Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a probléma a gondolkodásommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a probléma a gondolkodásommal?

Figyelt kérdés

1 éve megismertem a jelenlegi páromat, csak hétvégente találkozunk a távolság miatt. Úgy érezzük, hogy már összeköltöznénk. Én vezető pozicióban dolgozom, ezért nem szeretném a munkahelyemet csak így itt hagyni, mert sokat kellett tanulnom, güriznem a munkámért. Ő állást akar váltani, sőt most egyetemet kezdene, és el tudna helyezkedni abban a szakmában, amiben én dolgozom, persze 3 év múlva.

Felajánlottam, hogy költözzön ő az én városomba, mert fejlettebb város, több a lehetőség, tudnék neki segíteni szakmai szinten. Neki van egy lakása, amit banki hitelre vett, én említettem neki, hogy mi lenne, ha azt a lakást eladná, és vennénk egyet közösen itt az én városomban. Neki nem tetszik az ötlet, mivel ha felmond a jelenlegi munkahelyén, és elkezd itt dolgozni akkor kevesebbet fog kapni az elején, plusz sokat költött a lakásra és ha eladná most akkor minuszba lenne. Szerinte maradjunk még így a hétvégi taliknál, ameddig befejezi az egyetemet (3 év) és utána ide fog költözni és eladja ott a lakásàt. Én értem, hogy, fontos a pénz, anélkül nem haladunk előre, már szinte levegőt sem lehet venni, de nem tudom, 3 évet még így élni nekem nagyon sok idő, és mi sem a 20 fele haladunk vissza. 26 vagyok, lassan szeretnék családot, gyerekeket, ő 31. Az apja egyébként támogatja az ötletet, hogy ő jöjjön ide, mert itt több a lehetőség, az anyja az aki mindig bedob valami negatívat, ami néha reális valóban anyagi szempontból. De az én fizetésemből meg az ő kevéséből simán meglennénk. Más fiatalok, ismerőseim is így vettek lakást, kisebb fizetéssel, ha egyszer máshogy nem engedheted meg magadnak. A másik, hogy ő egyből kész, felújított lakást akarna ha jönne, amiben már nem kell csinálni semmit. Én mondtam neki, hogy mi lenne, ha vennénk egy árban elérhetőbbet, és idővel felújitgatjuk együtt. De valamiért mindig a pénzhez lyukadunk ki. Nekem fontosabb lenne, ha egymás mellett ébrednénk reggelente. Nem tudom, mondjátok el, ti hogy látjátok, mit választanátok, még 3 évet így kibírnátok vagy mit tennétek? Köszönöm

26 N



máj. 9. 19:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy adja el, felőlem meg is tarthatja a sajátját, és igen, mondtam neki, hohy ktözzön az én lakásomba, de neki az nem pálya, hogy ingázik 25 km-t.

Banki hitellel vette 2 éve 30 évre. Mit vennek el tőle? Mitől lennék aranyásó? Nekem is van sajátom 🤦‍♀️ Válogasd meg a szavaidat! Pont ez az, hogy nekem az a fontosabb, hogy együtt legyünk, nem a lakás.

máj. 9. 20:53
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy "szerinted" minek hogy kellene mennie, meg szerinted 31 évesen neki hogy kellene gondolkodni, észre kellene venni azt, hogy MI VAN. Ő nem ezt gondolja amit te, nem akarja egy év után eladni a saját lakását, és ebben van realitás, hogyha valakivel csak 1 éve ismerkedik és csak 2 hetente találkozik vele, miért dobná el érte a megszerzett vagyonát. Értem, hogy te másra vágysz, de realizáld, hogy mi van a valóságban. Nem biztos, hogy ő is ugyan olyan komolyan gondolkodik benned, mint ahogy azt te szeretnéd, és igen, lehet hogy csak vesztegetné az idődet. Egy 31 éves ember is tarthat ott hogy nem gondolkodik olyan nagyon komolyan családban, függetlenül attól, hogy szerinted mi lenne a normális. Kérlek ne magadból indulj ki hanem vele beszéld meg, hogy ő tulajdonképpen akarja e ezt a közeljövőben. Hát szerintem nem. Szerintem először is, bárhogy is, de rendesen együtt kellene élnetek, nem két heti találkozásokra alapozni, meg hogy te gyereket akarsz, adja el a házat.
máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, valószínű ő nem gondolja annyira komolyan mint én.

Nem kértem, hogy adja el a lakását, csak felmerült, mint ötlet, hogy én is ő is eladnánk és vennénk egy közöset, persze ha mindkettőnk komoly kapcsolatba gondolkodna.

De nyilván ezt a lehetőséget is mondtam neki, hogy tartsa meg a sajátját, ha az biztonságérzetet nyújt neki. Nekem az is jó lenne ha hozzám költözne, igen, lássuk mennyire passzolunk, ha nem jól sül el a dolog, marad mindenki a saját lakásában. Ez azért nem olyan meredek ötlet, szerintem. Hagyjuk már ezt a mindenki a pénzre hajt dolgot, én sehol nem erőltettem rá, hogy én értem adja el a házát... 🤦‍♀️... Nekem is van lakásom, hozzam is költözhet, leírtam. Nyilván én szeretnék összeköltözni, mert szeretem, hiányzik. 1 év kapcsolat, 26 és 31 évesen ez nem korai, főleg, hogy mindent egyedül rendezek jelenleg is. A közös lakás még jelenleg meredek valóban. Arra irányult a kérdésem, hogy szerintetek én várjak-e még rá ebben a helyzetben, vagy nem érdemes, mivel én sem 20 felé haladok. Ennyi volt a lényeg.

máj. 9. 21:12
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

7

Mucuka, a csajnak van saját háza, vezető pozicióban dolgozik. Többet keres, mint a pasi.

máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
1 év ismerettség után hétvégente találkozgatva biztos nem vennék közös lakást és a sajátomat sem adnám el.
máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a történet, sosem fog oda költözni hozzád.
máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti al-kédrésre: Egyáltalán nem biztos, hogy 3 évet kellene várnod, nincsen semmi garanciád.


A válasz pedig, hogy hát ez vele kell megbeszélned, hogy valahogy össze tudjátok e hozni azt az együtt élést, hogy megnézzétek, milyen együtt élni. Akarjátok e. Nem tudom, hogyan, nekem aztán mind1, ezt nektek kell megbeszélni! Ha nincs megoldás akkor nyilván nincs értelme folytatni.


Az, hogy baj van e gondolkodásoddal, annyira irreleváns, mármint hát miért csak 1 db gondolkodás, hozzáállás lehetne jó? lehet több jó életút vágy is, csak hát lehet két emberé nem egyezik... de ezt nem mi fogjuk tudni eldönteni, hanem ti, meg kell beszélnetek, hogy tisztán lássátok, ki mit akar és van e közös pont, amit mindketten valóban akartok és el tudjátok-e kezdeni a közös együttélést, utána lehet tervezni a többit.


". 1 év kapcsolat, 26 és 31 évesen ez nem korai," ... ezt is evidenciaként puffogtatod, de ez csak a te oldalad, lehet ő meg nem azt akarja, amit te. Ismét, beszéld meg vele és ti ketten kell hogy megállapodjatok valamiben. Nem velem fogsz együtt élni...

máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet távkapcsolattal így belevágni összeköltözésbe, hogy eladni és közösen venni. Alternatív átmeneti megoldás kell.
máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, soha senki miatt nem adnám el a lakásom, hogy közöset vegyünk.

Egy éve vagytok együtt, heti egy találkával. Nem is ismeritek egymást úgy igazán. Hülye lenne eladni.

Költözzetek össze, a lakását addig adja ki.

máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésedben fel sem merült, hogy van igatlanod, csak utánna. Nincs neked egy büdös vasad sem, nem hogy lakásod. Nem azzal indítottál, hogy költözzön hozzád, hanem hogy ossza meg veled felesbe a vagyonát. Aranyásó.
máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!