Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltöznék a barátnőmmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöznék a barátnőmmel, elvárható, hogy beszálljon a törlesztőbe?

Figyelt kérdés
Ő albiban él, 170 ezer ft/hó, én hitelre vásároltam egy lakást, melynek 110 ezer ft a törlesztője. Ha hozzám költözik elvárható, hogy beszálljon ebbe? Tudom, hogy az ellenérv az, hogy a lakás az enyém lesz, és akkor miért fizessen, az ér pedig, hogy eddig a lakhatása 170 ezer ft körül mozgott, most pedig mondjuk lenne 50-60 ezer ft. Ő is jól jár és én is, vagy ez túl anyagias megközelítés?

2023. okt. 17. 13:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/172 anonim ***** válasza:
87%
Egyaltalan nem jogos, ugyanis semmi sem kotelezi ot hogy veled lakjon. Ahogy az sem hogy a te lakasodban. Jo nagy szarhazinak kell lenni ehhez. Szetmentek 10ev mulva neked lesz egy lakasod, neki meg semmije es jogosan nem is kerhet belole.
2023. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/172 anonim ***** válasza:
4%

"Úristen miket beszélnek itt az emberek😆


#10 #14 leírja, hogy menjenek közös albérletbe és adja ki a másikat, AMI KONKRÉTAN ANYAGILAG UGYANAZ(sőt még rosszabb), mintha nem mennek sehova, csak a csaj fizeti a lakhatásáért a hitel felét. Alapvető matek erősen hiányzik"

Várom a cátolatokat

2023. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/172 anonim ***** válasza:
95%
#20 lehet, hogy anyagilag ugyanaz, de legalább egyenlőek lesznek a kapcsolatban, a csajnak nem kell alárendelődni, hogy a saját barátja hitelét fizeti úgy, hogyha szakítanak akkor kb azonnal utcára kerül, és nem is lesz annyi "hatalma" a lakás felett, mintha albérletet fizetne.
2023. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/172 anonim ***** válasza:
0%

#23

😆 de miért kéne hogy egyenlőek legyenek, nem közösen vették fel a hitelt, nem adott a csaj alaptőkét stb.

Egyébként meg sosem mondtam hogy ez a helyes hogy elkérje a pénzt. Mert pl én se kérném el, de attól még ez mindig értelmesebb megoldás, mint fizetni a 170 ezres albérletet, vagy másik albérlet kivevésével b@szakodni, meg albérlőt keresgélni a másik lakásba

2023. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/172 anonim ***** válasza:
90%

A férfi lakása barátnő függő helyzetbe hozása és a hitel fizetetése, csak a férfinak jó


A lakást bezzeg már nem adná ki mert ugye akkor benne van hogy a bérlő megkárosíthatja, nehéz jó bérlőt találni. És persze ő más zsebét tömködné, de az rendben van hogy a barátnő meg fizeti a férfinak a hitelét érdekes

2023. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/172 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező el is tűnt 😂
2023. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/172 A kérdező kommentje:

Tehát: a barátnőm harmad annyi pénzért lakhatna egy jobb minőségű lakásban (2/3adát félre teheti későbbi lakásvásárlásnál önerőnek pl.). Most egy idegennek tömi a zsebét, vagy nekem adja miben lenne rosszabb?

Az albi sem lesz soha az övé, és így havonta +120 ezer ft-ot félre tehet egy alapba.

2023. okt. 17. 14:04
 28/172 anonim ***** válasza:
2%

#27

Mindegy engedd el ezeket az embereket.

Valószínűleg valami komoly traumájuk van lakhatással kapcsolatban és ezért összevissza beszélnek

2023. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/172 A kérdező kommentje:
2 év múlva szakítanánk, neki ott lenne majdnem 3 millió ft-ja, ami amúgy nem lenne. Nagyon rosszul járt?
2023. okt. 17. 14:05
 30/172 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező de te is egy senki vagy neki, semmi sem garantálja hogy örökre együtt maradtok, sőt nagy valószinűséggel szakítás lesz. Ezenkivül az ilyen kevesebbet kéreknek mindig nagy ára van, elkötelezettséget egy vmire való ember nem tűr el, már hatalmi viszony alá kerül, és akkor neki kell mindig engedni mert fel lesz hozva hogy te milyen jó vagy áron alul adod ki neki, és még legyen hálás stb vagy ez mindig benne lesz.

Fordított esetben szerintem neked nagyon büdös lenne így ilyen felállás hogy fizeted párod törlesztőjét

2023. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!