Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kikészít a párom anyja....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kikészít a párom anyja. Szerintetek is igazságtalan?

Figyelt kérdés

Szóval már a legelején sem volt egy szimpatikus nő, éreztem benne az ellenszenvet az első pillanattól kezdve. Mindig voltak apróbb dolgok, beszólások, amivel megbántott, de most nagyon felidegesített. Budapesten élünk a párommal, albérletben, a csaladunk 120 km-el arrébb egy kisvárosban.

A páromnak konkrétan nem engedi, hogy itt mossuk a cuccait, mert ő ezzel 'segit' neki, és le akarja venni a vallamrol a mosás terhét. (Igaz, igy, hogy csak magamra mosok nehezebb, mert nincs annyi cuccom, és sokszor egy hétig áll a fekete pólóm a szennyesben, mert egyedül 1-2 ruhát nyilván nem mosok ki + a páromnak is állandóan haza kell cipelni a szennyes bőröndöt)

Kb 3 hetente feljár Budapestre, mindig valami ürüggyel, érdekes, amíg nem itt laktunk, meg sem fordult itt, és akkor persze már bejönnek, ami nem zavarna, ha nem lenne az a 'mindenkinel mindent jobban tudok' stílusa, mindenbe beleszól, hogy hogy pakolom a ruhákat, hogy teregetek stb.. E mellé hoz kaját is, amiért nagyon hálás voltam.

Persze ennél az esetnél is mondtam neki, hogy főzök én, meg ne terhelje ezzel magát.


A párommal mindent felezunk az albiban, én egyelőre tanár vagyok, és minden centemert megdolgozom, 3-ig suli, aztán magánórák, de így is küszködöm, a felezes bejött, erre a minap elkezdett olyanokat mondani a páromnak hogy nem érzi igazságosnak hogy felezünk mindent és mivel hogy ő ennyit főz ezért nekem többet kéne beleadni. Mindez természetesen úgy, hogy én nem vagyok ott, úgy, hogy én mosok, általában én takarítok, én főzök abban a fikarcnyi kis szabadidőmben ami van. A párom is sokat dolgozik és ki szokta venni azért a részét ne értsétek félre. Ezen nagyon felidegesítettem magam, mit képzel egyáltalán, miért szól bele a pénzügyi dolgainkba? Semmi köze nincs hozzá szerintem. Főleg hogy senki nem kérte arra hogy főzzön vagy most van a páromra, ezeket én is meg tudnám csinálni.



(Elvileg azért volt ez a kirohanása, mert amúgy a kórházban dolgozik és egy rakat kaját szokott hazahordani onnan, egy csomó alapanyagot, amiből aztán főz, csak most táppénzen van és rájött, hogy főzni elég drága... És azt mondta a páromnak hogy ő ezt így nem bírja hogy kettő emberre is főzzön - még egyszer hangsúlyoznám senki nem kérte...)


A párom aztán bevédett minket és elmagyarázta neki hogy a munka nagy részét én csinálom itthon És nem magamra főzök hanem kettőnkre, ez pár napja volt de én azóta sem tudom ezt kiverni a fejemből legszívesebben felhívnám és lecseszném, De tudom hogy akkor a párom nagyon megharagudna rám.


Szóval úgy érzem jól jön a segítség, de felnőtt emberek vagyunk és el tudjuk látni magunkat. Azért meg ne dolgozzon hogy albérlet pénzt sprolojon a fiának, mert én meg a barátnője vagyok és nem a lakótársa...



2023. márc. 2. 09:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Hagyd ott!! Jobbat érdemelsz!
2023. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Dehogy hagyom 😅
2023. márc. 2. 09:33
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
A párod jól kezelte a helyzetet. Te meg egyszerűen mondd meg, hogy kösz, de nem kell segítség, ez így nektek se jó. A párod meg egyszerűen NE VIGYE le a mosnivalót 120 km-re! Mondja meg, hogy köszi, anyu, de kimostam.
2023. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Így van, a párodnak kéne leszerelni a mamát, most végre lehet valaki a mami, tud prezentálni a fiatalságnak.

Az okoskodó emberek általában mindenkinél kiverik a villanyórát.

2023. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Ti felnőtt emberek vagytok?

Gondolom igen.

Akkor a párodnak meg kellene kérnie szépen az anyukáját hogy mivel ti már felnőttek vagytok, köszönitek szépen de innentől kezdve nem kértek semmilyen segítséget. Ha véletlen mégis segítségre szorultok akkor majd szóltok, addig NEM KELL mosni, főzni stb.

Igen, nektek bizonyos szempontból rosszabb lesz hogy nem raknak alátok ingyen kaját, de egyszer meg kellene húznotok a saját közös magánéletetek határát. Anyuka váljon le a fiáról, még ha ez nehezére esik akkor is.

A fia beszélgessen el az anyukájával és kérje meg hogy most hagyjon titeket egyedül boldogulni az életben, mert ha ő egyszer meghal akkor is magatokra lesztek hagyva...

Szóval a pasidnak kellene kicsit erélyesebben az asztalra csapni és megértetni az anyukájával hogy ő már felnőtt ember....

Amíg a srác nem ül le elbeszélgetni az anyjával addig ez az állapot nem fog változni (később lehet hogy rosszabb lesz, ha esetleg gyereket vállaltok).

2023. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

De most komolyan. Nem tudja azt mondta a párod, hogy nem viszi haza a szennyest, mert ti kimossátok, és punk-tum?

Anyuci pici fia? Sosem lesz jobb. Csak szólok. De te tudod. Pár év múlva úgyis megromlik a kapcsolatotok ha ez így marad. Én megmondanám a párodnak, hogy állítsa le a mamást, majd te kimosod a ruhát, nem fogjátok hurcibálni.

Nem is értem...

2023. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Anyósom azt akarta, hogy költözzünk oda hozzá, a fizetésünket adjuk le neki, cserébe ő mos főz ránk. (ő nem dolgozott) Persze ebbe nem mentünk bele, albérletbe mentünk, de állandóan jött és belekötött mindenbe. Mert én nem takarítok úgy ahogy kéne, meg kicsi ez az albérlet, a fia nem ehhez szokott stb stb... Jött, hozta a kaját, hogy én úgyse főzök normális kaját. Ha a férjem ment haza egyedül hozzá, akkor egész hónapra bevásároltatott vele magának. Holott mi is kevés pénzből éltünk.

Ha én is mentem vele, akkor abba is beleszólt, hogy mikor megyünk el lefeküdni. Este bejött közénk az ágyba, hogy filmezik velünk, stb.

Végül addig fajult, hogy anyósom választás elé állította a férjemet, hogy ő vagy én.

Engem választott. Anyósomat nem láttuk évek óta, nem volt az esküvőnkön sem, nem látta még a kisfiunkat sem.

A férjem ezerszer próbálta keresni, hogy legalább néha beszéljenek, tudjunk egymásról, stb, de nem volt hajlandó, így feladta és elfogadta hogy nem része többé az életünknek.

2023. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7, ez durva, azért nálunk nem ilyen durva a helyzet, csak néha olyan hülyén gondolkodik
2023. márc. 2. 10:24
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj már, de a pasid nem készít ki ezzel a fogyatékos, anyapicifia-viselkedéssel?


Felnőtt ember létére nem tudja megmondani az anyjának, hogy már kimostátok a ruhát? Ha azt mondja az anyja, vigye oda, ő odaviszi a szennyest, most komolyan? Meg miért avatja be az anyját a pénzügyeitekbe, miért mondja el neki, mennyit keres, ha tudja, hogy beleszól?


Az anyuka sem százas, az tény, de itt a te pasid a fő hunyó, mert nem bír felnőni. Miérr nem rajta kéred számon, hogy figyelj már, Jani, nem bírod megmondani anyádnak, hogy kimostuk a ruhád?


Ne anyósban keresd elsősorban a problémát, hanem a pasidban, meg magasban, akinek megfelel ilyen pasi.

2023. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
9-es jól mondja. Nem látod a fától az erdőt. A palidnak az első adandó alkalommal ki kellett volna röhögnie az anyját, amikor az azzal jön, hogy gyere fiam, hozd el a szennyest 120 km-re, jól kimosom neked. Ez nevetséges! Anyuci pici fia a párod, aki nem vált még le a mamáról és képtelen meghúzni a határait az anyjával szemben. Ez csak rosszabb lesz idővel meg persze gyerekkel.
2023. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!