Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőmmel 1 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel 1 éve vagyunk együtt. Jól alakulnak a dolgok és tervezem, hogy felajánlom neki, költözzünk össze. Ha beköltözik a lakásomba, valóban igényt tarthat egy bizonyos idő után a lakás felére, ha nem alakulnak úgy a dolgok? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
A lakás az én tulajdonomban van.

dec. 28. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még házasságban is önálló vagyon a kapcsolat előtt szerzett ingatlan.
dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noren1989 ***** válasza:
85%

#1 válaszához nincsen mit hozzátenni.


Amúgy mi módon terjednek ezek a tévhitek, Kérdezőm?

dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Önálló vagyon? Na erről nem hallottam. Nekem van egy haverom, aki elvált és a lakás felét a nő vitte, pedig semmi köze nem volt hozzá.
dec. 28. 09:15
 4/10 Noren1989 ***** válasza:
100%

Különvagyon a szakkifejezés.


A haverodat szimplán átb-szták, ha igaz a sztorija.

De ne hántorgassunk fel ilyen sztorikat, mert alapból nem tudni a teljes, 100% -os tényeket.


Mindenesetre én a helyedben nem aggódnék.

dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha hitelmentes a lakás, akkor a nőnek semmi köze hozzá. Ha hitelre vették, akkor lehet ahiteles rész fele a nőé.
dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Most nemtől függetlenül írom: ha valakinek van egy lakása de a barátnője/barátja odaköltözik egy évre mondjuk akkor utána vinnie kellene a lakás felet ? LoL Teljesen más ez mint egy házastársi kapcsolat . Ahol az idő haladtával , közösen osszerakott közös vagyon alakul ki. Az elotte osszeszedett dolgokat meg nem hiába szoktak házassági szerződésbe foglalni, hogy az ne legyen osztozkodas tárgya. Nem hiába egyre nagyobb divat az ilyen szerzodes házasság előtt.
dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az övé, szóval nem.
dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
#5-ös vagyok, nyilván házasságra értettem. De amúgy a végén valószínűleg úgy lesz, ahogy a felek megegyeznek, mert sajnos annyira költséges egy per, hogy mindenki próbál nélküle megegyezni.
dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ilyen nincs, a barátod egy balfsz :D
dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Házasság vagy bejegyzett élettársi kapcsolat előtt szerzett vagyon mindig külön vagyonnak számít, igazából erre még csak házassági vagy vagyonjogi szerződést sem kell írni, mert a vonatkozó törvényekben is le van ez írva. Házassági szerződésnek akkor van értelme, ha a házasság megkötése utáni vagyonosodás eloszlásában szeretnének más módon eljárni, mint ami a törvényben van. Vagy esetleges válás esetén különböző záradékokkal megspékelni a házassági szerződést.

A haverod házasságában lehet, hogy a férfi hitelre vett egy ingatlant, aztán összejött a későbbi nejével, és utána már együtt törlesztették a hitelt. Ebben az esetben, ha a nő tudja bizonyítani, hogy az ingatlan törlesztésében ő is aktívan közreműködött, akkor a hozzájárulás mértékében kaphat tulajdonrészt.

dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!