Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit gondoltok a szex és az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a szex és az intimitás pszichológiájáról hosszútávon? (kifejtem lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy elcsépelt kérdés, de szerintetek mitől tud hosszú évek múlva is jól működni a szex és nem csak a szex, hanem inkább arra gondolok, hogy mitől marad meg az a mély, intim vonzalom ami egyszerre testi és lelki?

Én megismertem valakit, akivel úgy érzem mindez megvan és nem akarok trükközni, de sok kérdés felmerült bennem... megnéztem a Tágra zárt szemeket és a kommentek között fejtegetik ezt a kérdéskört. Például, hogy a párod előtt pisilsz és már teljesen elmúlt az a titokzatosság és a tűz, a vonzalom. Ez mitől van? Hogyan történik az hogy két ember inkább baráttá szelídül? Hogyan lehet ezt a mély tüzet fenntartani sokáig?


Főképp azt nem tudom eldönteni, hogy ennek az egésznek a teljes megnyilás a titka, amikor igenis mindent tudtok egymásról - vagy ez inkább csak gondot okozhat- vagy pedig amikor mindig megőrzöl egy kis részt magadból magadnak, ahova a másikat nem engeded be? Ahova ő nem nyerhet bepillantást és ez fenntart egyfajta "feszültséget"? Én hiszek abban, hogy a kötelék nagyon fontos eleme ennek, de nem tudom hogy a jó szex titka hosszútávon csak annyi, hogy két ember között jól működik a kémia vagy ennél több is?

Ilyen válaszok nem érdekelnek, hogy "dolgozni" kell rajta meg változatosság stb... ebben nem hiszek.



márc. 15. 20:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy nem csak a szexre korlátozódik a kérdésem, inkább a vonzalomra vagyok kíváncsi, amikor kívánod a másikat mindig.

Férfiak akik régóta élnek kapcsolatban és úgy érzik, hogy ez működik, válaszolhatnak hogy részükről mitől. Miért kívánjátok még hosszú idő után is a párotokat.

márc. 15. 20:06
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy tetszik, szeretem, jó vele a szex és szexhiányom van olykor. Logikusan olyan vágy mint az elején nincs és nem is lesz már soha. De ez normális folyamat egy kapcsolatban és nem azért csökken, múlik el a vágy, mert megunod őt, megszokod őt, látod majdnem mindenfajta szituációban hanem mert a kezdetleges vágy nem tartható fenn életed végéig. A tested, elméd, szervezeted nem képes azokat a hormonokat termelni és igazából nem is akarja, mert tönkre csapna téged. Az a természetes folyamat, hogy családot alapít az emberiség és az utód az első, az ő élete, hogy életképes legyen. Így vagyunk "beprogramozva".

Aki 10+ év után is úgy érzi magát mint a kapcsolat elején az vagy nagyon szerencsés, bebeszéli magának és a teste termeli azért felelős hormonokat ami baromira egészségtelen...

márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Én férfi vagyok, és nem kötődöm egyetlen nőhöz sem. Ettől függetlenül megadom a nőnek, amire szüksége van, testileg, lelkileg és szellemileg is. Önmagamra amolyan Gigolo-ként tekintek akinek ez úgymond a szakmája.

De részemről a szexnek nincs köze a lelkiséghez, tehàt, hogy akarom-e hosszú távon valakivel, az tőlem függ. Ő tehet bármit, ha engem ő már nem érdekel.

márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
A pasik pr.stikkal is lefekszenek. Nekik semmiféle lelkizés kötődés meg dráma nincs benne.
márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ZsocaLatex&PVC ***** válasza:
100%

Meg felelő intelligenciával kezelve tanítani kell önmagunkat is és a párunkat is arra ami mind kettőnknek az érdeke!

El kell fogadni hogy a változás lehet jobb is!

Célokat ki tűzni!

Örülni annak ami van!

Nem a problémákra fókuszálni,azok úgy is mindig lesznek!

Jövőbe tekinteni!

Néhány klisé !

márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a teljes kitárulkozás működik hosszú távon. Ha átmenetileg elmaradnak a mély beszélgéletések, akkor csökken a libidónk is, elkezdünk távolodni, úgyhogy mi már tudatosan törekszünk arra, hogy mindig nyitott könyv legyünk egymás felé.
márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen válaszok nem érdekelnek, hogy "dolgozni" kell rajta meg változatosság stb... ebben nem hiszek."

Akkor minek tetted fel a kérdést, ha el van döntve, hogy miben hiszel?

márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a fő kérdésre visszatérve: fenntarthatsz egy kis részt, ami annyira személyes, hogy még a hozzád legközelebb álló embert sem engeded be, de szexuális szempontból szerintem nincs különösebb jelentősége. Inkább a sima időnkénti fizikai eltávolodás számít, hogy legyen esély hiányolni a másikat, álmodozni róla, ne legyetek a hét minden napján a nap minden percében egymás nyakán.

Amúgy pedig de, a tüzet hosszú távon azzal lehet fenntartani, ha (amellett, hogy működik maga a kapcsolat), egy vonzó és izgalmas partnernek látod a másikat. Akire hosszú évek után is azt mondod, hogy de jó nő/de jó pasi. És bármennyire is nem tetszik, ezért bizony tenni kell.

márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Én példaul magát a szexet szeretem,úgyh nem lesz részemről kevesebb belőle. Jobb szeretek én kezdeményezni. Illetve azzak akarom,akihez mély érzelmi szálak fűznek. Mindig is a szenvedélyes,hamar felkapja a vizet fiuk hoztak lázba. Másnak hisztis kategória. Amikor mindkettotok szeretnyelve a testi érintkezés ,ölelés ,szeretkezés,akkor a vonzalom örökké tart. A feszültséget fenntartja,hogy egy hullamhosszon vagyunk lelkileg is nagyon. Ha volt már több kapcsolatod,tudod,melyik személyiség hoz mindig és örökké lázba mar azelőtt,h szeretkeztetek már. N
márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk igaz hogy nem evek ota,de lassan egy éve müködik a dolog. Sajnos nem élünk még együtt, ennek más oka van, de sokat együtt vagyunk, és a szex számomra ugyanolyan mint az elején, és nálunk a kommunikáció a kulcs, főleg az hogy mindig őszintek vagyunk egymáshoz. Amikor csináljuk akkor 100%ig benne vagyunk, odafigyelünk egymásra. Az intimitás pedig nem csökken, ugyanúgy szeretem hogy megölel. Ez nálunk nem a kommunikacio része hanem pont annyira van nekem is igényem amit ő felém kimutat.
ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!