Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltöznék a barátnőmmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöznék a barátnőmmel, elvárható, hogy beszálljon a törlesztőbe?

Figyelt kérdés
Ő albiban él, 170 ezer ft/hó, én hitelre vásároltam egy lakást, melynek 110 ezer ft a törlesztője. Ha hozzám költözik elvárható, hogy beszálljon ebbe? Tudom, hogy az ellenérv az, hogy a lakás az enyém lesz, és akkor miért fizessen, az ér pedig, hogy eddig a lakhatása 170 ezer ft körül mozgott, most pedig mondjuk lenne 50-60 ezer ft. Ő is jól jár és én is, vagy ez túl anyagias megközelítés?

2023. okt. 17. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
98%
A hitelbe semmiképpen nem várható el, viszont a rezsi rá eső részét az utolsó centig.
2023. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 anonim ***** válasza:
98%

Nem várható el, hogy a te lakásodat törlessze. A rezsit felezzétek meg a kaját, az ok, de a lakáshoz semmi köze. Ha jövő hónapban szakítasz vele, akkor...?

Ha a költségeket felezitek, teljesen korrekt. Ha a törlesztődet is szeretnéd, az erősen nyerészkedés.

2023. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/172 anonim ***** válasza:
97%
Én azonnal szakítottam volna hogyha törlesztőt követelne a lakásához párom, ami teljesen az övé lesz.
2023. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
98%

Ha adsz neki tulajdonjogot, akkor simán.

ha meg nem... akkor miért is vásárolja meg azt, ami végül nem lesz az övé?

2023. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 A kérdező kommentje:
Az tiszta sor #1-es, csak nekem is és neki is ugyanakkor a fizuja. Most ha nekem elmegy 110+rezsi fele, neki meg csak a rezsi fele, plusz, mint férfi, azért szeretek többet költeni a közös programokon, mint ő, viszont így anyagilag ezt nem érzem fairnak. Most fordított helyzetben arany életem lenne, ingyen lakok a barátnőmnél, és félre teszek havi 110 ezret. Én biztos beszállnék nála vagy a törlesztőbe vagy akkor kaját többségében én vennem. Most ha úgy nézed, akkor hogy a főbérlőnek fizet 170 ezret vagy nekem 50-et az neki is és nekem is win-win, nem?
2023. okt. 17. 13:33
 6/172 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon el vannak itt tévedve az emberek

Persze elsőre furán hangzik hogy a másik hitelét fizeted, de hát valójában arról van szó, hogy feleztek egy "albérletet", amit a banknak fizettek, nem egy másik embernek.

Tehát az a kérdés hogy te akarod a barátnőd "albérletét" fizetni, vagy elkéred az árát

2023. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 anonim ***** válasza:
97%
Nehéz jó választ adni, nyilván jobban járna az 50-60 ezer “bérléssel” mint a 170ezerrel, de tényleg tiéd lesz a lakás tehát neked fizetne jóformán. Amilyen kattos tudok néha lenni még úgy is érezném hogy milyen jól jár emiatt a párom hogy én +pénz vagyok a háznál. Tehát en valószínű nem mennék bele, nyilván csak ha közös vagyon
2023. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/172 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy most a bank vagy a főbérlő kapja a pénzt, az nem mindegy? Te kapsz érte lakhatást. Ha albira a 3-szorosát kifizeted sem lesz soha a tiéd.
2023. okt. 17. 13:36
 9/172 A kérdező kommentje:
Meg a másik dolog, hogy így felborul az egyensúly, és mint férfi a kapcsolatban, a szabadon elköthető pénzem egy hónapban jóval kisebb lesz, mint neki, ami bárki bármit mond nem egészséges.
2023. okt. 17. 13:38
 10/172 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjetek közös albérletbe, a sajátodat meg add ki. A bejövő bérleti díjból fedezd a törlesztőt, a közös albérletet meg fizessétek közösbe. Nekem se lenne oké a párom lakását törleszteni. Nem mennék bele, ő vette fel a hitelt, nem én.
2023. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!