Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most boldogok vagyunk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most boldogok vagyunk, de elemi ellentétek vannak. Meddíg maradhat ez így? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziszatok Kedves emberek!


Barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt, Ő 20 én 21.

Kapcsolatunk jó, boldogok vagyunk egymás társaságában, érzem hogy szeret és én is szeretem Őt.

Viszont van egy olyan érzésem hogy nem vele fogom leélni az életem, mert a nagyon fontos (szerintem) kérdésekben nem értünk egyet.


Íme néhány példa:


Ő városban élne, ahol pezseg az élet és közel van minden. Én a falut vagy tanyát választanám ahol a nyugalom és a harmónia az úr.

Ő úgy gondolja 2 gyereknél többet nem vállalna, én minél nagyobb családot szeretnék ~5 gyermeket. (Mindig is csodáltam a nagy családokat, szeretem a gyerekeket és úgy gondolom boldoggá tenne engem egy ekkora család)

Ő világra szóló esküvőt képzel el magának, nekem bőven elég lenne egy 2-2 szülős meghitt eljegyzés.

Ő rendszeresen (hetente, 2 hetente) látogatná a rokonait, barátait, én inkább az úgymond "saját" családomra koncentrálnék, és viszonylag ritkán (1-2 havonta) látogatnám meg a rokonokat. (Elnézést ha ez durva volt, de őszinte szeretnék lenni.)


Ilyesmi dolgokban nem értünk egyet. Vagy pl hogy én gyakorolnék vallást, Ő nem. Bár ez még nem is olyan nagy baj mint az előzők.


Ti mit tennétek egy ilyen kapcsolatban? Meddíg maradnátok egy emberrel aki szeret, de ilyen jövőbeli ellentétek vannak? A jelennel foglalkozzak, s amíg jó ne is menjek a dolgok elébe? Vagy esetleg jobb minél előbb letisztázni a dolgokat, és keresni valaki mást?


Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!



2021. máj. 7. 01:07
A kérdező szavazást indított:
A jelennel törődj, majd úgyis lesz valahogy ha szeretitek egymást.
Gondolj a jövőtökre, csak egymással toltok ki. Túl fontos kérdésekben különböztök.
25 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jövője egy ilyen kapcsolatnak, mert túl sok fontos dologban különböztek. Egyikőtöknek sem szabadna lemondania az igényeiről vagy bevállalnia olyat, amit nem szeretne. Jobb, ha szétmentek és kerestek egy hasonló igényekkel rendelkező párt.
2021. máj. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen párok hogyan tudnak 2 évig együtt maradni? Komolyan érdekelne.


Engem néznek ferde szemmel, amiért volt sok pár hetes, meg 1-2 hónapos "kapcsolatom", miközben csak hamar felmérem, ha nincs közös jövő.

2021. máj. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Valami múlt században született csaj lesz a te embered. :)
2021. máj. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Huuu...ha nem lennék majdnem egy évtizeddel idősebb tőled, lecsapnék rád :D
2021. máj. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan not nemigen fogsz talalni aki tanyán élne 5 gyerekkel introverten es templomba járva. (A rokonok meg rengeteg segitség ahol gyerek van es nem a szulok égnek ki..)



Eleve már most ugy kéne élned ea rajonni mi az..es ha valoban ez az életed, már most is tanyasival kene egyutt lenned.


Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Te vmi álomvilágban elaz ami nagyon nem ugy van a valosagban ahogy hiszed.

A párod sokkal felelosségteljesebb.

2021. máj. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

*olyan nőt

és rájönni

álomvilágban élsz

2021. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb probléma, hogy sokkal több gyereket szeretnél és máshol akarsz élni, ennek a kapcsolatnak nincs jövője.
2021. máj. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Idővel az emberek változnak. Mikor összejöttünk a mostani párommal mèg én is a nyüzsgő várost szerettem és nem akartam gyereket. Úgy hozta a sors hogy a városhoz közel (15km) bár falun lakunk és szeretem. Tavaj szinte összejött a gyerek is, és alig várom már hogy sikerüljön. Fiatalok vagytok még, szeressétek egymást a jövőkép még változhat.
2021. máj. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján szerintem sem racionálisak az elvárásaid. Alapvetően a párkapcsolatok kompromisszumokra épülnek. Két nagyon különböző vágyakkal rendelkező ember is le tudja élni egymással az életét, viszont ez nagyon sok lemondással jár és mérlegelni kell, hogy megéri-e.


A leírásod alapján szerintem még változni fognak az elképzeléseid. Az első gyerek megszületése után, szinte mindenkinek változik. Rengetegen költöznek ki agglomerációba a gyerekek miatt.


Szerintem nagyobb családot fenntartani könnyebb amúgy városban, mert ha az egyik gyerek beteg, akkor az iskolába nem kell kocsival vinni a gyereket, a rendelő nem két faluval arrébb van, tudsz bevásárlást rendelni stb.


Amikor az ember maga elé képzeli a sok gyereket, akkor általában egészséges, nyugodt időszakot képzel maga elé.


De lesz olyan, amikor a feleséged és hàrom gyereked beteg lesz, határidős a projekted, lehet, hogy kirúgnak, hogyha nem fejezed be, de közben neked kell vásárolnod, elmenni a két egészséges gyerekért felkelni a picihez este, otthon főznöd, közben halmokban áll a szennyes, elromlik az autó, hajnali egykor még a munkádat csinálod stb. Hidd el, hogy ilyenkor jól jön egy nagymama, aki elmegy a gyerekekért és megfőz egy nagypapa, aki bevásárol egy házhozszállítás, ha a gyerekeknek helyben vannak a szakköreik stb. Nekem amúgy van öt gyerekes kollégám, arra készülj, hogy nagy valószínűség szerint egy 10-15 évvel idősebbnek fogsz kinézni, mint amennyi leszel.

2021. máj. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondjátok a kérdezőnek, hogy nem reális az elképzelése? Fiatal még.


Ebben a korban annyi olyan lehetőség van, hogy ha 1 forintért vesz telket valami elnéptelenedő faluban, ahol a polgármester szeretné fiatalokkal felfrissíteni a lakosságot, van templom meg minden, simán találhatna magának korban hozzáillő fiatal lányt, aki osztja az elképzelését.


Idősebb korban, 30 fölött nehezebb már, 40 fölött meg pláne. Még gyerekprojekt nélkül is, pedig mennyi ember vágyik ebben a korban arra, hogy végre megszabadulhasson a nyüzsgéstől, állandó telefoncsörgéstől és a Nappal együtt feküdjön és keljen.


És ma már semmi szükség hatalmas szántóföldekre meg állattartásra sem, olcsón ki lehet alakítani egy vidéki életet, ha valaki erre vágyik.

2021. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!