Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem becsül meg a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem becsül meg a párom?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éve vagyunk együtt a barátommal, másfél éve élünk együtt albérletben. Az elején még besegített a házimunkában (porszívózott, kétnaponta ő mosogatott stb), de mostanában mindent rámhagy, mondván a nő dolga hogy főzzön, mosson, takarítson, ő meg dolgozik. Ebben csak az a bibi, hogy én is dolgozom, de mivel én irodai munkát végzek, az a párom szemében nem munka, abban nem lehet elfáradni. Plusz szeptembertől ismét kezdődik az egyetem, suli és meló mellett nem lesz sok időm az otthoniakkal foglalkozni. Főzni semmit nem tud és nem is hajlandó megtanulni, hiába magyarázom neki az alapokat, nem érdekli. Tejbegrízt azért régebben csinált, de rájött hogy az enyém finomabb, úgyhogy azóta azt is nekem kell. Egyedül a mosógépbe bele tudja rakni a ruhát és elindítja a mosást, de ahogy kitereget, az olyan hogy inkább megcsinálom helyette. Nem ismeri a szennyestartó funkcióját, vagy inkább az egész szoba egy nagy szennyestartó számára. Ha valamit kivesz a hűtőből az mindig ott marad az asztalon. Amikor főzök, abból egyszer max. kétszer eszik, utána már nem jó neki, más kell. Nagyon válogatós, a főzelékeket pl egyáltalán nem eszi meg, mindig vmilyen hús kell neki, meg húsleves. Én próbálnék változatosan étkezni, de nincs kedvem kétfélét főzni kettőnkre hogy neki is jó legyen meg nekem is. Elismerem, hogy nagyon fárasztó munkahelye van, 3 műszakban dolgozik, többet is alszik mint egy átlagember, de még nem sikerült úgy felébresztenem a másfél év alatt hogy ne legyen belőle veszekedés. Mert neki kell legalább fél óra, hogy észheztérjen, addig nem lehet hozzászólni sem. Kezdem unni ezeket a dolgokat, soha nem próbál a kedvemben járni, ha nézzük a tévét és megkérem h hozzon be egy pohár vizet vagy valamit, meg se mozdul, pedig ellenkező esetben én mindig hozok neki amit kér.

Lehetne változtatni valahogy a viselkedésén vagy ez idővel csak rosszabb lesz? Szeretne a közeljövőben gyereket is, de félek hogy akkor még több dolog esne a nyakamba..


2015. aug. 1. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor az van, hogy valaki befolyásolta őt. Tehát ha eddig jól állt a dolgokhoz és hirtelen ilyen pálfordulás szerűen elzárkózik egy porszívózástól is -mondván, h a te dolgod- szerintem ez lehet a háttérben, hogy valami kollegájával v akárkivel beszélt, akik kifejtették, hogy náluk minden ilyesmi az asszony dolga és ő férfiként semmit nem csinál. (mert egész nap melózik és ez bőven kimieríti azt, h ezen felül bármit is csináljon)


Nem tudom mit lehet kezdeni egy ilyen szituban... vagy magádtól rá fog jönni a párod, h aki okoskodott neki ott közel sincs minden úgy, ahogy azt az ismerőse állította vagy marad ez a flefogása, míg egy értelmesebb ember nem kezd vele beszélgetni, hogy nem feltétlen ez a helyes. (és akkor talán bízhatsz benne, hogy következő alkalommal nem lesz ennyire befolyásolható).

2015. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Gyereket nem vállalnék be ezer százalék,minden feladat rád hárulna.Csinálj drasztikus változást : ha ő nem csinál semmit,te se.Saját magadnak főzz esetleg,saját cuccaidat rakd rendbe,és mondd meg neki hogy addig nem vagy hajlandó utána pakolni,stb,amíg nem változtat.Ha ezek után se csinál semmit,éljen egyedül,és keressen magának egy cselédet.
2015. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mumusan ***** válasza:
64%

Igen-igen az elkanászodás tipikus esete, amit még dőben meg kellett volna hogy fogj. Mostmár viszont iszonyatosan nehéz változtatni ezen. Sok-sok veszekedés, fejmosás, kérlelés kell hogy egyenrangú legyél ismét.

Vidd el vacsizni valahova, és nyugodtan beszéljétek át, osszátok fel a munkát. Ne vádold, hanem tereld.

Pl: Szeretnék újra az a nő lenni akit megszerettél. Foglalkozni kicsit a külsőmmel, jókedvű lenni. Az egyetemet is befejezném, és szükségem lenne a támogatásodra mindehhez. Szeretném ha felosztanánk az otthoni munkákat, mert úgy érzem hogy a sok házimunka, tanulás, melóból adódó folyamatos fáradságom negatívan hat ki a kapcsolatunkra. Találjunk egy közös megoldást.

2015. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

"mivel én irodai munkát végzek, az a párom szemében nem munka"-aki a 21. században még mindig azt hiszem, hogy az irodai ember csak számolja a felhőket, akkor jobb ha már nem is beszélsz vele, egy hatalmas bunkó.

Ha gyereket is szeretne majd vele a léha bunkója, akkor akkor inkább küldd vissza az anyjához ezt az óriásbébit még Időben, másképp bele fogsz betegedni.

2015. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most erre mit tudok mondani? Lehet írni, hogy a te hibád, elkényeztetted, de a kijelentéséből egyértelműen kiderül, hogy a 'párod' egy sima alpári paraszt, aki szerint a munka a nő dolga, a férfié meg a lazsálás otthon.


Ettől a ponttól két választásod van:

- közlöd vele, hogy ez így nem megy, ezentúl MINDEN házimunkát feleztek, illetve szeptembertől ő veszi át a nagyrészét, mivel te iskolába is jársz a munka mellett, és ha változik ok, ha nem, elhagyod.

- rögtön szakítasz.

2015. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha annyit dolgoznál mint ő akkor majd te is megtudnád mi az élet..
2015. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki kell rugni. A Te munkad is munka. Te nem tehetsz rola, hogy o nem ertelmisegi munkat csinal. Mondenkepp csinald az egyetemet, az fontos. Ez a kapcsolat meg hatraltat. Vedd ki a kavicsot a cipodbol. Rugd ki. N
2015. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Így én biztosan nem vállalnék gyereket...,hacsak te saját magadnak nem akarsz egyet.A gyerek mellett miért vàltozna pozitív irànyba a dolog? Még kiszolgáltatottabb leszel, pénzt is kevesebbet kapsz majd, ha gyeden leszel.emiatt majd inkább elmondhatja magáról, hogy ő tart el, sokat dolgozik.És még azt is neked kell majd csinálni otthon,amiről eddig nem is gondoltad volna, mindezt úgy ,hogy hulla fáradt leszel.Mert az leszel! 😉
2015. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha ezek most neked már zavaró dolgok , később csak rosszabb lesz sajnos. Mert egy idő után tudod betelik az a bizonyos pohár. Nálam ugyanígy van. Én már nem bírom tovább , rájöttem hogy nem tud megváltozni. Próbálkozik de pár nap után minden visszatér az eredeti kerékvágásba. Az emberek nem tudnak megváltozni sajnos. Úgyhogy ezekután én szakítani fogok, rengetek olyan ember van aki megfelel az elvárásoknak, lehet válogatni, neked is azt javaslom.
2015. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez cask rosszabb lesz szabadulj meg tole idoben. azert nem becsul mert egyreszt primitive bunko, masreszt mert mindent megkapott mar toled amit egy felesegtol szokas kapni, es meg el se vesz felesegul. azok a nok akik ingyen cseledkednek es elturnek mindent egy ilyen alaktol ledegradaljak magukat. baratnokent nem kell egy pasira mosni fozni meg gyereket szulni. MAJD HA OSSZEHAZASODTATOK, addig csinalja meg maganak. nem ertem hogy a mai nok miert kapaszkodnak az ilyen selejtes pasi utan is?
2015. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!