Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállaljam a harmadik babát?...

Vállaljam a harmadik babát? Adj tanácsot!

Figyelt kérdés
Van egy 9 és egy 3 éves,most teherbe estem,de nem tudom megtartsuk-e,a párom nem örül neki,mert fél,hogy anyagilag nem bírjuk a három gyereket,meg a lakás is kicsi.Hitelünk nincs.Mit csináljak,hogyan beszéljem rá,vagy vetessük el?
2011. júl. 27. 22:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

En nem vetetnem el.

Sok dolog maradt biztosan a nagyobbaktol, ruhak, kisagy, jatekok, babakocsi. 3 gyerek utan (nem vagyok jartas az otthoni ugyekben) talan jar valami kedvezmeny oviban iskolaban etkeztetesre meg tankonyvekre, a csaladi potlek is biztosan magasabb, szoval nem jelentene akkora anyagi kiesest a kicsi.

Ha jonni akar az a kis elet, akkor had jojjon.

2011. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ha 2 elfér, akkor 3 is. Ha úgy gondolod, mindent meg tudnátok neki adni, akkor semmiképp se vetesd el. Bár én a harmadikat egyébként sem, mert a másik 2től mindent megörököl, így csak az esetleges plusz kiadásokra kell költeni.
2011. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az anyagi oldalát nézzük, igen. Nagycsaládos kategóriában elég sok kedvezmény van.


De engem ne kérdezz, mert 5-en vagyunk testvérek és elfogult vagyok! A testvéreim a mindeneim a mai napig is. A lelki társaim, a barátaim.


23/N

2011. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
figyelj, ne olts ki egy életet. nem tehet róla, hogy ezt történt. amúgy igaza van az elsőnek: az iskolában kaptok kedvezményt, mint a tankönyvre, mint az étkezésre. attól, hogy a párod nem örül neki, örülj helyette is. :) különben is mindent meg lehet oldani. nincs lehetetlen!! :):)
2011. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat,ez az első kérdésem,sokat segítetek!Köszönöm!
2011. júl. 27. 23:15
 6/25 anonim ***** válasza:

Sokan "megpusztulnának" azért, hogy lehessen/legyen babájuk, és nem jön.

Nálatok meg beköszön hívás nélkül, és "eldobnátok"?

2011. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én sem vetetném el, biztosan nem. Ha jönni akar egy kis élet, hagy jöjjön csak, két gyerek után már tényleg nem jelent akkora költséget.
2011. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen,de ha már nagyobbak lesznek,középiskola,továbbtanulás,3 tandíj..vagy hülyeség még ezen gondolkodni?
2011. júl. 27. 23:31
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A 23 vagyok. Nincs tandíj. :) Mi 3-an egyetemre járunk, de teljesen (!) önellátóak vagyunk (ösztöndíj plusz kis munka). :D
2011. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem vállald!

3 gyerekre nagyon sok kedvezmény és támogatás jár... ha csak az anyagi részét nézzük.

De mivel azt írod hogy nincs hiteletek az már egy jó dolog!

A családi 16000 ft/hó/gyerek + a családi adókedvezmény

ingyen tankönyv , ingyen étkezés iskolában óvodában.

2011. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!