Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen tanulságokat vontál le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanulságokat vontál le az eddigi kapcsolataidból? Milyen hibák voltak, amik hasznodra váltak a következőben, hogy tudd, ne kövesd el?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 23:50
1 2 3
 1/21 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
100%
Ha hazudik, kuka.
2015. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Türelmesebbnek kell lennem, jobban odafigyelni a másikra, és jobban megjegyezni dolgokat amiket mond nekem. Sajnos elég szétszórt tudok lenni, néha elsiklok apró dolgok felett, amikkel tudnék kedveskedni.

100%-ig őszinteség, semmiben nem hazudnék.

És végül, de az egyik legfontosabb, saját személyiségemen építenem kell még sokat mielőtt újra komoly kapcsolatba kezdek.

2015. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne feküdj le vele szakitás után.
2015. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 opened paradise ***** válasza:
95%
Hallgatni kell a megérzésekre,ha rosszul érzem magam lépni és nem aggódni,hogy "sose lesz többet szép barátnőm,se semmilyen más sem" :D
2015. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
megcsalt és megbocsájtottam neki! lejjebb adtam az igényeket de kínszenvedés volt.lelki sérült nővel soha többé
2015. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé lenni olyan amilyen vagyok.
2015. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Megtanultam kilépni a saját árnyékomból, kiismerni önmagamat és másokat, felismerni helyzeteket, és pontosítani tudtam, milyen emberre vágyok.
2015. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy 2 ember kell egy kapcsolathoz, és nem kell tönkretenni magam, hogy megmentsem azt, ha a másik szarik bele, hanem el kell engedni.
2015. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

- Ne hagyd magad megváltoztatni. Ha haj nélkül/szakállasan/szemüvegesen vagy smink nélkül/sminkkel/kócosan "már nem fogsz tetszeni" ott már nem csak ez a gond.

- Ne akard megváltoztatni a másikat. Onnantól már nem őt fogod szeretni, hanem akivé változtattad. Meg hát annyi ilyet látni érzelmileg primitív emberek kapcsolataiban, ne már... 17 évesen még elmegy, de tanuljunk már ebből.

- Ne sajátítsd ki a másikat. Lehet úgy is a "tiéd", hogy nem uralkodsz fölötte, és nem szólsz bele mit csinál.

- Ha a barátnői/barátai előtt is ugyanúgy viselkedik, mint máskor, akkor szerencséd van. Ez iszonyú ritka.

- Inkább fiú/lány baráttal táncolj szalagavatón, mint az akkori szerelmeddel. Később lehet, hogy megbánnád, így viszont szép emlék marad. (Szerencsére nem saját tapasztalat :) )

- Ha valaki tetszik a másiknak külsőre, de "nem jönne össze vele", az nem azért van, mert nem akar, hanem azért, mert kapcsolatban vagytok. (Később mindkettőnknek volt rá lehetősége, és éltünk vele.)

- Ha valaki sok évig tetszik külsőre, majd hirtelen összejöttök, ne várj csodát. Lehet, hogy igazából 2 értelmes mondatot nem tudtok beszélgetni, és ha átmentek hozzá, többet foglalkozik az ájfónnal és a kutyával. (Megtörtént.)

- A jó szex önmagában semmire sem elég, és ha nincs mellette más, baromi hamar meg lehet unni.

- Saját tapasztalat, de aki szűz, az valamiért jobb volt az ágyban, aki pedig már tapasztaltabb (akár 30-as!!), azzal borzalmas volt. Nem a tágulás miatt, (bár volt akibe lakberendező is simán gyakorolhatott volna), egyszerűen valamiért a szűz lányok voltak ügyesebbek. Fogalmam sincs miért.

- A "nem nyelves" csók sokkal jobb.

- Igyekezz kikerülni a volt barátaid/barátnőid. Csak a veszekedés van belőle, másra nem jó.

- A csikizés bármilyen kisebb veszekedést megold. Próbáld a talpánál, és a hasa közepénél.

- Ha úgy veszed észre, hogy az anyós, esetleg nagyszülő nem kedvel, SOHA ne hagyd, hogy ez a kapcsolatot befolyásolja. A legmocskosabb módon is megpróbálkoznak szétszedni, de hagyd teljesen figyelmen kívül. Ilyenkor előny, ha inkább nem is tartod velük a kapcsolatot.

- Az összeköltözés amilyen jónak tűnik, annyira a visszájára tud fordulni. Ennek ellenére szívesen "elkövetném" megint, legalább kiderül, milyen is a másik valójában. Hasznos dolog.

- SOHA ne engedd, hogy a munkádbat/tanulmányaidat befolyásolja a veszekedés, vagy ha épp valami nincs rendben. Ha nem engedi/akarja megbeszélni, akkor nincs miről beszélni.

- Utólag bármikor kiderülhet, hogy csak szeretethiányból volt veled a másik. Erre igazából még én sem jöttem rá, hogyan lehet kiszűrni.

- Ha érzelmileg zsarolva érzed magad, hagyd ott. Akár sírással, öngyilkossággal, az élete összeomlásával, bármivel, ne gondolkozz, hagyd ott. Ilyenkor valamiért nem teszi fel magának a kérdést senki, hogy: "Láttam én már ilyen dolgok után egészséges kapcsolatot?" Pedig senki nem látott.

- Az "egészséges féltékenység" mértékét sokan túlméretezik, a következményeit pedig alulértékelik.

- És végül még valami: ha kérdésesek az érzéseid; nem érzed jól magad mellette, de úgy érzed, tudnád még szeretni, határozd el magad két hétre. Ez idő alatt tegyél meg mindent a kapcsolatért lelkileg: beszéld meg a problémákat, légy türelmesebb, odaadóbb, segítőkészebb, rugalmasabb, találékonyabb, mint szoktál - viszont NE szólj neki erről semmiképp. Ha ebben a két hétben több az olyan nap, amikor továbbra sem érzed jól vele magad, mint amikor igen, az első későbbi lehetőségnél szakíts. Ne hagyd magad befolyásolni. Ez innentől már olyan mértékben rombolná a személyiséged, hogy még ha szereted is, kevésbé fogsz szenvedni, mint ha maradnál. Meg persze megadod az esélyt magadnak egy szebb, érzelmesebb kapcsolatra, mással.

- És még valami: ha valakit szeretsz, szeresd NAGYON! És sose felejtsd el kimutatni :)


F, hetero, a koromat rátok bízom.

2015. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a 10-es leírt mindent.

Eddigi tapasztalataim alapján ez tényleg így van.


Kiemelném a lelki sérült nőt, hogy olyat soha!

Aki fenyegetőzik öngyilkossággal meg ilyenekkel.. na olyat se! De talán a kettő ugyanabba a kalapba tartozik.


Ha valakit szeretsz, tényleg szeresd, ha valakivel csak szexkapcsolatról van szó vagy ilyesmi akkor beszéljétek meg, hogy ne legyen nagy meglepi amikor valaki megunja a dolgot.


Amit nagyon megtanultam még az, hogy a lánynak inkább fontos, hogy meghallgassa valaki nem annyira fontos, hogy mit mondasz. Amit mondasz arra viszont nagyon vigyázz, mert minden apróságot megjegyeznek. Szóval mondd sokat, hogy szereted ha szereted és ha valamit félreért, kérj bocsánatot! (még ha nem is úgy értetted a dolgot, legközelebb pedig fogalmazz másképp)

Apró meglepik, ajándékok mindig jól esnek a lánynak függetlenül attól, hogy milyen nap van. Akár egy kis cukorka, egy csoki vagy bármi. De a túl sok haszontalan dolgot hagyjuk.


Ölelés, mosoly, közös séta és játékos dolgok sokat tehetnek egy kapcsolathoz.


Szerintem az őszinteség a legfontosabb mindkét fél részéről és általában ennek a hiánya az ami miatt szakítás lesz a vége.

25F

2015. dec. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!