Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom hetek óta nem zuhanyzi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom hetek óta nem zuhanyzik rendszeresen, meddig legyek toleráns?

Figyelt kérdés
3 hete halt meg az édesanyja, azóta 3 naponta zuhanyzik, sokszor már szaga van. Előtte is ez ment hetekig, amikor már igen rosszul alakultak a dolgok, és várható volt. Nem tudom, meddig legyek vele toleráns, egyszerre aggaszt, mert régen igényes volt, és egyszerre kezd fogyni a türelmem,hogy így fekszik be mellém az ágyba. Gyakorlatilag kb 3 hónapja tart ez a helyzet. Nem tudom, hogy és mikor lehet ezt nem bántóan tálalni, amikor így is szörnyű állapotban van lelkileg.
2023. márc. 7. 07:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Egy szülő elvesztését nagyon nehéz feldolgozni, tehát érthető a párod depressziója, viszont abban teljesen igazad van, hogy ez hosszútávon nem állapot. Esetleg arra gondoltatok, hogy a párod szakember segítségét kérje a gyász feldolgozásában? Én erre próbálnám ösztönözni a helyedben, mivel a nem fürdés egyértelműen csak egy tünet, úgyhogy a mögötte meghúzódó okot kellene megoldani.
2023. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod sehogyan sem úgy közölni vele hogy jó legyen. Egyszerűen nem kell tovább tűrnöd hogy büdösen van napokig. Vagy tisztálkodik rendesen vagy mehet ahova akar.
2023. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
A mehet ahova akar nem opció, semmiképp nem szakítanék vele, nagyon szeretem, ráadásul gyerekünk is van.
2023. márc. 7. 07:46
 4/51 anonim ***** válasza:
89%

Egy szülő elvesztèse tènyleg traumatikus.pláne ha közel álltak. Èn nekem a karomba halt meg èdesanyám, èreztem az utolsó lègvètelèt. Kb 2 hónapra teljesen kifordultam önmagamból. Ennyi idő kellett mire feldolgoztam azt hogy nincs többè, viszont neki könnyebb.

Az erőltetèssel semmire se fogsz menni. Próbáld meg, hogy este összeszeded a cuccokat, ès szólsz neki hogy együtt menjetek el fürdeni. Igen gyerekes. De vissza kell zökkenteni ebből az állapotból.

2023. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%

Ez a gyasz meg annyira fiatal, hogy nem biztos, hogy feltetlenul egeszsegtelen lesz es szakember kell. Persze kesobb sosem arthat egy gyaszfeldolgozo tanfolyam.

En voltam diganosztizaltan depis meg most is gyaszolok, szoval megertem a parodat. Tudom, hogy kivulrol undorito meg rettenetes, de ilyenkor tenylrg annyi ereje sincs az embernek neha, hogy fogat mosson vagy megfesulkodjon. ( En modt higenia teren jol tartom magam, de pl a vitaminjaimat nem veszem mar be valamint a mosas, ruhak elpakolasa is nehezemre esik.)

Ha van furdokadatok, akkor neha engedj egy kad forro vizet mire hazaer a munkabol, habfurdovel, gyertyaval. Ajanld fel sokszor, hogy tusoljatok/furodjetel kozosen. Ez megint akkor mukodik, ha van furdokadatok, de pl amig vacsizik mondd neki, hogy engedek neked egy kad vizet. De egyebkent ha ravilagitasz kedvesen, tenyszeruen es nem lebaszosan h nem nagyon furdik, es szeretned, ha legalabb ketnaponta megfurdene, akkor ebbol sem lehet balhe. Csak erzodjon, hogy nem iteled el.

2023. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg a fő problémát (gyász és depresszió) kellene kezelni elsőként.
2023. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
4%

Családsegítő szolgálat igénybevétele lehet akár kezdeti lépés.


Én a Magyar Máltai Szeretetszolgálat családterápiáját találtam a leginkább kiemelkedőnek. De az budapesti székhelyű.


Az ország melyik területén tartózkodtok életvitelszerűen?

2023. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
97%
3 hete vesztette el az anyukáját. Nem kell ide mèg terapeuta. Nekünk ismerősi körben volt szakember. Át kell mennie a gyász fázisain. Ès helyrejön.
2023. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
80%

Megértem, hogy kellemetlen, de könyörgöm most halt meg az édesanyja. 3 hét a gyász szempontjából semmi. Amikor a nagymamám meghalt (még kamasz voltam) én a 30 fokos tetőtéri teljesen lesötétített szobában feküdtem, nem ettem és nem is ittam, csak annyit hogy megmaradjak. 3 napig meg se szólaltam, jöttek be hozz a szüleim, nem tudtam beszélni se. Fürödni se fürödtem. Majd a 4. nap már tudtam enni valamit. Azután jobb lett.


Ha édesanyám meghalna, aki a világon a legfontosabb a számomra, nem tudom mit tennék. A párod is most ezen megy keresztül. Türelem.


Tényleg max próbálj vele közösen zuhanyozni, de ne cseszd le, mert azzal nem segítesz.

2023. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
81%
Gyasz eseten ez es meg durvabb dolgok is kvazi normalisak. En az anyukam halala utan majdnem becsavarodtam, kb atmentem egy ovodas szintjere. Szinten elhanyagoltam magam, mondjuk nem furdes teren, de egesz nap pizsamaban es kontosben voltam. Az en akkori parom sem igen volt megerto sajnos. A tisztalkodast azert lehet emliteni, a fenti tanacsok jok, segits inkabb neki, mert most meg ezek a dolgok is nehezere esnek. Csaladsegitot, meg Maltai Szeretetszolgalatot bevonni hulyeseg, nem is ezzel foglalkoznak. Pszichologus is csak elhuzodo gyasz eseten kell, vagy ha o igenyli. Kotelezni egyebkent sem lehet ra.
2023. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!