Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha együtt élsz a pároddal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha együtt élsz a pároddal, közös vagy külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
márc. 21. 21:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
Közös bankszámlánk volt, külön rendelkezési joggal.
márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%
Közös kasszán vagyunk. Az én örökségemben élünk de együtt egyszerre költöztünk ide.
márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%
Külön kasszán, nagyon eltér a költési szokásaink, ő férfiként többet költ, én spórolósabb vagyok. De a számlákat is felesbe fizetjük, meg mindent ami ilyen.
márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
75%

Nagyjából külön vagy hibrid kasszán vagyunk. K.b. elosztjuk a rezsit, de kicsit én teszek bele többet és a kajába is a kevesebb fizuja miatt. Többnyire én vásárolok be és többnyire - saját étrend miatt - én főzök, de ő kipótolja azt nagy részével. Meg plusz saját magának vásárol, amiket én nem eszek. Például húsok, zöldségkeverékek, savanyúságok.

Nekem most az az új ötletem, hogy 35-ezret vagy 40-ezret adjon nekem kajára közösbe és akkor csak magának kell pluszban vásárolnia. Ez már közelítene közös kasszához.


35/F

márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ja: szórakozásra és utazásra én is többet költök. Ő például nagy túrázást nem bír és én élek ilyesmivel. Úgyhogy nem tesszük be közösbe az egész pénzét, mert látnunk kell a saját helyzet végét és ráadásul ő sajnos nagyon keveset keres.
márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

Én leginkább a #8-cal értek egyet.


A végletekben közös/külön, egyik sem a legideálisabb megoldás.


Nálunk így nézett ki a négy fázis:


1. Ismerkedés/randizás

Itt még értelemszerűen külön fizettünk, illetve általában az alapján, hogy ki kezdeményezte az adott programot.

A legtöbb randit férfiként én kezdeményeztem és fizettem, de például ha ő mondta az egyik sima sétálós-kávézós randinál (mert volt ilyen is, hogy szimplán egy májusi reggelen találkoztunk a Budai várban egy reggelire), hogy ő szeretne bemenni például a Nemzeti Galériába, akkor legalább a saját jegyét ő fizette.

De ez így volt megbeszélve, közös döntés volt, nem valamelyikünk "szabálya"!


2. Félig együtt élve

Ő már külön élt, én még szüleimnél. Viszont elég sokat voltam nála, már elkezdtem beleadni a bérleti díjba és a rezsibe.

Itt volt az első közös utazásunk is. A repjegyeket és a szállást feleztük, a helyi közlekedést mindenki magának, a helyi programokat pedig a régi rendszer szerint attól függően ki akarta.

Az otthoni dolgokban pedig, mivel a bérlet/rezsibe már amúgy is beleadtam, a sima bevásárlásokat azért még nem feleztük, használtam én is az alapanyagokat, eszközöket, és nem számolgattunk fillérre, hanem szimplán az egyik havi nagybevásárlást én álltam.


3. Összeköltözés új lakásba

Itt pedig átvettem én a nagyobb részt. Én fizettem a bérlet+rezsi nagyobbik részét (ezt a fizetésünkhöz mérten osztottuk szét, bár nagyjából ugyanúgy kerestünk). A bevásárlásokat pedig éppen az aki ment. És itt már nem sz*roztunk azon, hogy mi mennyi és kié.


4. Saját ház+házasság

Itt pedig már végképp közösebb a dolog.

A rezsi+havi bevásárlós összeget fixen elkülönítjük hó elején, felezve. Szintén elkülönítünk egy "extra" bevásárlás összeget biztos ami biztos alapon.

Szintén felesben rakunk el minden hónapban az évi 3-4 nagyobb utazásra.

A sima "általános" megtakarítást szimplán magunknak intézzük külön.


A maradék összegek pedig a saját költőpénzünk. Az, hogy ezt most egymásra költjük, vagy magunkra, vagy haverokkal/barátnőkkel találkozásra, vagy akármi, az pedig már nincs követve.


Tehát a ténylegesen közös dolgokat közösen finanszírozzuk, azon felül külön, de az a külön is sokszor közösre/egymásra lesz elköltve.

márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tartalmas válaszokat! :)


Nálunk is hamarosan aktuális lesz a dolog. A párom jobban keres mint én. Mindketten tényleg nagyon spórolósak vagyunk. Nem szórjuk a pénzt felesleges dolgokra.

Már beszéltünk erről. Engem nem zavarna a külön kassza. Kijövök a fizetésemből. De ő azt mondja hogy el se tudná képzelni, ha majd a feleségével külön kasszán lenne, hiszen közös életet tervezünk.

Szüleim is közös kasszán vannak, ő szülei is. Sosem volt ebből probléma egyik helyen sem.


Érdekes olvasni a tapasztalatokat. Mentek a zöldek!

márc. 22. 08:53
 28/32 anonim ***** válasza:
75%
“Külön” hivatalosan, de amúgy közösként kezeljük a pénzünket.
márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
82%

Külön kasszán vagyunk. Nincs gyerekünk, van egy közös rész amiből a lakás rezsijét és minden olyan dolgot fizetünk vagy veszünk amit közösen használunk. ez havi 400000ft, néha több. Mindenki maga fizeti az autó biztosítást, a telefont, a használati cikkeket, ruházatot, és sorolhatnám.

A párom annyit költ ruházatra és cipőkre, hogy néha már kínomban röhögök, de ő meg azon akad ki mennyit költök telefonra, notebookra vagy TV-re.

A vicc az, hogy nem tudom mennyit keres, ő nagyjából tisztában van az én jövedelmemmel mert a könyvelés egy részét ő intézi. Az utazásokat általában én fizetem és ha vendéglőbe megyünk azt is, a párom viszont sokszor vesz nekem ruhaneműt ajándékba, teljesen jól működik.

márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 kriszpo ***** válasza:
73%

Külön kassza, de "összedolgozunk", így nincs vita.

Rezsi közös, kaja közös, egyéni vásárlások, saját kasszából.

Soha nem vesztünk össze a pénzen.

(Lehet azért, mert nem vagyunk sem szegények, sem gazdagok?)

márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!