Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok, akik épp csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok, akik épp csak összeköltöztetek! Nálatok, hogy vannak a pénzügyek? Közös vagy külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Huszas éveink elején járunk és hamarosan összeköltözünk a barátommal. Valójában mindketten jól keresünk, de ő azért valamivel többet (én 380 nettó, ő 450). Én nagyon a közös kassza híve lennék, nem akarok számolgatni, hogy ki mennyit ad bele, se pénzen vitázni, se filléreskedni, ugyanakkor ott van, hogy a barátom mégis többet keres, illetve, hogy nagyon más a pénzügyi kultúránk :D Én nem olyan rég végeztem az egyetemmel, és csóró diákként nagyon megbecsültem minden forintot, jól beosztom a pénzem, kétszer megnézem, hogy mit és hol vásároljak. Ő ennek totális ellentéte, mindent megvesz elsőre ha épp eszébe jut, nem nézi az árakat, nagyvonalú, és hiába akar spórolni, biztos ti is ismertek ilyen embert, akinek csak úgy elfolyik a kezéből a pénz :D 5 éve vagyunk együtt, én mindig dolgoztam már 15 éves korom óta, ő versenysportolt, sokáig abból kapott fizetést, néhány éve dolgozik csak. A kapcsolatunkban még soha nem volt vita a pénz miatt, viszont tény, hogy ő többet költött mindig pl utazás terén is, mikor még távolabb laktunk egymástól, illetve ha elmentünk valahova is mindig meghívott, csak ritkán engedte, hogy én fizessek.

Szóval most összeköltözünk, Pesten, egy olyan lakásba, ami a szüleimé, ezért lakbért nem kell fizetnünk, csak a rezsit. Én viszont szeretném, hogy ha havonta azt a pénzt, amit lakbérre költenénk mindig megtakarítanánk, és félretennénk majd egy saját otthonra. Viszont nem tudom, hogy a közös kassza hogy néz ki? Nyit a pár egy új számlát és akkor onnantól mindketten oda kérik a fizetést? Mert jó lenne valamennyi privát pénz is, hisz ha ajándékot szeretnék venni neki, nem akarom, hogy felmerüljön, hogy hova tűnt x ezer forint. Nálatok, hogy van a rendszer? Ki keres többet? De ez is olyan labilis, jelenleg a barátom jobban keres, de volt olyan is, amikor egyáltalán nem volt munkája, illetve az is előfordulhat, hogy nekem nem lesz valamikor. Nem akarok élősködni senkin, de nekem a külön kassza kicsit olyan, mintha idegenként élnénk egymás mellett, mindenki fizeti a saját dolgait, mintha csak lakótársak lennénk. Szóval ötleteket gyűjtök, kérlek írjátok le, hogy nálatok mi a szitu, és majd abból megpróbálom kitalálni, hogy nekünk hogy lehetne a legjobb! :) Köszi előre is!


2018. jan. 16. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Közös kassza. Párom a tesco-ban dolgozik, én könyvtáros vagyok.

Most vettünk lakást önerőből, plusz egy kis segítséggel. Keresztanyukámnak törlesztünk havi szinten 40 ezret 5 éve keresztül. Most kezdtük el törleszteni. A törlesztés az én fizetésemből megy, a számlák fizetése pedig a pároméból, a maradékot pedig összedobjuk és abból gazdálkodunk.

2018. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Segítsétek egymást. Mit számít, hogy külön v nem. Megbeszélitek a fontos dolgokat.
2018. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a Red Vixen néha olyan cuki is tud lenni hogy csak na :D
2018. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nyitnék 1 közös számlát, ráraknék 150et, a párom rárakna 200at, aztán lenne egy takarékszámlánk, mondjuk lakáskassza vagy valami lekötősdi, én ráraknék 100at és a párom is, így ott nem lenne gond az esetleges visszaosztás.


A maradék pénzből mehetne mindenki hobbijára meg ruháira meg ilyenekre pénz, aki akar, abból saját tartalékot is felhalmozhat.


Ha a párod mostantól meghív, a közös számlát használja, így az az 50, amivel többet ad be, fedezi a havi gálánsságát.


Ha ezt soknak érzed, berakhatnál te 150et, ő meg 180at.


Szóval nem muszáj a számokhoz ragaszkodni.


Tálalni úgy kell, hogy megkérdezed, neki megfelel e ez a felezősdi, mert te szívesen nyitnál vele közös számlát, és szívesen takarítanál meg vele közösen a jövendőbeli nagy kiadásokra(akár utazásra).


Felnőttek vagytok, nem kell sunnyogni, kérdezd meg, amit szeretnél.

2018. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Külön kassza. Ha külön kasszával viták vannak és nem működnek jól a pénzügyek, akkor a kapcsolatotok nem elég érett és ti sem vagytok azok. Ha vita van a pénzügyeken, meg hogy ki mibe mennyit ad, akkor nem vagytok egymáshoz valók.

Mi teljesen jól megvagyunk külön kasszával. Aki éppen ráér elmenni a postára, az fizeti be a csekket, boltban meg az fizet aki éppen úgy érzi. Fiatalok vagytok, sokkal több egyéni célotoknak kell még hogy legyen, mint közösnek. Párezer forint rezsi miatt egyszerűen csak fölösleges közös kasszázni. Nem látod át, hogy mennyi a te részed, mennyit költhetsz magadra. Ha nagyon közösködni akartok akkor csináljatok egy közös számlát, ahova mindenki átutal havi x összeget. De ez meg annyira fölösleges kínlódás.

Nem szabad összenőni. Egy kapcsolatban is nagyon fontos egyénnek maradni. Semmi nem tesz tönkre jobban egy kapcsolatot, mint ha megszűnnek az egyéni dolgok és csak a közös van. Ne kövessétek el ezt a hibát. Ti nem egy ember vagytok, és nem egy életet kell élnetek.

2018. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Közös kasszán vagyunk összeköltözés óta.
2018. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk úgynevezett ‘zsebpénz” módszer van,viccesen igy szoktuk nevezni.Tulajdonkeppen arrol van szó, hogy összedobunk mindent ami van abból fizetjük a számlákat és rakunk félre,de mindenkinek van egy havi összeg amiből fedezni tudja a saját hobbijait stb,nálunk ez bevált, persze ha valami nagyobb dolog kell akkor azt a közösből vesszük,tulajdonképpen ez közös kassza, zsebpénz osztással :D :D
2018. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is olyasmit javasolnék, mint a #4-es válaszoló. Amolyan félig meddig közös kasszát. Vagy nyittok egy közös számlát ahova átutaltok meghatározott összegeket, vagy otthon tartotok egy dobozt, amibe kp-be berakjátok, és akkor az lesz a közös keret. Abból fizetitek a rezsit, élelmiszert, tisztítószereket meg egyéb közösen felmerülő dolgokat. Ennek összegét megállapíthatjátok úgy is, hogy 50-50, vagy esetleg kicsit többet ő, mert mondjuk valamivel többet keres, ahogy nektek jó.

A megtakarítás is jó ötlet, ilyen fizetésből azért tudtok bőven félre rakni. Nyittok egy lakáskasszát vagy valamilyen megtakarítás számlát közös névre, ahova mindenketten betesztek ugyanannyit havonta.

Beszéljétek meg, ő hogy látja jónak.

2018. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
közös kasszán vagyunk mióta összeköltöztünk. Én sokkal többet keresek és költekezőbb is vagyok. A feleségem a spórolósabb, úgyhogy ő figyeli, hogy ne költekezzünk túl havi szinten. A fizetésünk egy részét elrakja tartaléknak. Régebben ez úgy volt, hogy lakáskassza automatikusan beszedte a részletet, így biztosan megtakarítottunk. Otthon pedig van egy hely ahova a pénzt rakjuk, onnan mindenki belátása szerint vesz pénzt. A nagyobb dolgokat megbeszéljük, a kisebbeket mindenki maga intézi belátása szerint. Nincs különbség aszerint, hogy ez most családi jellegű kiadás, vagy ajándék vagy hobbi, vagy akármi. Teljesen jól működik. Nem baj ha a párod lazábban bánik a pénzzel, ha ugyanakkor könnyen meg tudtok egyezni.
2018. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mindketten a teljes jövedelmünk 50%-át beadja a közösbe. Ebből élünk, fizetjük a rezsit, élelmiszert, egyebeket. Ami ebből hó végén marad az megy a közös tartalékba. Ami a fennmaradó 50%-ot illeti: azzal mindenki szabadon gazdálkodhat. Nálunk bevált ez a rendszer még úgy is, hogy a jövedelmem többszöröse a pároménak. Én ezt érzem arányos teherviselésnek.
2018. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!