Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyiben változhat meg egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyiben változhat meg egy kapcsolat osszekoltozes után? Tényleg igaz, hogy lakva ismerszik meg az ember?

Figyelt kérdés
Mert ugye addig könnyű nagyon szerelmesnek lenni, amig nem kell közös döntéseket meghozni, a hétköznapi dolgokban is együtt megállni a helyet. Nálatok ez hogy volt?
2018. jan. 12. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk semmi ilyesmi nem volt. Marmint barmifele valtozas. Kialakitottuk a sajat rutinunkat (hova jarunk nagybevasarolni, es mikor pl.), aztan ment minden a magatol. Kozos dontesek alatt nem tudom, mit ertesz, ha kell valami, akkor kozosen kivalasztjuk, es megvesszuk, aztan tema lezarva. Hazimunkan nalunk nincs konfliktus, es nem is szoktam erteni, amikor ezen veszekednek parok. Szoval, nalunk ennyi volt. Az egyetlen nehez dolog nalunk az etel, mert mas orszagokban nottunk fel, igy mas dolgokat szeretunk. De egy kis gyakorlassal meg egy szakacskonyvvel, ezen is tullendultunk par honap alatt.
2018. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hogyne lenne igaz. A párodnak egy csomó új énjét fogod megismerni - és nem mindegyik fog majd tetszeni. Itt is nagyon sok kérdés szól arról - ha megfigyelted -, hogy összebútorozás után minden elromlott, pedig addig olyan szép volt a kapcsolat. Általában elhidegülésről szoktak írni, de a párjuk személyiségbeli párlfordulásáról is sokszor lehet olvasni. Ki lehet jelenteni, hogy vízválasztó a kapcsolat szempontjából, és egyben nagy próbatétel is.
2018. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk sok dolog előjött. A párom átment egy utolsó fillérbaxó zsidóba, hirtelen mindenre sajnálni kezdte a pénzt, és mindent nekem kellett venni, de ő pikk pakk vett több százezer forint értékben elektronikai eszközöket.


Hirtelen idegesítette, ha otthon nem néztem ki annyira jól (kedvéért mindent kidobtam, ami régi rongyos ruha volt és vettem szebbeket), meg úgy belekötött már lényegében az ajtófélfába is.


Nem tudtam mi okozza, aztán arra is rájöttem, hogy már rég nem szeret és nem is képzeli el velem az életét. De szakítani is nekem kellett, mert ő még ehhez is gyáva volt.


Legközelebb sokkal hamarabb fogom erőltetni az összeköltözést. Bármi ami gondként előjöhet, az nem fog sokáig váratni magára így.

2018. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk annyi változott, hogy szépen "megszoktuk" egymást. Már nincs a másik hiánya, nincs izgalom a találkozó előtt... Amúgy szerencsére minden más oké, nincs vita sem a házimunkában, sem a kajában. Ennyi, hogy jobban oda kell figyelni a kapcsolatunkra, érintésekre, intimitásra, mert tök könnyű belesüppedni a szürke hétköznapokba.


De pl. exemmel nem így volt. Mielőtt összeköltöztünk, is sokat voltunk egymásnál, így mindig odafigyelt, hogyha mentem, akkor rendet vágott, de összeköltözés után kibukott, hogy milyen rendetlen és koszos. Ha kiöntött egy bögre kávét, akkor az addig ott volt, míg fel nem töröltem, minden alkalommal új pohárból ivott, persze gyűlt a mosatlan, de mosogatni nem volt hajlandó, stb. Amúgy nem ez volt a fő ok, amiért szétmentünk, de elég illúzió romboló volt ez is.

2018. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is így van. Én még nem költöztem össze a párommal, úgyhogy nem saját tapasztalat. A tesóm több mint tíz éve volt együtt a párjával mikor összeköltöztek. Addig erre nem volt lehetőség, mert más-más városhoz kötődtek (egyetem, munka) és hétvégente mindig egymásnál voltak, eljártak ide-oda programokra, nyaralni stb. Addig minden működött köztük, jól megvoltak, azonban ahogy vettek egy lakást és összeköltöztek jöttek a problémák...mindketten estig dolgoztak, alig voltak együtt, de akkor már mind nyűgösek voltak, állandóan veszekedtek minden hülyeségen pl. miért az a ruha van rajtad, miért dolgozol még mindig (otthon)? miért nem csinálod ez és ezt? stb., a párja szakmunkás volt a tesóm pedig diplomás és állandóan azt hallgatta, hogy nem ér semmit, egész nap csak kávézik, egy forint nem érdemel stb., a tesómat pedig zavarta, hogy a párja egyre többet dolgozott és már hétvégente sem volt otthon, mert inkább elment még éjjel is dolgozni mert úgy valamivel több pénzt kap, a párja már egy falat kenyérre is sajnálta a pénzt és a végén már abszolút nem is foglalkoztak egymással és semmi nem volt jó egyiküknek sem, mindketten szidták egymást. Úgyhogy ezt már mindketten megelégelték és inkább szakítottak mielőtt mindketten belehülyülnek ebbe az egészbe...
2018. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igaz ez a mondás. Az a helyzet, hogy ha folyamatosan együtt vagytok más szituációkat éltek meg, más tevékenységeket is csináltok, mint távkapcsolatban, éppen ezért más " működést" igényel mindkét féltől.
2018. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Mi most szinte együtt élünk, mégis tudom, hogy változás lesz, ha ténylegesen együtt élünk. Pl ma is azért aludtunk külön, mert ő ma korábban kel egy meeting miatt, zavarnám őt. Nyilván ezt együtt éléskor nem tudnánk megcsinálni.

Egy öt éve együtt lakó pár ismerősünknek is nehéz volt az összeköltözés után.

Úgy gondolom, hogy mindig felmerülnek kisebb nagyobb gondok, amiket meg lehet oldani.

2018. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ. Ha amúgy is egész nap együtt vagytok, minden nap egymásnál alszotok, akkor szerintem semmi sem fog változni, hisz már ismeritek egymást, tudtok mindent egymásról. Ha viszont hetente 2-3-szor találkoztatok csak eddig, akkor jöhetnek elő problémák összeköltözés után. Bár én el nem tudnám képzelni, hogy úgy költözzek össze valakivel, hogy heti párszor találkozunk csak, nem ismerjük egymást eléggé.
2018. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Mi az eskuvo utan koltoztunk csak ossze, mindenki riogatott. Ehhez kepest semmi extra nincs benne. Egy ilyen tipikus konfliktust se tudnek mondani, aminek az egyutteles lenne az oka. Inkabb az fura, hogyha esetleg veszekedunk, ott van a masik, vele alszol, nem lehet csak ugy lelepni. De ez is jo, mert kenytelenek vagyunk gyorsabban megoldani. Azert azt hozzateszem, hogy mi elotte is sulve fove egyutt voltunk.
2018. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk semmi nem változott, azon kívül, hogy több időnk lett egymásra.

Nem veszekszünk, nem jött elő egyikünknek se rejtett énje, nem múlt el az izgalom/szerelem (még mindig izgulok hazaúton, miután a szüleimnél töltök néha egy-két napot, és minden nap munkából hazafele is alig várom, hogy lássam őt)

Közös döntés alatt nem tudom, mit értesz, már akkor kellett közösen döntenünk dolgokról, mikor még nem éltünk együtt..

A hétköznapi dolgok meg ezerszer könnyebbek és kellemesebbek ketten (pl a takarítás nem egyedül robotolás, hanem lövünk valami zenét, éneklünk, és ketten pikkpakk megcsináljuk)

2018. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!