Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Haverok kontra a párunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haverok kontra a párunk?

Figyelt kérdés

Sok forumban azt olvasom - foleg tanacskent - hogy a haverok/baratok elobb voltak mint te kedves kerdezo, egyertelmu, hogy ok fontosabbak stb...

En ezt a hozzaallast nem ertem.

Kerlek magyarazzatok mar el nekem miert gondolkodnak igy emberek? De komolyan: ezzel a hozzaallassal szerintem vagy rengeteg egyedulallo szulo, egyedulallo no/ferfi lenne vagy kihalna az emberiseg. Egyertelmu, hogy az egyensulyt meg kell talalni a csalad-haverok/baratok kozott.

De ez mekkora marhasag mar, hogy a barat/baratno jon es megy de a baratok mindig ott lesznek. En mindig ugy gondoltam, hogy ugy valasztunk part, hogy az orokre szol. Persze ez nem mindig jon ossze de gondolom nem mindenki ugy megy bele egy kapcsolatba, hogy "nem tudom meddig leszunk egyutt" meg "ugyse tart orokke".

Es megis kivel alapitasz csaladot? Talan a haverokkal hoztok ossze egy gyereket? Vagy a nok spermabankba mennek vagy mi?? A haverokkal/baratnokkel hazasodtok? Egyszeruen nem ertem ezt a hozzaallast. Foleg, hogy honnan veszi mindenki hogy a "haverok elobb voltak"? En pl meg regebben azert mentem szet a (ex)baratommal 2,5 ev utan mert a kapcsolatunk kozben megismert haverok fontosabbak lettek neki.


Tenyleg ez helyes tanacs lenne, hogy a haverok elobb voltak mint te szoval ne hisztizz? :(


26N



2017. márc. 24. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt arra értik szerintem, hogy attól, hogy párod van, nem szabad a barátaidat sem elhanyagolni, mert mint írtad te is, habár senki sem úgy indul neki egy kapcsolatnak, hogy úgyse tart örökké, de nem tudhatod ma már sajnos, hogy tényleg nem lesz-e vége x időn belül. Ha meg elhanyagolod a barátaid a párod miatt, akkor aztán ott fogsz egyedül állni, ami nyilván nem jó.


A legtöbb embert ha megkérdezel, azt fogja mondani, hogy a párja a legfontosabb, vagy legalább egyenlően fontosak a barátokkal, de ettől függetlenül a párja felé billen a "mérleg", és ez így is van jól.


Őszintén szólva én még hozzá se mennék feleségül, nem hogy gyereket szülnék egy olyan férfinak, akinek a barátai fontosabbak mint én, és őket helyezi előtérbe. Ez egyértelművé teszi, hogy nem számíthatok rá 100%-osan. Ilyen emberrel pedig nem fogok ennyire fontos lépéseket meglépni.


Akinek a barátai fontosabbak, mint a párja, az keressen magának olyan párt, akinek szintén a barátai a fontosabbak, és akkor nem lesz probléma. El kell fogadni, hogy vannak, akik így gondolkodnak, de ettől függetlenül NEKED, és pl nekem sem ez lesz a normális, de nem is ilyen párt keresek magamnak.

2017. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod, egyetertek.

De pl konkretan olyan kerdeseknel latom legtobbszor ezt a valaszt amikor lanyok/nok panaszkodnak es tanacsot kernek, hogy mitevok legyenek ha a parjuk allandoan haverozik. Es erre jon a valasz,

hogy a haverok elobb voltak mint te szoval ne hisztizz. Ez zavar nagyon. Hihetetlen bunk0 dolog ilyet mondani. Ettol szegeny kerdezok csak meg sz@rabbul es ertektelennek erzik magukat.


26N

2017. márc. 24. 20:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Nagyon nem mindegy, hogy milyen barátnőről és milyen barát(ok)ról van szó.
2017. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Komoly kapcsolatra ertem es olyan esetek pl h lemondjak a programokat mert jobb es erdekesebb haveri program jott kepbe vagy nem mond igent a programra a baratnojevel mert "nem tudja meg hogy mit fog akkor csinalni" vagyis egy jobb programra var a haverokkal. Rengeteg ilyet olvasok sajnos.
2017. márc. 24. 20:15
 5/19 A kérdező kommentje:
Es nem arra gondolok, hogy van hogy le kell mondani a kozos egyuttletet mert valami tenyleg fontos kozbejott. Mint fentebb irtam....
2017. márc. 24. 20:16
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Veled értek egyet, a fent említett embertípussal nem tudok mit kezdeni. Tény, hogy rengeteg ilyen ember van. Volt akivel próbáltam hátha születik valami kompromisszum, de nem sikerült. Nekem így utólag az a véleményem, hogy az ilyen embereket hagyni kell a fenébe, majd talál egy hozzá illő embert.
2017. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
O igen egyet ertek. En csak a hozzaszolok tanacsat nem ertem miert kell ilyen megalazo pozicioba hozni az amugy is maga alatt levo kerdezot, hogy "a haverok elobb voltak mint te, egyertelmu hogy ok fontosabbak" blabla ... csak erdekel hatha tud valaki magyarazatot adni miert gondolkodik valaki igy ...
2017. márc. 24. 20:41
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
haver egyértelműen a haver elöbb ott volt és lesz mint a párod
2017. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Na errol beszelek kedves utolso hozzaszolo.. latom nem olvastad el se a kerdesem alatti magyarazatot se senki mas hozzaszolasat. En irtam is h regebben egyik baratommal azert szakitottunk mert a kapcsolatunk kozben megismert haverok fontosabbak lettek. Talan te is a haveroddal fogsz csaladot alapitani? Es a parodra semmi idot nem szansz eme ertelmes kifogas gyanant hogy a haverok (ha) elobb voltak ... es ha igy is van.... es akkor? Megismetlem magam, a parodat hanyagolod emiatt? Mint azt is emlitettem, meg kell talalni az egyensulyt. Aki nem tudja es aki igy gondolkodik mint pl te az inkabb maradjon szingli vagy alapitson csaladot a haverral...
2017. márc. 24. 21:15
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

A házasságok több mint 50%-a válással végződik. Ez az álatalad oly nagyra becsült családalapítás akkora lutri amiért még egy közepes barátságot sem érdemes eldobni mert az is nagy valószínűséggel tovább tart.

Amiért nem tudod ezt felfogni az azért van mert azt hiszed hogy a női barátságok mintájára működnek a férfi barátságok is. Óriási tévedés. Férfinak egy jó férfi barát olyan mint egy testvér.

2017. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!