Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy ne legyek hárpia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne legyek hárpia?

Figyelt kérdés
Anyám példáján láttam, hogy megkeseríti apám életet mindennap...Sajnos kezdem magamon is észrevenni a jeleket. Majdnem mindennap felidegesítem magam a páromon és persze ezt szóvá is teszem neki. Amit utána megbánok, de mindig jön valami új és új probléma és egyszerűen szétfeszülök ha magamban tartom. Más is érez így?

2016. nov. 24. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

van, hogy hasonlóan érzek, de megtanultam hogyan vezessem le a feszültséget úgy, hogy senki se sérüljön.


Önismereti-kommunikációs könyvek nagyon jó kiindulók, sokat lehet tanulni belőlük. És persze a stresszről is érdemes lenne olvasnod, stresszkezelésről, sportolni valamit stb...

2016. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg emberhez méltó módon kommunikálni, a párod nem a kutyád.

Nagyon sok embernél látom (férfinél és nőnél vegyesen), hogy teljesen más hangnemet tud megütni másokkal (gyereke, barátok, kollégák), mint a párjával.

Nem kell magad felidegesíteni, és nem is kell semmit lenyelni, hanem kérni kell! Ha pl. idegesít, hogy széthagyja a cuccait, akkor nem kell nekiesni, hanem annyit mondasz: légy szíves, pakold el a cuccaid, mert útban vannak. Ennyi!

Ha azonnal emeled a hangod, főleg ha megy a személyeskedés is, az nem kommunikáció, hanem dühkitörés. (Tehát repkednek a csúnya szavak, a "miattad" kezdetű vádaskodás, és a többi.)


Nyugodt perceitekben üljetek le, és beszéljétek át a vitás kérdéseket. Ezt próbáld meg úgy kezelni, mint egy 40 milliós üzleti tárgyalást. Ott se esnél neki a partnernek, ha nem azt csinálja vagy mondja, amit szeretnél, hanem addig alakítgatnád a dolgokat, amíg mindketten jól jártok. Kár, hogy itt nem 40 millió a tét, csak a kapcsolatod...

2016. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Önismeret és önuralom.
2016. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Anyam is ugyanilyen volt, teljesen kiidegelte vele apumat es engem, mindketten megjartuk mar miatta a pszichiatriat is. A nap minden perceben nagyitoval leste hogy mibe kothet bele majd elkezdett rikacsolni, termeszetesen mindig neki volt igaza, mindent jobban tudott. Szerencsere mar regota ki lett dobva az utcara, most valami luzerrel el. Annyira tonkrement koztunk a kapcsolat hogyha meglatom egybol nekimegyek es uton rugom ahogy erem. Eletem legboldogabb napja lesz ha meghal annyira gyulolom.

Probalj nyugodtabb lenni es tudatositsd magadban hogy nem vagy az anyad. Probalj minel hamarabb megvaltozni ha nem akarsz magad ellen hangolni mindenkit. Ne mard el magad mellol a parod.

2016. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a párodat, hogy miket csinál, attól is függ, hogy milyen kaliberű az ügyekről van szó. Kellemetlenségek vagy problémák. Ebből nem derül ki, hogy te vagy itt a túlérzékeny hárpia vagy ő is okot arra, hogy kikészítsen. Nem mindegy például, hogy a koszos zoknit nem viszi ki a szennyesbe, vagy agyba főbe csal, meglop,. hazudozik. Vannak akiknek semmit sem ér ha elmondod szép szóval 30x-or is, hogy mit szeretnél, nem lesz változás, és lehetsz te toleráns, csak kikészülsz egy ilyen ember mellett.
2016. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Mostanában eszméltem rá, hogy már el se "mer" nekem mondani dolgokat, nehogy mérges legyek.
2016. nov. 24. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

# 6

Bizonyára kerüli a konfliktust, mivel szeret téged. Jó dolog ez, ha felismeri az ember magában a hibát, és nem csak a másikban látja, hogy ez a hülye mindig felidegesít...

Próbáld meg elképzelni, ha ugyan ilyen személyiségű lenne a párod mi lenne, és próbálj ennek tudatában viselkedni.

Persze mondani könnyű, tudom. Amit az első írt, azt is érdemes megfogadni.

2016. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bence_ ***** válasza:

Ön ismeret.

Beszélgess egy számodra szimpatikus szakemberrel.

pl nézz meg pár Pál Feri videót (youtube)

Tele vagy feszültséggel ezért vagy türelmetlen.

Szeresd és fogadd el magad!

Azt fogod észre venni, hogy mennyivel normálisabb lett mindenki :)

2016. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt ilyen párom, bár ott pszichés problémák is voltak a háttérben, de a lényeg kb. az volt, amit a kérdező írt. Egy darabig próbálkoztam megértetni vele, hogy ez így nem megy, aztán szakítottam vele.
2016. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Majdnem mindennap felidegesítem magam a páromon " - rossz szokás, vagy rohadtul nem szereted.

El nem tusom képzelni, ez hogy is megy?

2016. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!