Nem tudom miért, ezt én akartam így. Valahogy a pénzemmel óvatosan bánok. Nagyon jól spórolok, és képes vagyok úgy meghúzni a nadrágszíjat, ahogy a párom nem. Ő jóval többet keres, mégsem tud spórolni. Nyilván ajándékozás, romi vacsi stb ugyanúgy van és nem tartjuk úgy számon az árakat, de nagyjából minden kiegyenlítődik.

A kérdés csak az, hogy ez probléma e, vagy rossz?



2021. jan. 19. 12:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs ezzel. Nálunk is csak azért közös mostmár a pénz mert már házasok vagyunk. De még csak közös bankszámlánk sincs. :D Nekem mindig problémásnak tűnt az amikor van közös pénz a közös kiadásokra meg külön a külön kiadásokra, és akkor meg azon rágódnak, hogy ki milyen arányban adjon bele meg mi számít közös kiadásnak, meg ilyenkor ha az egyik a közös kiadások után fennmaradó pénzét elkölti míg a másik spórol, az sem tetszik mindenkinek, stb.

És nem, a párkapcsolat nem a közös vagyon miatt párkapcsolat, nem is értem, hogy gondolkodhat így valaki. Röhej.

2021. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

Nekem ez egy picit fúrcsa, főleg úgy, hogy együtt is éltek. Azt mondod, hogy a kaja az néha megdől.

Amikor nem dől meg, akkor hogy van?

Este leültök vacsorázni, ő előveszi a hűtőböl a 15 dkg párizsit, te meg a 15 dkg kenőmájasodat, és mindenki megeszi ami az övé.

Vagy pl hétvégén, mindketten ott álltok a tűzhely mellett, te főzöd magadnak a marha pörköltet, ő meg süti magának a csirke combot?

Aztán jön a desszert, te vettél magadnak egy bambi szeletet, ő meg egy zserbó szeletet?


A szex az működik együtt, vagy esetleg külön szobába alszotok?


Furcsa dolog ez, én nem nagyon értem no. 😥😢

2021. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, én erősen fogyokúrás étrendet követek és keveset főzök, ő nagyon nem ilyesmiket eszik. Szóval az étel sosem volt akadály. Sőt, mivel nagyon más az ízlésünk, praktikus is.

Amugy meg ha megkívánunk valamit együtt, azt együtt vesszük és készítjük el. Mi olyan marha bonyolult ezen? A szex nem tudom hogy jött ide, de ha piszkálódásnak szántad, egészségedre.

2021. jan. 20. 17:18
 14/17 anonim ***** válasza:

Köszike a magyarázatot.

Így már más a leányzó fekvése.

/Ahogy mondani szokták./

Bocsánat. 😥😢😭

2021. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Voltak házasságaim, párkapcsolataim, és sosem volt gond ill. sosem az volt a gond, hogy külön kasszán voltunk. Szerintem ha így tudtok működni, és Nektek megfelel, akkor nincs ezzel baj. F50.
2021. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így teljesen jó, így nincs is vita ki mennyit költ ruhára, hobbira stb. 40-es korosztály vagyunk, de nálunk is külön bankszámla van, annyi, hogy havonta mi egy x összeget berakunk közösbe abból megy a bevásárlás, rezsi. Hétközben menü általában, este én nem eszem többnyire már, párom igen, megoldja mindenki.
2021. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
32%

16. oska.


"havonta mi egy x összeget berakunk a közösbe, abból megy a bevásárlás, rezsi."


Na látod. Ez így már nagyon rendben van. Ez így már hibátlan. Így már klappolhatnak a dolgok.

2021. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!