Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ilyen helyzetben hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben hogyan döntsek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hatalmas dilemma előtt állok.

Ebben szeretnék tippeket és segítséget kérni Tőletek.

Fogalmam sincs hogy tovább és mit lépjek majd.


A helyzetem a következő: jelenleg külön élünk a barátommal, de járunk és tervezzük a közös ingatlant.

Viszont ebben a témában igen nehezen tudunk zöldágra vergődni.

rendelkezésünkre áll Xösszeg, mellyel az ÉN szüleim tudnak elindítani minket. A barátom is beletenne Xösszeget, meg én is.

DE Ő természetesen azt veszi figyelembe,hogy az adott ingatlan milyen messze esik a munkahelyétől, éppen ezért leszögezte,hogy 10km-rel kijebb nem hajlandó költözni, mert az már "vidék"

Én is tudom,hogy nem mindegy mennyi idő a bejutás (kocsival járunk mindketten) de én nem reklamálok és válogatok ennyit, mert az én munkahelyemtől kb.2település az ami nem esik messzire. Az a 2település meg nagyon drága, szóval kizárt hogy ott tudnánk vásárolni ingatlant.


Namármost.

Találtam egy házat, holnap megyek megnézni apukámmal.

Az egész házat egyben hajlandó nekünk /nekem megelőlegezni az apám, mondván: ha egyenesbe jöttem akkor majd beszélünk az anyagiakról.

Szóval egyelőre nem kell semmi pénzt beletennünk majd a barátommal. Úgyymond próbaidőn lennénk, s ha beválik, maradunk s elrendezzük a tulajdoni lapot stb. Ha nem, akkor marad apukámé és építkezik a telekre.


SZóval jó lehetőséget kapnánk.


A baj csak az,hogy nem merem elmondani Neki.

Félek hogy elutasító lesz majd, hisz ez a munkahelyétől sajnos 14km-re esik. :(

Én szeretem Őt, s félek hogy nem akarja majd az ingatlant, De félek attól is hogy -ha tetszik és jó a ház- akkor ilyen lehetőség nem adatik meg nekem többé.


Ha a barátom úgy dönt, hogy mégsem jön mert "messze van" akkor khm...egyedül fogok ott lakni valószínüleg


Mit tegyek? Hogyan döntsek:??


Én 23L , Ő 30F

1,5éve együtt


2016. szept. 22. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
14 kilométer? Kocsi nincs? Tömegközlekedés? Ismerősök ennyit sport végett kerékpároznak munkába.
2016. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem kéne gyerekként instabil kapcsolatban házat venni.

Apucival mész es ő fizet. Neked meg van egy HARMIC ÉVES, minden jel szerint életképtelen "partnered", akivel közös otthont akarsz, de akinek nem mered (nem mered???:O) elmondani, hogy mi a fsz van. Döbbenet. Döbbenetes, hogy szerinted ez egy életképes, felnőtt kapcsolat.

2016. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

nem szeretném kész tények elé állítani, s megijeszteni sem azzal hogy "Képzeld, holnap megyünk házat nézni apámmal, és ha tetszik meg is veszi nekünk. Mondjuk te még nem láttad...nembaj! Ugye jössz velem oda lakni majd?"


Szóval nem akarom így közölni Vele :D Hisz Neki is van beleszólása, mert Ő is ott lakna velem...


De egyáltalán: mondani sem merem neki, mert félek hogyha hadakozik ellene és nekem pedig tetszik a házikó, akkor PATT helyzetben leszek.

Mert egy ingatlan vétel vidékre szól...örökké meg nem maradhatunk külön egymástól 20km-re...



Ő amugy most az anyukájával lakik, ahonnét szintén kb 13km a munkahelye...de erről nem tudom meggyőzni, mert neki szimpatikus az a város. Viszont az is drága, ott sem tudunk vásárolni semmit.


Nem akarom, hogy az legyen hogy pl. mégis leköltözik velem és naponta elmondja majd hogy "Ez egy sz**r. Ez messze van... ez falu...ez *** vétel volt..."


Ma este valószinüleg találkozunk.

Mivel holnap megyünk apuval megnézni a házat, így szólnom kellene Neki is...de hogyan???

2016. szept. 22. 16:10
 4/24 A kérdező kommentje:

2.


Apuci fizet, mert segíteni TUD és AKAR, hisz minden gyerekének segített anyagilag.

Plusz szereti a barátomat s el szeretne minket indítani..és ez jelenleg csak így lehetséges. A tartozásunkat késöbb rendeznénk Felé.


Akkor mit tegyek, ha nem akar jönni de pl. nekem tetszik a ház????

2016. szept. 22. 16:12
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem megy ő is veletek megnézni a házat??
2016. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
14 kilométer az nem valami sok. 20 perc busszal, kocsival meg még kevesebb, ha van. Nem hiszem, hogy a plusz négy kilométerbe belehalna. Mondd el neki nyugodtan. Ennél lesznek nagyobb problémáitok az életben. Gondolom, közös jövőt terveztek, ha közös ingatlant akartok venni.
2016. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Apád nem csak a pénzt adja?

Miért nem azzal mész házat nezni, akivel ott is fogsz lakni?

Apad segít penzzel vagy meghatározza azt is hol élhetsz?


Amit én tennék? Kiiktatnám apámat a történetből és azzal néznék otthont, akivel lakni akarok.

2016. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Kifogás, kifogás, kifogás. Nem akar veled élni, ezért támaszt feltételeket, amik ráadásul nevetségesek.


Mi nemrég azért mentünk szét a párommal, mert 200 kilométerre kellett volna költözni, de ő nem merte bevállalni, de 10 kilométer? Most komolyan? Nevetséges!

2016. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igaziból már éltünk együtt.

5hónapig az én szüleimnél a házuk felső részén.

6hónapig albérletben.

Az albérletet én mondtam fel és én szakítottam vele...

De nemrég újra összejöttünk.


Ő elég sok mindenben bizonyította már hogy szeret

2016. szept. 22. 16:34
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Szeret a lóf..szt. 30 évesen az anyjával lakik, és fikázza az általad jónak vélt dolgokat, ez egy lúzer díszf..sz b+. Meg mi az, hogy 14 km-ről nem járok be? Kocsival??? Pesten bkv-val egy óra oda egy óra vissza, az tán jobb?


Ez egy hülye. Tedd lapátra.

2016. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!