Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Működőképes az a kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működőképes az a kapcsolat, ahol 50-50%-ban fizettek mindent?

Figyelt kérdés
A női oldalon vagyok, eddig minden kapcsolatomban (3) fele-fele fizettünk mindent a párommal. Még megtiszteltetésnek is éreztem, hogy egyenrangú félnek tekintenek, és közösen építhetünk várat. Az első közös évünk végére minden esetben ez a fele-fele fizetünk, nagyon maximum fele-fele lett. Már azzal indult, hogy lakjunk nálam, hogy ő szabadon fektethesse be a lakása árát, amin persze nem merült fel az osztozkodás. Ha egyszer is mentünk közösen az ő autójával, akkor már fizessem a kocsija költségeinek a felét. Randizni nem vittek soha, hogy nehogy állni kelljen egy vacsorát nekem. Szülinapomra egy tábla csokit is sajnáltak...amiket én adtam,vettem, szerveztem azok mindig degradálva voltak, hogy nehogy viszonozni kelljen. Kezdem azt hinni, hogy ez a fizessünk felesben azt jelenti, hogy "nem tervezek veled komolyan,csak annyit fektetek a kapcsolatba, amennyit nagyon muszáj, úgy alakítom a dolgokat, hogy bármikor kényelmesen tudjak szakítani"... Szó sem volt közös vár építésről a beetetési időszak után. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? A fele-fele fizetést persze együttélés alatt értettem (fele rezsi, fele bevásárlás stb.)

2023. nov. 6. 19:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Igen, működőképes lehet, csak nem olyan formában ahogy nálatok működik.
2023. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

ebben az esetben csak kihasznál

ez nem fele fele mert a lakása bevétele csak az övé és azt spec nem felezi veled

na meg sóher h egy randira nem hív el

kvázi mindenen spórol amin csak lehet de legfőképpen rajtad

2023. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Én a párommal nem nézzük állandóan, hogy ki mennyit költ, egyszer én egyszer ő. Nem a pénzen múlik ELVILEG, hogy mennyire passzoltok. Nem tudom, nekem ez magas, hogy feleztek és mégse jó, mégse halad a kapcsolat. Nem lehetséges, hogy nincs köze a pénzügyekhez?🤔
2023. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Ez így nem. Kifizetteti mindenének a felét mással és még ingyen ágymelegitője is van? Aranyélet. Erről álmodnak az incelek.

Remélem csak trollkodás mert nagyon kilóg a lóláb hogy nem nő írta.

2023. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha a te lakasodbsn lakik,akkor fizesse a trljes rezdit es a te eteleidet bevasarlasodat is. Ez igy fer.
2023. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ALAPVETŐEN nem gond a fele-fele, de azért amiről te írsz, sztem nem ez. Ugye mindig felmerül a kérdés, hogy mi legyen, ha az egyik mondjuk ovónő és keres (csak mondok valamit) nettó 200at (nem tudom mik a bérek, sorry csak érzékeltetés) és a másik meg nettó 900at. Na itt a fele-fele nem lenne túl fair.


Aztan ott jön az, ha a nő mondjuk gyesre/gyedre megy, megint csak nem fair a dolog. Úgy kell kialakítani szerintem, hogy fair és azért reális legyen.


Az, hogy valaki egy csoki árát is sajnálja, vagy veled fizetteti ki az ő autója költségeit, vagy egyszer-egyszer nem hív meg egy vacsorára az NETTÓ SPÚRSÁG. Ha elmegy az ember kirándulni a másik kocsijával magamtól ajánlanám fel nőként, hogy adok az üzemanyag ktg.-be, de fordított esetben nekem is jól esne ha ugyanígy gondolkodna a párom.


Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal. Simán meghívnám olykor-olykor én is a másikat valamire (legyen az egy mozi, vacsi, kv, bármi) ahogy ezt akár néha a barátaimmal is megteszem. Máskor meg visszahív a másik. Nagyobb kiadások felesben, de ez is inkább úgy értendő, hogy a 2 fél megegyezik NEKIK hogy jó. Mind a kettőnek.

2023. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
21%
Csak így működhet. Minden más valamelyik fél számára igazságtalan lehet. Sem kihasználva lenni, sem tartozni másnak nem jó érzés.
2023. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

#1 jól látja.

Ha valóban fele-fele arányban meg vannak osztva a kis költségek (pl. egy kirándulás benzinköltsége vagy egy esti szórakozás költsége), a nagy költségeknél meg valami közös jövő építéséről van szó, akkor ez jó megoldás. De így nem.

Az pedig konkrétan nagy baj, ha szülinapodra egy tábla csokit is sajnálnak. Mondom ezt úgy, hogy én se szeretem a nagy ajándékozásokat.


De ha már a harmadik ugyanilyen férfiba szaladsz bele, akkor gondolkodj el, miért ilyeneket vonzol be, ill. miért ilyenek tetszenek meg neked. Mert ez már nem lehet véletlen!

2023. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Működhet a dolog, de nem úgy ahogy leírtad. Mindenképp változtass, mert szerintem csak kihasznál.
2023. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen az. Viszont ha a felek nem úgy állnak hozzá, akkor nem az.
2023. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!