Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tudnátok mutatni mintát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok mutatni mintát élettársak közötti vagyon szerződésről? Ki hogy vezeti hogy mit vásárolt ő a házba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Össze költözünk a párommal, a ház az övé, de több drága bútort (pl.: mosogatógép, szárítógép stb.) én vásároltam. Szeretném, ha esetleges szakításnál ne tudja elvenni tőlem azzal a címszóval hogy ő vette. Ehhez szeretnék vele egy papírt aláíratni. Nem az, hogy nem bízom benne, de jobb félni, mint megijedni.

Köszönöm a segítséget!



febr. 13. 05:49
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Szép szerelem.

Mint külőnvagyont apportálod a közös használatra.


Jól kezdődik. Ő a házát adja, beköltöztet, te meg már most a válásra készülsz.

febr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es, bele kell kalkulálni. Így megyek bele a kapcsolatba én is. És milyen jól tettem az elsőnél. Nem tudhatod, kiből mi jön elő, ha szakításra kerül a sor. Ingyen meg nincs semmi. Ami az övé az az övé, ami az enyém, az az enyém, amikor útjaink elválnak.


29N

febr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Excelben remekül lehet vezetni. Havonta nyomtasd ki, és írással vele atadas-atvetelit is. Az a biztos.
febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Őrizd meg a számlákat.

És ne vegyél többet semmit. - Ez nem olyan kapcsolat, amibe érdemes.

febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ez nem olyan, amibe érdemes, akkor egy sem olyan.
febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi mindketten gerincesek vagyunk és tudjuk ki mit adott bele. Igaz mi biztos együtt maradunk 5x-en túl, de eszembe nem jutna vitázni azon amit ő vett. Tudja mi az "övé" ahogy én is tudom.
febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég eltenni a számlát.
febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Akik gerinctelennek tartanak, mert fel jött bennem eme gondolat, kívánom hogy sose legyen nekik ilyen esete. Az ördög nem alszik. Szerintem egy előre gondolkodó ember mindenre gondol, nem csak fejjel megy a falnak a rózsaszín ködtől. Főleg fiatalon kellene..

Mindenkit (párod, testvéred stb.) az osztozkodásnál ismersz meg igazán. Ez az én véleményem.

febr. 14. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem azt irtam hogy gerinctelen lennél, hanem hogy nekünk van annyi gerincünk hogy tudjuk papir nélkül ki mit hozott. Nagyon nem azt jelenti hogy te gerinctelen lennél, eszembe se jutott.
febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!