Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire tudnád elfogadni ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tudnád elfogadni ha barátnőd ezzel nem menne orvoshoz?

Figyelt kérdés

Rendszertelen menstruáció miatt.

Elég stresszes mostanában minden, a munka és a kapcsolatunk is.


Van cisztája, de ő csak hajtogatja hogy amiatt, meg hogy nem ér rá a szervezete a gyerek miatt ( 31éves)


Én az utóbbit hülyeségnek tartom mint indok. Rendben a biológiai óra de akkor is. Szerintem a stressz meg lelki gondok okozzák és hiába mondom menjünk el nőgyógyászhoz.


ápr. 22. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászok általában fogamzásgátló tablettát írnak fel rá. Nem foglalkoznak a lelki dolgaival..
ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem csinálna az orvos sem semmi mást, mint felírja a fogamzásgátlót, ami növeli a depresszióra való hajlamot, tehát ugyanott van az ember, csak mesterséges vérzéssel. Akkor már inkább pszichológus, de a legjobb az lenne, ha a stressz és teher mértéke csökkenne. Ha levennél a válláról néhány feladatot valószínűleg többet segítene mint a mesterséges hormon, mert az csak tüneti kezelés.
ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Neked miért baj, hogy rendszertelen a mensije?
ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászok nagyrésze felír fogamzásgátlót (mindenfajta vizsgálat nélkül, pedig nem cukorka és rengeteg kizáró tényező van, pl trombózis hajlam (vérvétellel ellenőrizhető), családi anamnézisben trombózis, migrén stb. Vizsgálat nélkül komoly kockázatokkal járhat. Ami amúgy csak elfedi a problémákat, semmit sem segít a cikluszavaron, csak elfedi (abban a pillanatban ahogy abbahagyja visszatér az alap probléma). Endokrinológushoz menjetek, hogy van-e hormonális oka, a ciszták és a rendszertelen menstruáció már elég gyanút ad a pcos-re, inzulin rezisztenciára. De lehet akár pajzsmirigy gond is... Vagy ezek kombinációja.
ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nőgyógyászati, hanem endokrin probléma elsősorban. És ha stresszes és fáradt, meg agyon dolgozza-hajtja magát, az isten sem tudja beállítani a ciklusát. Segíts neki, vegyél le a válláról dolgokat, gondoskodj róla, és meglátod, javulni fog.
ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ciszta, akkor azt lehet orvosolni, ha lelki, azzal nem foglalkozik a nőgyógyász. Amúgy az ő teste, nem értem mit zavar ez téged? Gyereket terveztek, vagy mi van?
ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6os mert a párom aki fontos. Nem is értem a reakciód!



Voltunk endokrinológusnál, aki korábban már megállapította az inzulin rezisztenciát, de egy más betegség miatt nem szedte rá a gyógyszert mert az orvos mondta. Azóta viszont nem ment újra vissza és most nem szed semmit az inzulin miatt.

ápr. 22. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok. De a diétát, sportot tartja? Mert az az alapja, ha az nem elég akkor írnak gyógyszert, de valamennyi javulást a diéta és a sport is hoz, akkor is ha nagyon rossz a helyzet. De enyhébb ir-nél sokszor elég a jól belőtt diéta, sport. Cukrát méri rendesen? Mert a rossz cukor meg a stressz oda vissza hat egymásra. Stresszes helyzetben másképp reagál a vércukor, a rossz vércukor meg tovább ronthatja a stresszt, mert rosszul van. Sajnos tapasztalt, nekem is ir-em van. Komoly életmódváltást igényel. Nem csak emiatt, hanem nagyon növeli a kettes típusú diabétesz előfordulását az inzulinrezisztencia, igazából annak az előszobája. Ha gyereket szeretnétek egyszer, akkor meg mégrosszabb lesz, jobb már most helyrerakni amennyire lehet, mert a terhesség ront rajta (a terhesség alapból inzulinrezisztens állapot, szülés után az helyreáll, de aki amúgy is ir-es annak extrán kell terhesen figyelnie a cukrát, mert hipp hopp eltud szállni).
ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4es. Erről inkább privátban írnék.
ápr. 22. 15:37
 10/10 A kérdező kommentje:
2es ezeket megteszem.
ápr. 22. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!