Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden-tömören az a helyzet, hogy párom vett hitelre még mielőtt összejöttünk egy lakást. Jó ideig ezt ő fizette egyedül, aztán kiköltöztünk külföldre, majd miután visszajöttünk, felvetődött hogy én is fizessek bele egy részt lakbérként, amiért itt élek. Ez persze teljesen korrekt, viszont most már hamarosan (pár hónapon belül) elakarja adni, és felmerült bennem a kérdés, hogy akkor én most miért is fizessek a hitel törlesztőbe, hiszen semennyi részem nem lesz a lakásból, ő pedig úgyis visszakapja azt a pénzt, amit beletörlesztett. Még nem hoztam fel neki...szerintetek mi lenne a korrekt? Fizessem tovább így is, vagy fejtsem ki ezt neki is? Egyébként most egyikőnk sem áll olyan jól anyagilag, mert még mióta itthon vagyunk, nem kaptunk munkát..ezért kicsit stresszesek vagyunk mindketten pénzügyi téren.

dec. 24. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

omg


Én nem kérnék lak bért a csajomtól, csak a rezsi és egyéb közös szolgáltatások számláit kéne felesbe fizetni, meg ha közösen használjuk a kocsimat néha adhat a benzinbe de nem kell mindig csak ha ő is használja hasznot húz belőle.


Ha viszont közösen bérletek egy állást de neki van egy saját ahol nem lakik csak fizeti a törlesztőt akkor viszont a lakbér felét én is el kérném.

dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze a közös bérlés esetén más lenne a dolog. De így ez nekem sem tűnik teljesen korrektnek...
dec. 24. 13:33
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Mindegy, hogy minek nevezi, te tulajdonképpen a törlesztőbe adtál bele. Hiszen a rezsi felén túl fizettél a lakhatásért, ő pedig abból IS törleszt. Kihasznált szépen.

Szerintem keress fel egy ügyvédet, hogy mit tudsz lépni.

dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez pár hónapja megy igazából, és egy minimális összeg..de mégsem érzem jogosnak.
dec. 24. 13:50
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem jogosan kéri, hogy fizess bele a törlesztőbe. Más esetben egy harmadik félnek fizetnétek bérleti díjat. Ez ugyanolyan eset, mint amikor a párodnak van lakása, neki adod annak a bérleti díjnak a felét.


Én legalábbis mindenképp szeretném ha egyszer hozzám költözik a barátom, akkor járuljon hozzá a törlesztőhöz egy akkora összeggel, aminek a kétszereséért egy ekkora lakást bérelni lehet. Mert attól, hogy ő is ott lakik nem csak a rezsi nő meg, de hamarabb amortizálódik a lakás.

dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem korrekt. Az az ő lakása, egyedül kötötte meg rá a hitelszerződést, egyedül törlesztette, és miután eladja, azután is egyedül az övé lesz az összeg, amit a lakásért fizetnek. Te sem a pénzből, sem a lakásból nem részesülsz, akkor mégis minek fizetnél bele? Ha elromlik valami és javítani kell vagy fizetni a biztosítást, azt már lehet felezni a rezsi mellet, de lakbért kérni a saját párodtól a szarrágás egyik formája. Gáz.
dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Mi az hogy nem részesül a lakásból, ha egyszer ott lakik? Az mitől korrekt, hogy ő ingyen lakik egy lakásban, a másik meg fizeti?
dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem kap tulajdonjogot, vagyis papíron semmi köze hozzá.
dec. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Egy bérelt lakásban sem kap tulajdonjogot. Ennyi erővel ott is követelhetné, vagy mondhatná, hogy nem fizet semmit. Aztán mehet az utcára.


Szerintem a törlesztő épp olyan teher mint egy bérleti díj, mert azt is ugyanúgy fizetni kell. A különbség annyi, hogy nem egy konkrét embernek, hanem a banknak. A lényeg, hogy kiadás van a lakhatásra. Aki felvette a hitelt se lakik ingyen, a törlesztő az úgymond albérleti díja.

dec. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Akiben ez a kérdés felmerül, az szakítson, és menjen az utcára. Majd ott háboroghat,hogy mi jár neki. Hihetetlen, mennyi ingyenélő van.
dec. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!