Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek így is vállaljam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek így is vállaljam be a babát?

Figyelt kérdés
A párommal külön kasszân vagyunk és eddig semmi gondot nem okozott.Viszont megbeszéltük hogy szeretnénk babát és már fél éve próbálkozunk, egyébként a kapcsolatunk tökéletes. Tegnap ért a hidegzuhany amikor megkérdezte egy ismerősünk hogy közös kasszán vagyunk e?. Erre az volt a válasza hogy nem, és nem is leszünk. Azt még tudni kell hogy nagyon jól keres hozzám képest.Ekkor megkérdeztem magamtól hogy így hogy merjek babát vállalni? Miből fogom fenntartani magam + felesbe a babát?
2015. aug. 3. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Biztos, hogy nem vállalnám be!


Én később rákérdeztem volna nála, hogy ezt hogy is gondolta! Baromi sok minden kell egy gyereknek. Arról meg nem is beszélve, hogy te gyes-en fogsz lenni, ami irtó kevés...Abból nem fogod tudni magadat és a gyereket is fenntartani.

Bocsi, de ez így nekem a leendő apuka részéről nagyon komolytalan...

2015. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És mit mondjak neki hogy miért álljunk le a baba projektről?
2015. aug. 3. 12:47
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
mert nem tart el téged a keresetéből
2015. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Amikor meghoztátok azt a döntést fél évvel ezelőtt, aminél szerintem komolyabb és nagyobb felelősséggel döntés nincs az ember életében, akkor nem is beszélgettetek arról, hogy ilyen szempontból mik a közös elképzeléseitek?
2015. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, mi is külön kasszán vagyunk, úgyhogy nekem ez nem okozott gondot. De én nem voltam gyes-en, mert fél év után visszamentem dolgozni, és a gyed-em maximum volt, szóval nem okozott gondot a külön kassza.


A gyerek dolgai persze a közös kiadások közé tartoznak.


Úgy eleve nem akarnék senkivel együtt lenni, hogy a többszörösét keresi az enyémnek. Ha valamennyivel több vagy kevesebb, oké. De egy ilyen anyagi viszony több problémát is szülhet, nevezetesen az igények beli különbséget. Én nem akarnék az ő pénzén olyan színvonalon élni, amit magamnak nem engedhetek meg.


A részedről eleve nagy butaság volt úgy gyermeket tervezni, hogy meg sem beszéltétek mi lesz az anyagiakkal a jövőben. Az ő álláspontja valamilyen szinten jogos, ha eddig külön volt és ebben egyetértettek, miért változna? A tied viszont elég vérlázító, hogy elvárnád, hogy ezentúl ő tartson el.

2015. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Hát, ha ez probléma, akkor szerintem elégé üres az a kapcsolat, ne a babáról mondj le, a pasiról inkább- főleg, ha fél év alatt sem tud összehozni egy gyereket.

De azért kérdezd meg, hogy mit gondol a babás létről, - hátha....

2015. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bence_ ***** válasza:
71%
Társ nélkül miért vállalsz gyereket?
2015. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne, ha mondjuk...esetleg...talán...megbeszélnéd vele?:D Ülj le vele szépen, és mondd el, hogy ez van. Akar-e úgy gyermeket, hogy neki többet kell beadni a közösbe vagy sem, vagy egyáltalán ő hogy tervezte ezt az egészet...
2015. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
szó nincs arról hogy el kell tartania de......egy újszülött mellett hogy keresel pénzt??? Azt hinné az ember hogy ez így korrekt.A nő kihordja a gyermeket, felneveli míg nem tud menni dolgozni addig háztartásbeli aztán megy minden tovább.
2015. aug. 3. 13:29
 10/17 A kérdező kommentje:
Az én munkám nem olyan hogy fogom magam és visszamegyek fél év utàn.Ezt pedig a párom is tudja hogy ez 3 év kiesés.
2015. aug. 3. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!