Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együtt vagy külön folytassuk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt vagy külön folytassuk?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, próbáljunk segíteni egymásnak emberi, megértő hangnemben, toleránsan. Köszönöm!


Ő 33 éves férfi, én 44 éves nő vagyok. Nagyon szeretett volna megismerni egy társkereső oldalon, én hiába mondtam neki, hogy a távolság meg a korunk zavar, kért egy esélyt, de mindig hárítottam. Aztán egyszercsak rászántam magam a randira, majd másnap még egyre, és azóta együtt, nagyon megszerettem külsőleg-belsőleg, és úgy hiszem, hogy ez kölcsönös a mai napig is. Mindenki álompárként emlegetett minket egy évig, hatalmas az összhang, nem nagyon veszekedtünk, nincs féltékenység, kiegészítjük egymást, tényleg úgy éreztük, hogy innen már egyenes lesz minden. Mikor megismert azt mondta, neki nem számít a távolság, sőt ideköltözik szívesen hozzám (mindkettőnknek van saját háza, 80 km-re élünk egymástól), sokáig úgy volt, hogy ez így is lesz. Én már többször költöztem, adtam fel munkahelyet, házat valaki miatt, az volt az elvem már, hogy soha többé. Ő ezt el is fogadta. Aztán egy jó fél éve felborult ez a rend, egyre több a vitánk, mert ő kitalálta, hogy mégsem költözne, mégsem adná fel a munkáját, az életét. Valószínűleg az anyukája és nagymamája sugallta neki ezt, gyakran hallgatom én is, hogy a párom a család támasza, s mivel ketten nevelték fel, így a párom is nyíltan vállalja, hogy ennyivel tartozik feléjük. Én megmondom őszintén, nem így terveztem ezt, nagyon szeretjük egymást, de én amiatt nem mennék, mert életemben sokszor kezdtem újra valaki miatt a nulláról, szép kis kertesházam van, biztos munkahelyem, szeretem a várost, ahol élek, ahol a párom, azt viszont nagyon nem tudom elfogadni, bárhogy is szeretném. Nekem nincs gyerekem, lehet, már nem is lesz, valahogy mindig sikerült olyan kapcsolatokat kifogni, hogy nem jött össze, mára már úgy hiszem, ennek így kellett lennie. Két kiskutyám van, akiket nagyon szeretek, a párom is szereti őket, de idegesíti, hogy bent vannak a házban (ölebek). Ez is egy ütközőpont köztünk, hiába simogatja őket, kedveskedik nekik, de nem tudja őket elfogadni, néha "ellenfeleknek" is nevezi őket, ugyanis ő kijelentette, hogy költözzek oda hozzá, de kutyák nélkül, én pedig azt mondtam, hogy nem, akkor inkább egyedül maradok. Így nagyon sok a konfliktus, ő gyűlöli a kutyákat, ezt az állapotot, minden héten megemlíti, hogy itt lenne az idő, hogy én odaköltözzek hozzá, mert szerinte ezt így "illik", hogy a nő megy. Ő még lehet, szeretne gyereket, neki lehetne is, de jelenleg nem tudja, akarja-e igazán majd, szóval ez is nehezíti neki is a dolgokat. Másfél éve ezek ellenére nagyon szeretjük egymást, és bármit próbáltam már felvetni, minden zsákutca. Mit tegyek? Voltatok már ilyen helyzetben?


2023. jan. 16. 15:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Még pár információ: a barátai, családja szeret engem, az enyéim is őt, viszont amikor a kisgyermekes barátaival találkozik, utána mindig megy az, hogy ő is erre vágyik már, hogy ilyen idilli családban éljen. Ilyenkor megszakad a szívem. Viszont sokszor elmondja azt is, hogy nagyon nincs türelme a gyerekekhez, nem is biztos jelenleg, hogy ő szeretne.
2023. jan. 16. 16:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
44 éves vagy és vagy eldöntöd, hogy hozzákoltozol, de nem biztos, hogy együtt maradtok - húzod az időd, vagy külön utakon jársz, lehet egyedül végzed kutyákkal, vagy új társra lelsz, aki szereti az állataid, nem kell neki gyermek, de hozzád költözik.
2023. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Kuka. Első red flag: hogy anyuci és nagymami irányítják. Én is anyámnak köszönhetek mindent, de sosem tartana itt maga mellett, sőt, még próbál biztatni hogy pl. menjek külföldre, mert a szakmámmal ott lehet igazán érvényesülni.

Második probléma: elvárná tőled, hogy a két kutyát ne vidd magaddal. Egy értelmes ember tudja, hogy az ember felelősséggel tartozik az általa elvállalt állatokért, ergo nem kérné a másikat ilyenre, hanem max kompromisszumot ajánlana, pl csak konyhába-nappaliban lehetnek, fürdőben-hálóban nem, bútorra nem mehetnek fel, stb. A végső, ami szakításra ad okot, hogy TE költözz oda, TE adj fel mindent, TE kezdj 0-ról mindent, miközben lehet 1-2 év múlva benyögi, hogy tipli van mert ő mégis szeretne gyereket. Ezért adj fel mindent?!!

2023. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

50N vagyok de szerintem ez halott ügy. Előbb-utóbb öreg leszel neki (nem bántásból irom de a klimaxnál barmi megtörténhet pl nem kívánod a szexet).

Nem szereti a kutyáid.

Anyuka és nagymama irányít.

Mindent te adj fel...

2023. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"Én már többször költöztem, adtam fel munkahelyet, házat valaki miatt, az volt az elvem már, hogy soha többé."


Elvileg minél idősebb vagy annál bölcsebb is. Tehát tanulsz az addig elkövetett hibáidból. Ha te már többször kezdted elölről az életedet, akkor már megtanulhattad volna, hogy ne kövesd el még egyszer ezt a hibát.

Hasonló korú vagyok mint te. Én már eleve össze sem jöttem volna egy ennyivel fiatalabb pasival. Ezt hívják generációs különbségnek.

Neki nem azok a prioritásai az életben mint neked. Arról nem is beszélve, hogy "szeret beleülni a készbe", vagyis te csinálj mindent, neki ne nagyon kelljen semmin változtatni. Ahogy előttem is írták, anyukája és a nagymamája irányítják.

Rád nézve szép kis kilátások lennének anyukával, nagyival lakni ahogy ők akarják, neked idegen helyen, kutyáidat dobd ki.... Na persze. Akkor sem csinálnám ha fizetnének érte!

Nem hinném hogy az illetőnek aranyból van a fsza. Nem adnám fel egy ilyen éretlen pasasért azt amit eddig felépítettem. Még akkor sem sokan azzal riogatnak hogy "vénlány leszel két kutyával" blablabla...Nem csak ez az egy férfi van a Föld nevű bolygón.

2023. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hinném hogy az illetőnek aranyból van a fsza."


De jót nevettem ezen, köszi. :)

2023. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Van egyáltalán bármi amiben egyetértetek?
2023. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Néha talakozzatok és legyen egy kis vízszintes kocogás lemegy a feszko azt kész. Találsz te is ő is helyben normális párt. Addig meg levezetitek a feszültséget egymáson
2023. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez az ember nagyon nem felnott meg. Egyszer ezt mondja, egyszer azt. Van hasonlo elmenyem fiatalabb pasival, barcsak tobb eszem lett volna, es kihagytam volna az eletembol. En menekulnek a helyedben. O mindig a neki kenyelmes megoldast keresi, addig, amig nem talal jobbat. Sajnos az is igaz, hogy elobb-utobb oreg leszel neki, 2-3 mulva mar gyereket akar majd. Nagyon fajdalmas lesz akkor szembesulni az elvesztegetett evekkel. Most meg konnyebben talalsz neked megfelelo part,mint kesobb.
2023. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!