Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lustább/lassabb háziasszonyok:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lustább/lassabb háziasszonyok: milyen a kapcsolatotok a párotokkal? Nem piszkál emiatt?

Figyelt kérdés

A kérdésem a házimunkára, főzésre, takarításra irányul.


Én próbálkozom megcsinálji mindent, de valahogy sosem érek a dolgok végére. Amit megcsinálok sajna nem igazán alaposan. Főzni sokszor főzök (muszáj, de nem szeretek), hetente az átlagtakarítás megvan, de a nagytakarítással és az alapos takarítással gondban vagyok. Nem is szeretem meg nehezen is jutok el addig.


A férjem állandóan piszkál emiatt.


Nálatok mi a helyzet?



2022. okt. 11. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Hmm...Hát, ha piszkál, az azt jelenti, hogy le kell ülnötök megbeszélni.


Mert attól, hogy itt támogatókat találsz és megerősítést kapsz, a férjednek még nem lesz komfortosabb odahaza, az meg ugye hosszútávon nem vezet jóra.


Osszátok be a munkát, talán ő is hajlandó átvállalni valamit tőled. Ezt nektek kell megbeszélni.

2022. okt. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha a háziasszony alatt azt érted, hogy nem dolgozol hanem a házvezetés a feladatod, akkor megértem hogy ingerült a párod ha nincs olyan tisztaság amilyet szeretne.

Ahol a férfi és a nő is dolgozik, ott viszont ha nem tetszik valami, a férfi is nyugodtan meg tudja csinálni. Sőt, nem csak akkor. Én magamat nem tartom háziasszonynak. Nyilván szoktam főzni, takarítani amikor kedvem és energiám van, de nem ez a fő profilom, nem vagyok háziasszony, csak valaki aki igyekszik normális körülmények között lakni. A férjem is ugyanúgy kiveszi a házimunkából a részét, úgyhogy ketten visszük a terheket. Ha egyikünknek sincs épp motivációja, akkor eszünk szendvicset, rendelünk kaját, és addig vagyunk kupiban míg valaki meg nem unja. Ha eszébe jutna bármiért cseszegetni, csak azért sem csinálnám, neki is van két keze, csinálja ő ha annyira fontos. Nagyobb takarítást csak akkor csinálok ha épp olyan a hangulatom, általában ő sem nézi akkor már tétlenül ahogy dolgozom, hanem csinálja velem. De most pl mondtam neki, hogy úgy döntöttem, ablakot én nem fogok mosni (macera mert sok van és emelten lakunk), gyanítom ő sem akar, tehát hívjunk pénzért valakit aki megcsinálja. Azt mondta jó ötlet.

2022. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha piszkál, olyankor közlöm vele, hogy ő is megcsinálhatja, ugyanis ketten élünk a lakásban... érdekes, rögtön csend lesz :D
2022. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Eleve olyan családban szocializálódtam, ahol anyám nem házi cseléd volt és apám is ugyanúgy csinált házimunkát.

Valóban nem vagyok egy takarító-tündér. Gyűlölök takarítani, lassú vagyok benne, nehezen veszem rá magam. Megcsinálom, mert muszáj. Gyakran észre sem veszem, hogy kéne csinálni, mert az aktuális kupi még nem éri el az ingerküszöbömet. Egyedül a konyha és fürdő az, amire valóban odafigyelek és utálom, ha kosz van. Tény, hogy párom jobban örülne, ha háziasabb lennék, de ezt választotta. Én is dolgozom napi 8-9 órát, nem csak otthon vagyok.

2022. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
23%
13as. Na pont ezt a hozzáállást gyűlölöm. Csinálja meg ha zavarja!- de talán te meg figyelj oda h ha MÁR MEGCSINÁLTA ne barmold össze azzal h kupissá teszed hanem becsülöd annyira a munkáját és odafigyelsz.
2022. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!