Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A mai világban mennyire nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban mennyire nehéz összeköltözni?

Figyelt kérdés

Barátommal 4 éve ismerjük egymást és mostmár szeretnénk összeköltözni egy tanyára de nem igazán tudjuk, hogy hogyan kezdjünk neki. Oké, pénzt kell szerezni stb.

De egy romosabb tanyával járunk jobban vagy egy jobb állapotúval? (mindketten dolgos emberek vagyunk, nem fizetünk munkást, nálunk se volt itthon szokás ácsot, burkolót stb.-t hívni)

Nagyon sokra jönne ki összerakni egy olyat amibe már lehetne is élni?

Milyen akadályokba ütközhetünk?

20n 27f


2023. okt. 19. 13:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre válaszolva: Egyáltalán nem bonyolult, ha mindét félnek van fizetése, össze tudják adni egy albérlet árát.


A tanyás részletre meg: tehát vneni akartok egy ingatlant

Ez nyilván jóval bonyibb, mint simán összeköltözni valakivelll, tekintve, hgoy jóval nagyobb anyagi vonzata van.

Bár a tanyák pont olcsóbbak mint a belterületi családi házak, de nyilván még így sem zsebpénz.


Kérdés, hogy mekkora föld tartozik a tanyához. Ugyanis bizonyos méret fölött már kell hozzá pl aranykalászos végzettség (1 hektár fölött). Illetve gyakran a szomszédoknak elővásárlási joga van amiatt hiába van meg a pénzed és a tulaj hiába adná el neked, van egy X idő amit meg kell várni, hogy leteljen, hogy minden szomszéd meggondolhassa a vásárlást.


Ha dolgosok vagytok, nyilván anyagilag jobban jöttök ki, ha kissé lelakottabbat vesztek és felújítjátok, hisz a vételár így nagy eséllyel alacsonyabb, a felújítás meg anyagáron megy.

Ez nyilván időtöblbetet jelent, azaz hiába már a tiétek, egy darabig még nem fogtok tudni beköltözni. Tanyára kijárni felújítani meg jó szar, mert ugye messze van így sok idő megy el az utazgatással mire oda tudtok költözni.


Aaaaaaaaaaaamit még feltétlen nézzetek meg, hogy nincs-e a tanya nagyberuházásra kijelölt területen. Mert akkor hiába a tiétek, ha 1-2 év múlva jön az állam, ad fél marék pénzt, kirúg titeket és autópályát épít rá..


Illetve magasfeszültségű oszlop alá sem érdemes. Vitás, de azért vannak rá kutatások miszerint fuckin' rákot okoz.


Ha Cegléd környékén néztek tanyát, tudom ajánlani a Fenntartható Visszafejlődés nevű közösséget (ugyaneznea néven fut Youtube csatorna, biztos vannak ott elérhetőségek). A csávó - valamilyen Mihály - egy többszáz tanáyból álló közösséget vezet Cegléd körül, szokta segíteni a tanyára költözőket tippekkel, meglátásokkal. Konkrétan volt akit elkísért ingatlanvásárlásnál megnézni ahelyet, hogy jó lesz-e.

De ha meg nem Cegléd közelében, akkor is érdemes kontaktálni, hátha tud hasonló közösségről az adott területen ahol ti néztek tanyát.

2023. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nem összeköltözni nehéz, hanem azt az életet beindítani, amit ti szeretnétek. Jól értem, hogy gazdálkodni szeretnétek a tanyán és ebből megélni? Értetek hozzá,van növénytermesztési, állattenyésztési tapasztalatotok? Vagy minek a tanya, onnan dolgoztok home office-ban?

Nem mindegy, hogy hogyan képzelitek el a jövőt.

2023. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Szeged mellett szeretnénk.


A villanyvezeték a növénynek sem tesz jót egyébként. A jelenlegi szomszédunk ültetett a kerítés mentén tujákat ami felett megy végig a vezeték és az összes tuja meghalt,pedig gondozta.


A kifüggeztés oké, azt tudom hogy van, talán ez a legkisebb gond...

Hogyan keressek vagy tudjam meg, hogy nem-e nagyberuházási terület? Egy ép eszű ember nem mondja el, hogy olyan tanyát árulok amit az állam nem soká elvesz.


Nagy földet szeretnénk de 1 hektár alatt, szóval nem hatalmasat. Igazából nincs is úgy eladó, hogy több hektár legyen, esetleg úgy, hogy az külön vétellel de akkor azt úgy kivitelezhetjük, hogy az egyikünk nevén van ez a másikon az. Az járható nem?

2023. okt. 19. 14:24
 4/31 anonim ***** válasza:
75%

Ebbe 20 évesen, minimális tőkével ne is gondolkozz, mert esêlytelen.


Egy tanya megvásárlása, tatarozása és "beindítása" alsó hangon 20 millió forint, és az önellátás nem olyan egyszerű, mint gondolod.


Termesztettél már egyáltalán valamit, vágtál le tyúkot?

2023. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Ennyire tájékozatlanul én nem ajánlanám, hogy belevágjatok. Egy ilyen tanya elször csak viszi a pénzt, megvan rá a fedezet? Ahhoz, hogy egy gazdálkodást beindítsatok, irdatlan pénz kell.
2023. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Azért 20millió forintot nem nevenzék sok pénznek ha ingatlanról van szó... már nem azért, de egy 30 m2-es egérlyuk pesten 30 millába van:D


A tuja amúgy egyre kevésbé ajánlott ezen az éghajlaton. Egyszerűen nem bírja ezt a fajta időjárást, kevés neki a víz, túl meleg van, ilyenek.


Szerintem megoldható ha külön-külön van a neveteken, nem para. Persze ezzel macera is van jogilag, dehát ez van.


Nagyberuházásokról nem az eladót kell kérdezni. Az erről szóló terveket az állam ésvagy önkormányzat közzé szokta tenni. Ismét csak a ceglédi csávót tudom ajánlani, én is tőle tudom amit tudok:D

2023. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Amúgy válaszolók, ti minek kezditek el firtatni a kérdező szándékait? Egyből jön a duma, hogy esélyük sincs, miközben nem ismeritek sem az anyagi helyzetüket, sem a tanyai élettel kapcsolatos tudásukat.

A legjobb amikor a kérdést feltevő embert megfeddik, mert tájékozatlan. Hát baze, itt az oldalon pont azok a "kérdések" a rákfenék amiknél a kérdező előre meghatározza az adható választ is:D Ez az egész oldal arról szól, hogy akinek kérdése van, felteheti. Ne bszogassuk már őket, hogy kérdeznek...

2023. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
6- szerintem a válaszoló a 20 millát a plusz költésgekre értette, nem a tanya árára. Nem hinném, hogy az egész beruházás meglenne 20 millióból.
2023. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
7- az is egy vélemény, hogy valakinek nem tanácsolsz megtenni valamit. Aztán majd úgyis azt csinál, amit akar. NEm basztatás ez, csak a kérdésből az jön le, hogy nem nagyon van képben ezzel a világgal.
2023. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Akiket annyira érdekel a magán életem...

Tanyán élek, van csirkénk, hízónk is, igen vágtam, csirkét, nyulat is, igen szoktam ganézni is. Hogy ez sok munka? Nem baj, de jobb mint a home-office vagy az amikor bődületes idiótákkal kell foglalkozzak.

Közgazdaságtant tanultam, de abba hagytam és csak leérettségiztem. Most kezdtem az egyetemet, ahol állattenyésztést tanulok, majd később inszeminátor szeretnék lenni. Párom patkoló kovács, de csak hétvégén foglalkozik evvel egyébként kőműves munkát végez egy cégnél.

Én kasszázok 4 órában a sparban, ahogy időm engedi... Szerencsére normális a főnökség.

Egyébként lehet kapni 3 vagy 4 millióért is tanyát. Az tény, hogy omlik, de fel lehet újítani.

Annak nem sok értelmét tartom, hogy elmenjek albérletbe és éves szinten 1 800 000 ft-ot "kidobjak" az ablakon. Egyikőnk sem dohányzik, nem pazaroljuk a pénzt...

Nem tudom, hogy esetleg valakit érdekel-e még valami... Igen, tudok főzni is! Itthon is szinte én viszem a házat.

2023. okt. 19. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!