Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi lesz most? (részletesen lent)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz most? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tegyem fel a kérdéseket. Annyi minden kavarog bennem.... Szóval páromnak közös lakása van (50-50%) az exé-vel, mely hitellel terhelt.

A csaj így oda van bejelentve állandóra :O

Ez most derült ki, idáig csak úgy tudtam, még egyes helyeken nem vezették át a változást, hogy nem lakik ott.

De nem! ő oda van bejelentve. Most született gyereke a férjétől. Szóval férjezett, és gyereke van.

Most akkor a gyerek is oda lesz bejelentve? gondolom azért, hogy az anyjával egy címen legyenek. Vagy hogy van ez? és a házastársaknál, nem elvárás, hogy közös címen legyenek? (az ideiglenes címe a tényleges a csajnak)

És mi lesz így velem? egy éve együtt lakok a párommal.... ha hivatalossá szeretném tenni az együtt lakást, így nem is tudnám .... vagy mindenki egy helyre lenne bejelentve? ex, mostani barátnő....

egyáltalán joga van ehhez? bár gondolom a közös tulajdon miatt igen.

Azt se tudom, hogy lehetne rávenni, hogy mondjon le a részéről. Mert ő nem fizet semmit a hitelből! 3 éve csak a párom fizeti, az előző 5 évben is szinte a ő pénzéből lett fizetve.

Tudom a páromnak kellene lépnie, de szeretném noszogatni, hisz már 3 éve külön vannak.... mi pedig 1 éve együtt.

bocsi, ha kusza egy kicsit!



2015. jún. 11. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nekik kell kettőjüknek megbeszélni! Egy biztos: kirakni nem lehet a csajt, ha meg oda szüli a gyereket akkor meg pláne nem...
2015. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! DE csak papíron lakik ott. Amúgy a fene se tudja hol lakik a mostani férjével. Szóval fizikálisan nem zavar be..... csak az összes ajánlott levele ide jön.... és így derült ki a baba is :O
2015. jún. 11. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Első körben arra kellene rávenni a volt barátnőt, hogy adják el a lakást és utána a felével mindenki megy a dolgára.

Ha ez nem megy, akkor bíróságon lehet kérvényezni közös tulajdon megszüntetését. Ez esetben ugyanez történik, csak a volt nőnek nem kell az eadáshoz az aláírása.


De ez csak egy ötlet, ügyvéddel (jogász ismerőssel) kellene konzultálni, mit lehet ilyenkor tenni.

2015. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most annyit tudtam meg, hogy a csaj lemondana a részéről, ha más kezest találna a párom. Mivel mi hivatalosan nem vagyunk egy pár, így én mondtam, hogy nem vállalom.....

a másik eshetőség, ha kifizeti párom a lakást, és akkor az Ő nevére kerül 100 százalékban....

erre lenne is lehetősége már!

csak nem lép..... nem tudom, mire vár?


egyébként köszönöm a választ!

2015. jún. 12. 08:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Amit még írni akartam: eladni nem kéne, mert ott lakunk...nekem a gyerekkel most nem is lenne máshol módom lakni.... a párom szüleihez költözni se kéne, hisz tudom mennyire nem jó együtt lakni a szülőkkel, még ha szeretem is a szüleimet és az övéit is.
2015. jún. 12. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az ex életvitelszerűen nem ott él, kijelenthető onnan, akkor is, ha tulajdonjoga van a lakásban. Csak ehhez utánajárás kell és tanúk.

Plusz nem árt, ha a csajnak van másik címe, amit bejelenthet állandóként, mert komoly balhé tárgya lehet.

(A lakás ettől függetlenül nem adható el a beleegyezése nélkül.)

2015. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os válaszoló!

nem él sehogy sem ott! ideiglenes címe van, az a férjével közös.

Szeretném ha nem lenne oda bejelentve már!

Eladni a párom nem akarja a lakást...csak a hitelt végtörleszteni.

2015. jún. 16. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!