Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan érzem magam átverve?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam átverve?

Figyelt kérdés

Szóval elmentünk nyaralni külföldre a párommal.

Mondta, hogy a végén elszámolunk és ketté osztjuk az összeget, senki ne járjon rosszul.


Oké, mikor hazaértünk, én leültem és végig számoltam a költségeket, kb. 50.000 ft-tal többet fizettem én.

Kértem páromat, üljünk le és közösen is nézzük meg a kiadásokat.


Na, ebből nem lett semmi, csak annyit mondott, hogy tudja, hogy tartozik nekem, de most kevés pénze maradt, ha lesz, odaadja.


Azóta is eltelt pár hét, kapott fizetést, de " elfelejtődött" a tartozás.


Nem akarok szarrágó lenni, de azért 50.000 Ft nem 500...

Plusz én nem ragaszkodtam volna a felezősdihez, ő akarta így ( talán,hogy ő járjon jól. Mivel én kiszámoltam,hogy ő jön nekem még, már nem is annyira fontos ez neki.)


Szerintetek paranoiás vagyok és át akar verni a kedves párom ( ő a férfi) , vagy engedjem el a dolgot?


Köszönöm a válaszokat!


2023. szept. 20. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Le akar húzni. Ne hagyd magad!
2023. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban meg kellene tudni beszélni az anyagi természetű dolgokat is, ha már egy párnak tartjátok magatokat.

Miért nem lehet azt mondani pl, hogy “Béla kérlek számoljunk el a költségekkel, ahogy kérted és ahogy ebben korábban megállapodtunk. Nekem szükségem lenne erre a pénzre. Mikor érnél rá egy 20 percre és mikor tudnád megadni a tartozásodat?”


Bocs, de ha valaki sunnyog és azzal nem tisztel téged egy párkapcsolatban sem, hogy

- betartsa az ígéretét

- megadja a tartozását

- ha valami közbejön (lehet, emberek vagyunk), elfogy a pénz, akkor azonnal és kultúráltan szól és megmondja, várhatóan mikor tudja pótolni


…nos azzal akkor nem kell hímes tojásként bánni, meg pironkodni, hogy de ciki szólni- neki nem ciki sunnyogni meg tartozni?

(Az már csak az én értékrendem szerint kiborító, ha egy párkapcsolatnak tartott ilyen “valamiben” ilyen pénzügyi hozzáállás meg osztozkodás van, de ettől tekintsünk is el tényleg- ti ebben érzitek jól magatokat, ebben állapodtatok meg, kutya kötelessége mindenkinek betartani- ha nem, az megvezetés, becsapás, olyannal meg ki akar közösködni bármiben is, nem igaz?)

2023. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan érzed magad átverve, igen. Ha felesben állapodtatok meg, akkor ne felejtődjön el az 50 000 Ft.
2023. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Két nagybevásárlást és egy közüzemi számlát teljes mértékben ô áll, aztán kb már egálba is kerültök. Lehet így tervezi, meg kéne vele beszélni, hogy mi van az ő fejében.
2023. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne az utolsó bárhová kiruccanás. Ha meg nem érti, mondd meg, hogy nincs több pénzed elmenni vele. Átvert, igen. Hogy gondolja, hogy ennyi pénzt el lehet felejteni?
2023. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Átvágott, nem is értem miért fizettél többet ki, amikor megegyeztettek. Közben kellett volna nézni merre tartasz pénzügyben.
2023. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha 50e-rel fizettél többet, akkor nem annyival jön neked, hanem a felével. Úgy lesz egál. De ne hagyd magad, szólj neki, hogy még mindig tartozik.
2023. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre gondoltam én is, hogy a akkor nem 50 ezer, amivel tartozik neked, hanem 25 ezer. Mert ugye te 50 ezerrel fizettél többet, tehát abból a te költséged 25 ezer, és az övé is 25 ezer.

Na de a lényegen nem változtat, adja szépen oda neked.

2023. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kérdeztem este, hogyan áll anyagilag, mert kezd fogyni a pénzem és ha úgy van, odaadhatná a tartozását.


Aztán hablatyolt mindent össze vissza, hogy ő már nekem azt odaadta,meg hogy indulásnál adott nekem 100 eurót ( ami csak 30 volt, mert feljegyeztem).

Végül odaadta, de nagy puffogva és megjegyezte, hogy becsapva érzi magát és soha többet nem megy velem sehova.


Nyugodt hangnemben próbáltam neki levezetni, ki mikor mennyit és mire költött, de teljesen kiborult.

Mikor emlékeztettem, hogy csak 30 eurót adott, nem 100at, láttam rajta, hogy csalódott ( nyilván azt hitte, átvághat, de már korábban is voltak gondok anyagilag az elszámolással. Ezért jegyeztem fel mindent, sőt, még fotót is csináltam a pénzről, amit adott)


Kicsit úgy érzem,meghaltam belül. Csalódtam, vagy nem is tudom megfogalmazni.

2023. szept. 21. 08:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát, ez egy szarrágó pasi, aki ráadásul még át is akar verni. Nem túl jó alap egy jó kapcsolathoz.
2023. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!