Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jól sejtem, hogy ez a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól sejtem, hogy ez a közös élet nem igazán fog működni?

Figyelt kérdés

3 hónapja költöztem össze a barátnőmmel, 2 éve vagyunk együtt.

Én 27f ő 24L.


Sok dolog van, ami zavaró sajnos, próbáltam beszélni ezekről de nem igazán vevő semmire.

Az egyik ami nagyon idegesítő, hogy a házimunkát telibe leszarja ahogy van. 3 hónap alatt 1-2x mosogatott el talán, 1-2 alkalommal kitakarította a fürdőt és kész. 3 hónapon keresztül ez is zavaró már, de ami felnyomta a pumpát az az, hogy most szabin van, én dolgozok. Este 10kor pedig arra érek haza, hogy a mosogatóból kifolynak az edények.

Rendszeresen ott hagyja a maradékot, ahol épp lerakja a tányérat/poharat. Legyen az mekis kaja, joghurt, szendvics, kiöntött kávé vagy akármi. Ezt már kérdeztem tőle, hogy direkt csinálja e, mert először azt hittem trollkodni akar velem, de rájöttem, hogy nem direkt csinálja, hanem egyszerűen ilyen.

A házimunkába úgy nem sikerül részt vennie, hogy ő amúgy csak naponta 6 órát dolgozik, szinte mindig délután, míg én teljes munkaidőben vagyok.


A másik természetesen a pénz. Cigire van pénz, de konkrétan veszegedést csinált abból, hogy én 15 EZER Ft-ért, így 2022-ben bevásároltam kajából hétvégén.


Többször mondtam neki azt is, hogy egyrészt nekem hosszú távon nagyon drága dolog őt random cipelgetni kocsival ide-oda, másrészt sokszor az időmbe is alig fér bele. Most volt egy kettőstömegű + kuplung csere az autón. Megemlítettem neki, hogy úgy érzem beszállhatna tekintettel arra, hogy minden nap szinte használja utasként. Azt mondta nem az övé az autó és kész. Ezt még valahogy lenyeltem volna talán duzzogva, de még aznap este utalt 40.000 Ft-ot a láncdohányos anyjának, mert hogy most táppénzen van és nem tudná feladni a rezsit. (persze erőn felül a rezsit leszámítva kb mindenre is van pénze).


Ezek a dolgok nagyon megnehezítik számomra az együttélést, és nehezen tudom elképzelni így a jövőt.



2022. aug. 9. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nem érdemes tervezni vele. Minél előbb határozd el magad, mert az ilyen ingyenélő típus ha megszagolja hogy le akarsz lépni, gyorsan teherbe esik, és utána egy életen át szolgálhatod az "anyukát".
2022. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan az a nő,aki otthon a szüleivel szépen elvolt, kinyalták a s.ggét, semmit nem kellett csinálnia.Ezt látta példaként, és tetszett is neki,és szeretné tovább vinni ezt a kényelmes életstílust.És úgy fest nem zavarja a rendetlenség,a kupi, a mocsok sem.

Én rend és tisztaságszerető férfiként azonnal útnak engedném.1 napig nem bírnék vele együtt élni!

37 F

2022. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog, de ha már most ez van, akkor mi lesz később?

Én a helyedben lépnék, még mielőtt jobban eldurvul a dolog.

2022. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen sosem javul meg sajnos. Ráadásul, ha hazaérek és a kosz miatt nem tudnék enni egy munkanap végén én egyből kiraknám a lakásból vagy elköltöznék.
2022. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Építsd le szépen ezt a kapcsolatot és bocsásd útjára a nőt. Ez már csak rosszabb lesz és ahogy az idő múlik egyre nagyobb áldozattal tudsz majd elszakadni tőle.
2022. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nő is vagyok, dohányzom is, de én szakítanék a helyedben.
2022. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, és néha sajnos hajlamos a rendetlenségre, de ezt olvasni is borzalmas volt.


Szakíts.

2022. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már nemcsak leülnék vele elbeszélgetni, hanem ultimátumot adnék. Vagy kiveszi a részét a házimunkából és legalább saját maga után elmosogat vagy kiköltözhet.


4: "Az ilyen sosem javul meg sajnos"


Amikor depressziós voltam, akkor zuhanyozni sem tudtam, nemhogy mosogatni vagy takarítani. De miután jobban lettem és újra önmagam lettem, akkor a padlóról is enni lehetett. Ha nem depressziós, akkor ez egy jellemhiba lesz, amin viszont tényleg nagyon nehéz változtatni.

Ami nálam alap:

- ágynemű és törölköző mosás heti 1x

- a mosogatóban max. 2-3 napig maradhat a mosatlan, mert három nap után már szagos

- fürdő takarítás két hetente


Ezekből nem engedek, az ilyen apróbb dolgokban, mint a portörlés, ablakmosás, szekrény frissítés rugalmas vagyok. Ha mindent én csinálnék és a másik magasról lesz*rná, sőt még el is várná tőlem, akkor nagyon gyorsan kiköltözéssel fenyegetném.

2022. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8: Betegseg eseten ertheto, ha kevesebb dolgot csinal az ember. Enni is kevesebbet eszik. Igy kevesebbet kell sajat maga utan takaritania.


De en konkretan nem maradnek senkivel, aki mosogatoban hagyja a koszos edenyt. De akar csak 1 kanalat/villat. Hiszen, ha lusta fel percnyi munkat elvegezni, akkor nem nekem talaltak ki. Be is baszna, ha hazaernek munkabol es a sajat taplalkozasomban korlatozna, hogy kerulgetnem kell mosogatoban edenyeket. Raadasul, akkor sajat cuccom sem tudom elmosni.


Amiota gyerekek is felerik a csapot, azota ok is elmossak cuccaikat egybol. Elejen volt egy kis hiszti, hogy meg kell csinalni, de feliratos mindenki evoeszkoze/tanyerja/stb es mindenki csak sajatjat hasznalhatja. Igy ha koszosan hagytak, ok szivtak meg. Ha pedig a mosogatoban maradna valami es meglatom, akkor az kuka.


(A mosogato itt a mosogato kagylot jelenti, nem a mosogatogepet. A gep az direkt arra van, hogy ne minden kanal utan kapcsoljuk be. )

2022. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: azért van ebben már egy kis kényszeresség is. Szerintem egy kanál vagy villa nem a világvége, kidobni pedig biztosan nem dobnám ki…
2022. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!