Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehet valami buktató?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valami buktató?

Figyelt kérdés

Most költözünk össze a barátnőmmel, az én lakásomban. Anyám a haszonélvező. Csak ideiglenes lakcímkártyát csináltat a barátnőm.

Milyen buktatói lehetnek? Annyi rosszat hallottam, hogy válás során kisemmizte a feleség a férjét, elbukta a lakását. Nem szeretnék semmilyen bonyodalmat. Megpróbáljuk együtt, de nem biztos, hogy működik.

Lehet olyan, hogy majd nem tudom kirakni?

Elég pénzéhes tud lenni, de tudom, hogy szeret.



2018. febr. 5. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ideiglenes lakcímmel nincs buktató.

Ha balhé van, és el akarod költöztetni, simán ki lehet jelenteni, akárcsak egy albérlővel tennéd.

Egyedül az állandó lakcímmel van a sok szőrhasogatás, hogy bizonyítsd hogy nem lakik ott életvitelszerűen stb.

Szóval ebből a szempontból nincs gond.


A lakásodhoz szintén nem férhet hozzá, hiszen az a sajátod, ahhoz semmi köze nem lesz, hacsak nem írod rá a felét később (mondjuk házasságnál).


Amit viszont tudnod kell - és ez a negatív rész - hogy a magyar jogrendszer élettársakként kezel titeket, ha együtt, egy háztartásban éltek. Persze ezt bizonyítani is kell, a lakcímkártya ennek a legegyszerűbb módja, de anélkül is működik.

Lényeg a lényeg, vagyonmegosztás az élettársak között is van. Szóval ha öt év után szétmentek, akkor a közös öt év alatt felhalmozott vagyon ráeső része miatt perelhet - ha akar, nyilván itt nem automatikus, mint válásnál.

De itt is csak a közös dolgokról van szó. Tehát, ha felújítjátok a lakásodat az öt év alatt, akkor a belefeccölt költségre igényt tarthat. Vagy ha lesz közös megtakarításotok, akkor arra a részre, amit beletett.

Mert nem automatikus az 50-50%, hanem a szerzés arányában történik a vagyonmegosztás (azaz, ha te kétszer annyit keresel átlagosan, akkor nyilván a megtakarításból is fele annyi jár neki).

2018. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Kinézed a barátnődből, hogy kisemmizne. Így bele se kezdjetek, mert már most bukta az egész.
2018. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lakcimkartya ide vagy oda, ha ki akarnad rakni meg mindig elhet a birtokvedelmi per lehetosegevel.
2018. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szívem, ilyen hozzáállással inkább össze se költözzetek. Nem bízol benne, nem is tudom, miért vállaltál be egy ekkora lépést, amikor semmiben sem vagy száz százalékig biztos, ami a párodat illeti. Hagyd szegény lányt. Talál jobbat.
2018. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

. Megpróbáljuk együtt, de nem biztos, hogy működik.

Lehet olyan, hogy majd nem tudom kirakni?

Elég pénzéhes tud lenni, de tudom, hogy szeret.


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de te szerelmes vagy ebbe a lányba?

Hogy tudsz róla így írni?

Minek vagy vele?

Nekem ez nem tűnik szerelemnek...

2018. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy troll vagy?

mert összeköltözni a szerelmesek szoktak, de ez??

Előző vagyok..

2018. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!