Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az élettársam nem akar külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az élettársam nem akar külön költözni a szüleitől. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Jelenleg itt élünk a barátom szüleinél. Az anyja nem szeret engem. Bármit teszek mindenbe beleköt. Ha főzök abba ha takarìtok abba egyszerűen mindenbe. Nagyon elegem van belőle. Minden penzünk elmegy mert mi tartsuk el a szüleit... a saját szüleimet nem tudom segíteni.. sőt én be kell osszam a pénzt , hogy jusson mindenre.. De az anyja csak cigire elkölt mindennap 1000 forintot.. plusz minden hülyeségre...nem dolgozik az apja sem.. melletunk megtehetik... pedig meg tudnának élni nélkülünk is de igy könnyebb nekik.. Megbeszéltük a barátommal , hogy februárban külön költözünk...de akárhányszor felhozom azt mondja ne beszéljünk eről vagy ideges lesz.. 28 éves és nem képes leválni a szüleiről.. volt hogy az anyja kerdezes nelkul hozanyult a parom fizetesehez.. es en haragudtam erte es az anyjanak alt feljebb hogy en miert haragszom...
2017. jan. 3. 22:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Egy dolgot tehetsz: otthagyod a pasit, aztán tartsa el az élősködő szüleit, ahogy akarja.
2017. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pároddal, vagy anélkül, de én lelépnék a helyedben. Aztán, ha veled akar maradni, utánadmegy. Ha nem, akkor a szülei legyenek az ő gondja, ne a tied.
2017. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Költözz el, majd megy utánad. Ha nem, akkor később sem tenné meg.
2017. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nos, teljesen tiszta a dolog a kívülállónak, le kell lépned, és ezt a barátot otthagyni. Igazi mérgező kapcsolatban vagy.


Soha nem fog a párod februárban költözni, csak kamu.

2017. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
1.a szülei nem spórolnak2.nem tudtok félre tenni 3 a pàrod nem àll a sarkára 4Hagyd ott őket éld a sajàt életedet !Tusom nem könnyű hisz a pàrod de mindenki életébe eljön az a pont ahol szeretnének külön lakni de a pàrod egy gyàva alak!
2017. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem az a problémája, hogy nem akar vagy nem tud leválni a szüleiről. Azt hiszem, az a baja, hogy valamiféle kifordított felelősségérzetet érezhet a szülei iránt, amivel ők visszaélnek.. Én a helyedben leülnék vele, valami nagyon nyugis helyen, egy nyugis napon, és kb választás elé állítanám. No nem úgy hogy mostazonnalelköltözünk és egyfillértseadjanyádéknakezután, különben elhagylak. Mondd el neki, hogy neked fontos kettőtök jövője, és tudnod kell számíthatsz-e ebben rá, hogy megteremtitek együtt a saját kis életeteket. Ne támadd vagy kérd számon semmiképp. Biztosítsd arról, hogy megérted, hogy szereti a szüleit és segíteni szeretné őket, de gondolhon magára/magatokra is. Esetleg tanácsot adhatsz neki, hogy kérje meg a szüleit h keressenek munkát, vagy segíthetsz ebben te is. Semmiképp ne hisztizz, zsarold vagy kérd számon, mert nyilván neki is rossz ez a helyzet így...

(Én is hasonló helyzetben vagyok, de mondjuk itt legalább dolgoznak a szülei, meg az anyja nem utál, és mi abszolút külön tervezzük majd a jövőt, de látom a barátom mennyire bántja meg mennyire felelősséget akar értük vállalni...)

2017. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
vagy maradsz és megvárod, amíg meghalnak vagy lelépsz és elkezded az életed!
2017. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elköltöznék februárban ahogy tervezted, ha jön, jön, ha nem jön, akkor meg szépen lezárnám ezt a jövő nélküli kapcsolatot egy olyan emberrel, aki inkább szó nélkül végignézi, hogy szenvedsz, minthogy leváljon anyuciékról és önállósodjon.
2017. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az este leultem vele nyugodtan beszelni errol ahogy az egyik valaszolo irta.. es nem mondott ra semmit es ma egesz nap minden aprosagert ram ordit..
2017. jan. 4. 14:07
 10/19 A kérdező kommentje:
Mondtam neki , hogy nem erzem jol magam az anyja miatt is es nem erzem otthol magam ezert nem akarok itt fozni es azt mondta inkabb azert mert lusta vagyok..Pedig ez nem igaz..most nem dolgozunk meg es egesznap egyedul hagy itthol a szuleivel akik utalnak es barmit teszek kritizalnak..
2017. jan. 4. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!