Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Valaki elmagyarázná nekem ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná nekem ezt az ellentmondást, amit itt GYK-n lehet tapasztalni bizonyos típusú kérdéseknél?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy nem direkt kötök bele ebbe, hanem tényleg érdekel, hogy mégis hogy gondolják ezt az emberek :)

Ugye 99%-ban azt lehet itt olvasni, hogy az összeköltözés esküvő előtt elengedhetetlen. Erre föl azért akadnak olyan kérdések, ahol a lányok/nők panaszkodnak, hogy x éve együtt élünk, és nem vesz feleségül, mi lehet a baj? Amire jönnek a válaszok: ha már most megvan mindene, ami a házasságban is lenne, minek venne el? Minek költöztél össze vele, főzöl, mosol rá, neki így jó...stb.

Ez nem ellentmondásos "egy kicsit"? Mármint mindkét oldal érthető, de a kettő együtt?

Persze, lehet hogy más-más emberek mondják ezeket, de nekem nem úgy tünik. Mi a titok nyitja?


2017. jan. 2. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván más emberek mondják. De én nem sok ilyen választ látok, hogy minek költöztek össze. Ritka, aki ne úgy gondolná, hogy együtt kell élni házasság előtt. Aki nem akarja elvenni a másikat X év után, az nem azért van, mert együtt laknak, amúgy se akarná. Sok olyan kérdés is van, hogy járnak már 5-6 éve és a férfi még csak összeköltözni sem akar. Vannak ilyen férfiak, akik nem akarnak elköteleződni komolyan.
2017. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez ennél sokkal egyszerűbb. Akkor van házasság, ha mindkét fél akarja. Összeköltözés dátumától függetlenül. Ha bármelyik nem akarja, akkor az előbb vagy később költözéstől se fogja akarni.
2017. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pont ez az ellentmondás benne, hogy ha arról van szó, hogy össze kell-e költözni, tényleg szinte kivétel nélkül, 99,9%-ban azt írják, hogy igen.

A másik oldalon azért több olyan választ láttam, hogy "ha esküvő előtt a feleségeként viselkedsz, mosol, főzöl rá, minek venne el..."

Szóval vagy az a mgoldás, hogy ezek az emberek az első kérdésttípusnál nem válaszolnak, vagy tényleg vannak olyanok, akik egyszerre ondolják ezt is, azt is, az ő magyarázatuk érdekelne :D

2017. jan. 2. 20:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, de nem látom az ellentmondást.
2017. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerintem érthető, de akkor másképp is leírom.

Az első állaspont szerint MINDENKÉPPEN össze kell költözni, és majd lesz esküvő, sőt, eszerint inkább az a hülye, aki nem költözik össze.

A másik meg: ha összeköltözöl vele, máris a felesége leszel, csak nincs róla papír, neki így kényelmes, nem fog elvenni soha, ez a te hibád, stb.

Ez szerintem egyértelmüen ellentmondás, ha ugyanaz az ember(csoport) mondja/gondolja.

2017. jan. 2. 20:05
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha ugyanazok az emberek mondják mindkettőt ellentmondás.

Viszont más embereknek más véleménye van, és mindenki leírja a sajátját.

2017. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

De tuti, hogy nem ugyanaz az ember írja mindkét féle választ.


"Naponta 370 000 látogató!" Ebből jó páran írogatnak ebben a témakörben, nem csak 20-30 látogatója van a kategóriának, hogy mindent ugyanaz a pár ember írjon.

2017. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekesen látod ezt.


Nem mondja azt senki, hogy ha összeköltözöl valakivel, az tuti elvesz.


És nem minden férfi töketlen. Elég sokuk normális ma már, és ők is ugyanúgy végeznek házimunkát.

2017. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez szerintem sem igazán ellentét, hanem két különböző vélemény.


Ha belegondolsz, ma már igenis az lenne a normális, hogy összeköltözöl először a pároddal, és ha úgy is működik, csak akkor kötelezed el magad felé ténylegesen. Hiszen senki sem úgy indul neki a házasságnak, hogy ő 4x meg akar nősülni/férjhez menni, hanem jó esetben halálig terveznek, gyereket sem úgy vállal valaki (normál esetben), hogy"áá ettől a fazontól is, de ha nem megy akkor majd a Bélától is mert vele tuti jó, de ha nem akkor Mikitől is jöhet egy kölyök hátha működik vele az élet", ehhez pedig elengedhetetlen tudni, hogy egy fedél alatt is tudnak-e élni az emberek egymással.


DE mivel van egy olyan férfi (vagy ember?) típus, akik nem akarnak házasodni, csak etetik a másikat vele, ezért rájuk alakult ki az a vélemény, hogy azért nem veszi el a nőt feleségül, mert minek, már most olyan mintha házasok lennének. Szerintem ez csak egy mese, amit kitaláltak rá, legalábbis igen kevés férfinak lehet ez az indoka a házasság ellen, hogy "azé' nem veszem el a Rozit mert már most is gondoskodik rólam, így felesleges".

Ilyen esetekben általában a férfinak van valami oka, pl hogy nem akarja lekötni magát, de ha elmondaná a nőnek elhagyná, így a nő csak kínlódik hogy "de hát a Józsi mindig csak ígérgeti", és ténylegesen nem történik semmi, csak kényelmesen él a gondoskodó barátnő mellett.

2017. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan párokat,akik már évek óta együtt élnek,van már gyerekük is,mégsem házasok..náluk ez már tényleg csak formaság lenne,egy egyszerű papír,később viszont, a kapcsolatuk megromalna,hatalmas bonyodalom lenne belőle.. tudod,válási papírok, mindenféle jogi herce-hurca,stb.. általában (nem mindig,de én konkrét esetre gondolok, nem részletezném.. biztos ezer féle oka lehet,ha valaki nem akar meghàzasodni annak ellenére, hogy már úgy él mint egy házas) a férfi az,aki nem kötelezi el magát, miközben a nő már régen készen áll rá.. óvatosabbak,megfontoltabbak.. tudod, én nem általánosítok,de vannak bizonyos típusú nők akik előszerettel forgatják ki férjüket a vagyonukból..
2017. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!