Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Azért nem keresek kapcsolatot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem keresek kapcsolatot, mert félek a közös jövőtől, és az együttéléstől. Hogyan lehetne változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Többedszer állok neki a kérdésnek, kicsit összeszedetlen lesz, de a probléma adott.

Rögtön az elején leszögezem: 24 éves srác vagyok, szüleimmel élek. Anno elrontottam az életem, emiatt csak egy érettségim van. Most 3 év után eljutottam oda, hogy van jogosítványom, autóm, és elkezdtem munka mellett egy esti képzést csinálni, szóval mondhatni szép lassan elkezdtem egyenes irányba terelni az életem.

Viszont ilyenkor belegondolok, hogy hová is vezet a jövőm.

Sosem volt még barátnőm, a lelkem mélyén szeretnék, csak rettentően zárkózott vagyok, és emiatt tartok kicsit az egésztől. Néha merengek egy kicsit, hogy mi lenne, ha lenne valakim, és a távoli jövő, meg az összeköltözés része egy borzalmas fekete lyuk számomra. Lehet, hogy csak azért, mert még nem ismertem meg, és csak ezért nem tudnám elképzelni, hogy miképp élnénk együtt, erre sajnos nem tudok rájönni.

Talán a legnagyobb stop tábla ebben az egészben az, hogy nem szeretnék gyereket vállalni a jövőben. Ezzel rögtön leszűkül a kör borzasztóan, és belefutok egy 22-es csapdájába, mert manapság gyerektámogatás nélkül lakáshoz jutni lehetetlen, albérletbe meg nem szeretnék menni, egyrészt mert szeretnék a szüleimmel minél több időt tölteni, másrészt ha be lennék egy panelba zárva, szerintem megőrülnék, harmadrészt (talán ez a leglogikusabb indok, amikor nem kifogást keresek): van az udvaron egy nagy melléképület, amit tökéletesen be tudnék rendezni műhelynek, és a későbbi vállalkozásom alapja is lehetne, mert egy stabil, robosztus épületről van szó, csak tárolónak van használva, az meg kellemetlen lenne, ha az albérletből járnék haza a szüleimhez, mert az udvarukon van a műhely. Ez így nagyon vad, és távoli dolognak tűnik hogy majd az udvaromon lesz a "munkahelyem", és ennek a megvalósítása sem holnapután lesz, de én általában lassan, apránként haladok előre a céljaim felé, folyamatosan tervezgetve, és lassanként felépítve.

És akkor itt jön az, hogy miért is félek a kapcsolattól: ebbe a jövőképbe nem tudok, vagyis inkább nem akarok belekényszeríteni senkit. Nyilván a másik fél részére is kellemetlen ha kettejük mellett ott vannak a szülők is, akikkel együtt kell lakni, viszont így jelen pillanatban nem tudom, milyen opció lenne számomra a legmegfelelőbb.

Hagyjam ezt a párkeresést ezzel a jövőképpel a fenébe, vagy próbáljak meg valamiféle kompromisszumokat kötni magammal, és ha igen, milyeneket?

Jöhet igazából hideg-meleg, nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére. Évek óta ki akartam ezt ide írni, de talán most tudtam a legösszeszedettebben megfogalmazni a gondolataimat.


2021. okt. 21. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Attól hogy van barátnőd, nem kötelező összeköltözni meg családot alapítani.

Egyszerűen csak olyan lányt kell keresned, akit ez nem vonz. Van ilyen, hidd el.

2021. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy van, csak nekem olyan furcsának hat. Az ismerősi körömben speciel nincs ilyen, aki rég kapcsolatban van, azok együtt élnek.

Baráti körömből most pont hasonló a sztori, többéves kapcsolat után a csaj pedzegeti az összeköltözést, csak távkapcsolatban élnek, és nem jutnak dülőre, hogy hova, mert mindketten maradnának a lakhelyükhöz közel. Őket várom, hogy mi lesz a dolog vége, nagyon kíváncsi vagyok rájuk.

2021. okt. 21. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, ameddig nem képes a tudatalattid elfogadni / elhinni, hogy márpedig létezik ilyen, addig jó hogy nem is fogsz ilyet találni.
2021. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Uristen magadnak gyártod a k*rva problemat:D

Osszekoltozes alapbol kb 1 ev utan tortenik, lehet nemis lesz olyan hosszu kapcsolatod:D

2021. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!